Jump to content

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

uf. nisam bio tu kada se vila ova tema. biću vam ekipa ako vam fali neko, pošto nisam ni u jednoj valjda mogu da upadnem u sve.glede teme, ne znam o čemu se ovde pisalo posle početnih postova, prelisatao sam i video ponešto, ali ne bih trenutno da ulazim dublje, postavio bih to ovakoNadam se da će ovo dete da preživi i živi dug i srećan život.Žao mi je što ona druga devojka od nedavno nije dočekala svojih pet minuta pod reflektorima na vreme, možda su joj roditelji bili previše inertni ili nije bila...nema veze...jako je ličila na moju dobru drugaricu...Žao mi je što nisam nigde više ništa moga pročitati o onom momku koji je negde rekao kako je upoznao tu devojku pre godinu dana u bolnici i da isto čeka srce, da li ga je dočekao?Mislim da država treba sve da pokrije i da svi treba to da plate, ili da ima poseban fond za hitna i posebna reagovanja pa da da neka sredstva tu a i da bude otvoren stalno za donacije.Želeo bih da sledeća akcija, odmah posle ove, isto dobro pokrivena i organizovana, bude skupljanje sredstava za obuku doktora da vrše takve ili makar slične operacije kod nas.I da se političari svaki dan pritiskaju da sistemski reše ovaj problem, zato što tako možemo da pomažemo svima, a ne samo onima koji dospeju u vesti.

Link to comment
... treba odseći ruke jer hoću da ih zavlačim u tudji džep.
Nisu oni fanaticni, uopste. :fantom:Oterase me bre u silnu levicu. Sad ne radim nista drugo nego razvijam tehnologiju razmisljanja kojom mogu da neosporivo dokazem da su onih 1% bogati upravo zato sto sistematski i bezdusno zavlace svoje kandze ruke u dzep nas 99%. :sleep:(U svoju odbranu moram da kazem da treba imati u vidu da sam stanovnik zemlje u kojoj zivi 1 Gina Rinehart.)
Link to comment
Nisu oni fanaticni, uopste. :fantom:Oterase me bre u silnu levicu. Sad ne radim nista drugo nego razvijam tehnologiju razmisljanja kojom mogu da neosporivo dokazem da su onih 1% bogati upravo zato sto sistematski i bezdusno zavlace svoje kandze ruke u dzep nas 99%. :sleep:(U svoju odbranu moram da kazem da treba imati u vidu da sam stanovnik zemlje u kojoj zivi 1 Gina Rinehart.)
Žena koja istovrmeno kaže ovo:
As Rinehart observed in an earlier magazine piece: "There is no monopoly on becoming a millionaire. If you're jealous of those with more money don't just sit there and complain, do something to make more money yourself. Spend less time drinking, smoking and socializing and more time working."
Sad sam videla da propagira dnevnice od dva dolara. U fulu, njen savet je otprilike da zaboravimo na 3-4 sata dnevnog odmora, i da na već zarađena dva dodamo i ... treći dolar! juhu!Kakva ti tehnologija razmišljanja treba preko ovog teksta&slike?
Link to comment
Mislim da sam to videla na Tržišnom Rešenju i prokomentarisala sam kako se socijalna zaštita ne može prepustiti bogatim republikanskim hrišćanskim zilotima, a tamo mi na kraju neki poručio da mi treba odseći ruke jer hoću da ih zavlačim u tudji džep.
a to si bila ti? uf. pazi kad se secam te diskusije.izvinjavam se, nije namera da skrecem temu + pojma o ekonomiji nemam, na TR citam uglavnom samo zeljku buturovic.
Link to comment
Kakva ti tehnologija razmišljanja treba preko ovog teksta&slike?
Najbolje je kad imas neke brojeve ($) koji govore sami za sebe. Na to mislim. Nije ovde tema, pa da ne sirim previse, ali ekipa slicna onoj na TR (na globalnom nivou) se ne bavi nicim drugim u zivotu nego razvojem "tehnologije razmisljanja" kojoj je cilj da opravda postojece ubrzano raslojavanje i povecanu nesigurnost i da nam to jos predstavi i kao nesto sustinski eticki ispravno i sto mi svi treba da zelimo.
Link to comment

Jesam. Punim imenom i prezimenom ko debil jer vuče mi se preko gugla pošto kao imam i neki svoj drugi ekonomski blog na kome ne pišem. Blah.U toj epizodi je bilo par nekih korisnika od kojih sam se prenerazila.

Link to comment

znam, upravo iscitavam.simpaticni ljudi.

dosla sam do proseravanja (po svemu sudeci) koleginice sa pravnog, onaj deo kad objasnjava da su romi sami krivi sto ne zive bolje + oliver antic rula. pa jbt.

Edited by Patty Lee
Link to comment
off: Fali PPP-u 1 dobar recnik internih pojmova koji bi se stalno apdejtovao, ako me nekim poslom nema duze od nedelju dana obicno mi treba sifrarnik da bih citao diskusije.
ima neki baš takav topik, ali sada ne mogu da ga nađem
Link to comment
moram malu digresiju da napravim: takva vrsta altruistične (u užem smislu, je l') solidarnosti ne može da nastane u sredini u kojoj se razvija takmičarska moralna surevnjivnost, altruističko ponašanje je jedno od retkih ponašanja koje je nemoguće izazvati prinudom. takođe, to je prosocijalno ponašanje i u velikoj meri je oblikovano sredinom (u smislu da nije to "genetska" osobina, vulgarizujem, ali znate na šta mislim) tako da emotivna ucena ne radi posao, ljudi ne vole da se osećaju loše kad nisu ništa loše uradili. 'šakomuglavu' pristup ('opasuljite se, ljudi, prizovite se pameti i sl.) je kul, ali za sistemsko negovanje solidarnosti, morgana ima vrlo dobru poentu. što lakše doniranje, to manje moraliziranja. ljudi nisu govna i daće ako im nije preteško (pošto nisu ni anđeli, je l'). ovako nastaje polje zaslugometrije i principa 'šta jednu kartu, daj tri', a ne može svako da plati tri.
Kada sam ja ovo pokusala bar dva puta da objasnim dobila sam posalice u stilu da me dusa boli za jadnog gledaoca VBa... ko mi je kriv kad ne umem ovako lepo da objasnim nego podrazumevam da svi kapiraju ociglednu poentu (ili bar da citaju postove). Inace cu 1000 postova da nabijem zbog sergeja...Da li u medijima ima ikakve price o sistemskom resenju bilo koje vrste?
Link to comment

