Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

a to. i koja je tacno sankcija ako odolis uceni?
ama ko prica o sankcijama ako ne podlegnes uceni? ovo se odnosi i na Weenia: ne, moja reakcija ne proizilazi iz zabrinutosti za emotivno stanje gledaoca velikog brata. proizilazi iz mog iskustva sa charitijem i zakljucka da takav pristup hoce da odmogne na duge staze. (proizvodi "pa ja sam dao, sad nek daju drugi" efekat, izmedju ostalog)Weenie - nije st mogao da pokrene nikakvo dugorocno resenje. neko drugi je ovo trebalo da pokupi i krene u tom pravcu, pisao je radisa na tu temu. moj jedini utisak je ono sto sam napisala pre nekoliko postova - mogao je vise da ostane na strani skretanja paznje a manje "ako mozete ovo onda mozete i ono." mada, koliko vidim, opsti utisak ovde je da to bas tako treba...
Link to comment
ama ko prica o sankcijama ako ne podlegnes uceni? ovo se odnosi i na Weenia: ne, moja reakcija ne proizilazi iz zabrinutosti za emotivno stanje gledaoca velikog brata. proizilazi iz mog iskustva sa charitijem i zakljucka da takav pristup hoce da odmogne na duge staze. (proizvodi "pa ja sam dao, sad nek daju drugi" efekat, izmedju ostalog)
sad vise zaista ne znam sta tvrdis.mislim da bi mnogo toga bilo jasnije kada bi odgovorila na pitanje zasto mislis da je rec o uceni.po definiciji, ucena podrazumeva stavljanje u izgled nekog zla, sankciju ako joj se ne podlegne.iz ovoga kako si sada preformulisala svoje stavove, od ucene je ostao samo nedovoljno sofisticiran pristup (i to s obzirom na tvoje iskustvo). Edited by gagorder
Link to comment

davanje priloga dosadi ljudima, to nije nista novo i neminivno je bez obzira ko vodi humanitarnu akciju. zato je bitno da drzava poradi na nekom sistemu za lako doniranje uz mogucnost automatizovanog redovnog doniranja. nema sergejeve greske. sistem je dozlaboga nerazvijen.

Edited by morgana
Link to comment
zato je bitno da drzava poradi na nekom sistemu za lako doniranje ...
Zadnji put kad su to radili imali smo Zajam za preporod Srbije. Mozda bolje da ostavimo ovo Sergeju.

Zezam se... mislim da je OK da to rade organizacije za to zaduzene, tipa Crvenog krsta.

Link to comment
davanje priloga dosadi ljudima, to nije nista novo i neminivno je bez obzira ko vodi humanitarnu akciju. zato je bitno da drzava poradi na nekom sistemu za lako doniranje uz mogucnost automatizovanog redovnog doniranja. nema sergejeve greske. sistem je dozlaboga nerazvijen.
Vrlo prosto, kao što je tv pretplata bila "obavezna" i išla je uz račun Infostana, da se uvede isto, obavezno solidarno doniranje 100-200 dinara svakog meseca. Malo ko bi to odbijao, a jedini problem bi bio uveriti građanstvo da taj fond neće biti zloupotrebljen.Ima oko 650.000 korisnika Infostana, svako po 100 dinara to je više od 500.000e mesečno, malo li je? Eto, neka je i 50 dinara, štagod.
Link to comment
Zadnji put kad su to radili imali smo Zajam za preporod Srbije. Mozda bolje da ostavimo ovo Sergeju.

Zezam se... mislim da je OK da to rade organizacije za to zaduzene, tipa Crvenog krsta.

:Dcrveni krst, da, ali ono sto je bitno je i olaksati poslovanje manjim organizacijama i olaksati uvodjenje servisa za doniranje, putem sms-a ili preko sajta.edit, ili uz racun, sto da ne, ali dobrovoljno Edited by morgana
Link to comment
Zasto bwe sve mora drzava da uradi? Postoje organizacije koje se tim bave.
zakonodavstvo je na drzavi. neke stvari je mnogo teze uraditi ako ono skripi, ili ako su procedure toliko komplikovane i skupe da uz svu dobru volju pojedinac ne moze da pokrene projekat bas lako. Edited by morgana
Link to comment
putem sms-a ili preko sajta.
+paypal da i mi pecalbari mozemo (lako) da doprinesemo.
zakonodavstvo je na drzavi.
Nisam bio u toku, koji to zakon (sad) fali? Edited by Indy
Link to comment

ne znam ja da imenujem zakon, ali sam nedavno radila na projektu koji je imao u planu i servise za doniranje, pa sam saznala koliko je tesko to napraviti u cg, a cula sam iskustva da je tako i u srbiji. u hrvatskoj je vec dosta lakse.

