Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

OK, razumem (donekle). Kad je u pitanju Srbija (posebno, mada ne samo ona), cim se u istoj recenici pomenu "pare" i "drzava", meni se upale indikatori za opasnost. Pomenuh zajam za preporod Srbije, mozda se mladji ne secaju, ali to je bilo (khm) jako dobro organizovano uz automatizovano odbijanje od plate... Pa nije bas dobro ispalo.
postoji neka zakonska zackoljica koju ne znam da imenujem a zbog koje nije moguce pribavljati donacije preko sajta koristeci spoljne aplikacije ili servise.u slucaju koji poznajem, nvo je htjela da prikuplja sitne donacije koristeci skrill (bivseg moneybooker), u nedostatku paypal-a. nadlezni su rekli da taj sistem nije u skladu sa zakonom. takodje, odbijene su neke provjerene platforme za prikupljanje donacija koje recimo u hrvatskoj sasvim dobro funkcionisu (vidjeti hrvatsko djecije selo, a mislim i fondaciju ana rukavina). problem je u tretmanu takvih donacija od strane drzave, ne u samim softverskim rjesenjima.srpska fondacija ana i vlade divac ima mogucnost onlajn doniranja i to neposrednim placanjem karticom - to je onaj slucaj koji sam pomenula, fondacija mora da bude dobro solventna da bi joj banka dopustila ovakav nacin poslovanja.neophodno je olaksati prikupljanje donacija manjim organizacija. Edited by morgana
Link to comment
da, bas je tako bilo :thumbsup:
Toni

iako se ovo nije odnosilo na tvoju prvu posalicu na tu temu, vec vise na to sto sam u poslednjih nekoliko strana bar dva puta morala da napisem da mi ovakav nacin izaziva reakciju jer nije dugotrajno resenje charity problema (izmedju ostalog. ni sam charity nije resenje) a ne zbog dusebrizja za 'ucenjene' (na kraju krajeva, svako se pravda sam sebi kad se suoci sa ovakvim prozivkama), sad sam se bas vratila i pogledala svoje postove pre nego si se ti javio. stranu pre posta na koji si se ti nadovezao ja pominjem dugotrajne efekte i postavljam pitanje da li je akcija mogla bez ovog dodatka. nijednog trenutka, sve do mnogo kasnije u raspravi, mi nije palo na pamet da je potrebno davati detaljno obrazlozenje zasto iznudjivanje novca nabijanjem krivice nije dobra charity strategija (ok, my bad, ja imam obicaj da podrazumevam stvari koje su meni jasne kao dan). vec u sledecem postu sam napisala eksplicitno da se ne radi o empatiji sa gledaocima VBa, ali to ocigledno nije bilo dovoljno jer sam na bar jos tri mesta morala da ponavljam istu stvar nakon toga...

toliko o tome

Link to comment
...zakonska zackoljica...
A, tako dakle, NVO su na nisanu. Stvarno bez veze, posto je inace tako lako dati male donacije za raznorazne smislene (i manje smislene) stvari sirom sveta.
Link to comment
A, tako dakle, NVO su na nisanu. Stvarno bez veze, posto je inace tako lako dati male donacije za raznorazne smislene (i manje smislene) stvari sirom sveta.
ne znam je li u pitanju subverzivna namjera prema nvo tj fondacijama. mozda drzava ima tu ideju da ne moze da kontrolise sredstva prikupljena na ovaj nacin. nagadjam.u pravu si, bas je lako dati donacije gotovo svuda i za svasta, razvijeni su i jeftini servisi za to, neki od njih su dobro provjereni i cijenjeni. to srbiji i cg ocigledno nije dovoljno. fino je rekao seselj, treba sa rusima da pravimo svoj internet.
Link to comment
Julijana, jesi li ovo postavila zato sto nema ni reci o drzavi i odgovornosti drzave (sem pri kraju, i to u najpozitivnijem svetlu) a ST se i dalje poserava po rijalitijima, ili si postavila kao bezazlenu, suhu informaciju?edit: aj sto ovo govno bije svoju licnu bitku protiv rialitija ali da se na ovom svetom PPP mestu toliko omasuje poenta, neverovatno. Edited by CowBoy
Link to comment
Julijana, jesi li ovo postavila zato sto nema ni reci o drzavi i odgovornosti drzave (sem pri kraju, i to u najpozitivnijem svetlu) a ST se i dalje poserava po rijalitijima, ili si postavila kao bezazlenu, suhu informaciju?edit: aj sto ovo govno bije svoju licnu bitku protiv rialitija ali da se na ovom svetom PPP mestu toliko omasuje poenta, neverovatno.
Obrazloži ovaj bold, ako nije problem. Hvala.
Link to comment

suha informacija, pre nego sto sam i procitala intervju, vidis da je bez komentaraa komentar - osvrnucu se ako nadjem vremena do krjaa dana:) (mada sam preletela i nisam videla neke nove momente u ovom il onom smeru)

Link to comment
Obrazloži ovaj bold, ako nije problem. Hvala.
Samo govno moze ovako pogresno da koristi etar (govorim konkretno o ovom interviju, sa sve zavrsnicom o ministarstvu) Edited by CowBoy
Link to comment

a jelte, otkad je postalo no-no poseravanje po rijalitijima? mislim, s obzirom da to jeste najvece djubre koje je ikad zaposelo prajm tajmove televizija, za nekoliko klasa primitivnije i odvratnije od "spanskih serija" i bilo cega sto mi sad pada na pamet?

Link to comment
a jelte, otkad je postalo no-no poseravanje po rijalitijima?mislim, s obzirom da to jeste najvece djubre koje je ikad zaposelo prajm tajmove televizija, za nekoliko klasa primitivnije i odvratnije od "spanskih serija" i bilo cega sto mi sad pada na pamet?
Imam utisak da to sto ti pises vise ne moze da se kaze bez da se rizikuje optuzba za elitizam. E, pa, jbg. Zato kazem, "to je njegovo misljenje". U krajnjoj liniji vazi sloboda govora, pa sad ako se neko nadje uvredjen, neka izvine.
Link to comment

@Indy: u pravu si, mozda ga ja preozbiljno shvatam ili imam prevelika ocekivanja.1 zivot kosta u najgorem slucaju 10-tak dinara po poreskom obvezniku. Ako to nije resenje 1:1, ne znam sta je.

Link to comment
a jelte, otkad je postalo no-no poseravanje po rijalitijima?mislim, s obzirom da to jeste najvece djubre koje je ikad zaposelo prajm tajmove televizija, za nekoliko klasa primitivnije i odvratnije od "spanskih serija" i bilo cega sto mi sad pada na pamet?
Si probo domacinski cips? Vozis li auto i zagadjujes li okolinu? Pusis li? Jedes li Snikers? Jesi li ikad putovao avionom i masovno jeo ozonski omotac? I sve to samo da bi ti video Prag ili Madrid?Jesi li platio kartu za "Montevideo boktevideo"?Sve to ti je bitnije od zivota deteta? Umesto da doniras, ti trosis na gluposti i trujes sebe i ljude oko sebe. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...