A ja i dalje nisam bas siguran nasta to morgana misli pod drzavnim organizovanjem donacija. Na osnovu iskustava iz drugih zemalja ne vidim to, vec uglavnom iza stoji privatna inicijativa (pod privatnim podrazumevam i grupe, ono sto bi se kod nas reklo 'grupe gradjana').

Link to comment

drzavno ili privatno, od toga nema nista ako se prvo ne resi pitanje lakoce davanja (gde drzava moze da igra ulogu, ali to pitanje je dosta kompleksnije). ako su ljudi spremni da daju za ovakve stvari (a ocigledno jesu) to onda treba iskoristiti. ja nista ne znam o radu tog srpskog fonda za zdr. osiguranje i da li treba njih lupati po glavi ili neko treba da osniva poseban fond za ovo (again, bez olaksanog davanja - internet, sms, sponzorstvo, direktno od plate - to je naucna fantastika).inace, mnogo kratko traje edit, u gornjem postu je trebalo da stoji "kapiraju meni ociglednu poentu".

Link to comment
drzavno ili privatno, od toga nema nista ako se prvo ne resi pitanje lakoce davanja (gde drzava moze da igra ulogu, ali to pitanje je dosta kompleksnije)....
OK, razumem (donekle). Kad je u pitanju Srbija (posebno, mada ne samo ona), cim se u istoj recenici pomenu "pare" i "drzava", meni se upale indikatori za opasnost. Pomenuh zajam za preporod Srbije, mozda se mladji ne secaju, ali to je bilo (khm) jako dobro organizovano uz automatizovano odbijanje od plate... Pa nije bas dobro ispalo.Nemam iskustva sa ovom vrstom davanja (za zdravstvene hitne slucajeve), vec generalno davanjem za decu kroz Child Fund (medjunarodnu organizaciju). Nesto slicno sto mi se cini da bi bilo korisno za ovaj slucaj iz teme, a sto sam uspeo da izguglam, je npr. Sunshine Foundation (americka organizacija koju je inicirao 1 policajac, dakle ne neki milijarder). Ne znam detalje o ovoj fondaciji, medjutim iz ovoga na Wikipediji izgleda bas dobro koncipirano. Edited by Indy
Link to comment
OK, razumem (donekle). Kad je u pitanju Srbija (posebno, mada ne samo ona), cim se u istoj recenici pomenu "pare" i "drzava", meni se upale indikatori za opasnost. Pomenuh zajam za preporod Srbije, mozda se mladji ne secaju, ali to je bilo (khm) jako dobro organizovano uz automatizovano odbijanje od plate... Pa nije bas dobro ispalo.
slazem se, to sto su narod u Srbiji tolike zmije izujedale u poslednjih 20 godina pa sad sve iz roda reptila izaziva nepoverenje sigurno ne pomaze situaciji.
Nemam iskustva sa ovom vrstom davanja (za zdravstvene hitne slucajeve), vec generalno davanjem za decu kroz Child Fund (medjunarodnu organizaciju). Nesto slicno sto mi se cini da bi bilo korisno za ovaj slucaj iz teme, a sto sam uspeo da izguglam, je npr. Sunshine Foundation (americka organizacija koju je inicirao 1 policajac, dakle ne neki milijarder). Ne znam detalje o ovoj fondaciji, medjutim iz ovoga na Wikipediji izgleda bas dobro koncipirano.
he :). imas i kod nas (ovde nas) slican koncept: starlight . sad si me bas podsetio jer sam ih bas ozbiljno razmatrala za volontiranje kad smo dosli (pre nego me stiglo trista djavola <_< ) - nisam znala odakle je poreklo ideje. ali ne bih rekla da je to model koji bi u ovom slucaju pomogao. kod ove organizacije (bar kod ove stralight) se na ostvarenju zelje radi neoliko meseci, bilo kroz prikupljanje novcanih sredstava (ako je takva vrsta zelje), bilo kroz ostvarivanje kontakta (ako dete recimo zeli da upozna nekog idola). a da je koncept fenomenalan skroz se slazem. medjutim u slucajvima gde je potrebno hitno iskesirati 200k - 300k, tu pare vec treba da budu na racunu, tu koliko shvatam, mora da se radi o nekakvom fondu. i bas me zanima ko u ovoj drzavi treba da visi sto devojcica nije mogla u septembru da dobije 200kU$ za hitnu operaciju a miladin onomad je mogao milionce?
Link to comment
sve, i 'osim' što je povod potresan, ne mislim (ili odbijam da verujem) da je bilo ko odbio da da novac zato što je sergej rekao šta je rekao
pa ako u ovome vidis poentu, aj opet iscitaj
Kada sam ja ovo pokusala bar dva puta da objasnim dobila sam posalice u stilu da me dusa boli za jadnog gledaoca VBa
da, bas je tako bilo :thumbsup: Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...