Link to comment

Ako se ovaj ah tako nesofisticirani apel za humanitarnu pomoc okvalifikuje kao emocionalna ucena, jedina raspoloziva kazna koju mogu da zamislim je griza savesti ostecenog, ili osuda okoline. Sad ako je doticni uveren da je u pravu troseci svoje resurse na utvrdjivanje broja andjela na vrhu igle umesto na nesto korisnije, ne vidim kako bi ga bilo sta od ovog uopste doticalo a kamoli ostetilo. Da postoji solidarmost kao koncept u nasem drustvu, ne bi se ovakve rasprave ni vodile i ne bi niko ni prozivao "gradjanstvo" da pomogne i spase neciji zivot. Ukratko, ovo je upravo odgovarajuci nivo obracanja koji zasluzuju i mozda zato i ima ovoliko uspeha

Link to comment
Ako se ovaj ah tako nesofisticirani apel za humanitarnu pomoc okvalifikuje kao emocionalna ucena, jedina raspoloziva kazna koju mogu da zamislim je griza savesti ostecenog, ili osuda okoline. Sad ako je doticni uveren da je u pravu troseci svoje resurse na utvrdjivanje broja andjela na vrhu igle umesto na nesto korisnije, ne vidim kako bi ga bilo sta od ovog uopste doticalo a kamoli ostetilo.
e bas tako. Edited by gagorder
Link to comment
sad vise zaista ne znam sta tvrdis.mislim da bi mnogo toga bilo jasnije kada bi odgovorila na pitanje zasto mislis da je rec o uceni.po definiciji, ucena podrazumeva stavljanje u izgled nekog zla, sankciju ako joj se ne podlegne.iz ovoga kako si sada preformulisala svoje stavove, od ucene je ostao samo nedovoljno sofisticiran pristup (i to s obzirom na tvoje iskustvo).
pa daj, sad imam osecaj da se pravimo ludi.. ucena je valjda jasna: "ako imas za ovo a ne das za ono onda ces biti okarakterisan kao los covek, bez obzira na to sta si drugo uradio u zivotu". sankcija je upravo ta osuda. ne znam bas da li sam preformulisala stavove, ja od prvog posta ovde pricam o tome da je akcija OK, samo je on preterao sa dozivljajem u jednom trenutku.edit: jedino sto ja mogu da vidim kao izvor ovog nesporazuma je to sto moje iskustvo nije iz Srbije. ako ovoliko ljudi tvrdi da je ovo jedini efektivan pristup u nasem drustvu (bar dok se charitiju ne pristupi sistematski) onda ja samo mogu da vam dam za pravo. ok, ljude u Srbiji jedino ucenom mozes naterati da odgovore na ovakve akcije, jel to poenta? Edited by estel
Link to comment
proizilazi iz mog iskustva sa charitijem i zakljucka da takav pristup hoce da odmogne na duge staze.
Pokusao ovo i ja da nametnem ali sam odbijen tipa: situacija je urgentna etc. (sto jeste tacno ali ne znaci da je ovo ispred netacno) Edited by CowBoy
Link to comment
ne znam ja da imenujem zakon, ali sam nedavno radila na projektu koji je imao u planu i servise za doniranje, pa sam saznala koliko je tesko to napraviti u cg, a cula sam iskustva da je tako i u srbiji. u hrvatskoj je vec dosta lakse.
Ja naravno ne znam nista o tome, ali mi pada na pamet da je to tesko zato sto su u pitanju pare i sto bi to neko voleo da marne... a ne nuzno sto fali zakon.Inace se doniranje moze namestiti na internetu bez icije pomoci (onoliko servisa postoji).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...