Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

daj bre ne zezaj :Dpa tebi bar mora biti jasno da je sergejev apel jako dobro osmisljen
Napisao to N-puta. Briljirao je, slucajno doduse. Dobro za devojcicu.@Toni: ne banalizuj. Edited by CowBoy
Link to comment

Ne znam šta da kažem na sve ovo. Sergejevi motivi su tema o kojoj se može razgovarati, ali važno je da je njegov gest motivisao neke ljude da uplate novac. Zapravo, to je najvažnije. Nivo ispod toga, može se razgovarati o nekim narednim akcijama prikupljanja pomoći. U principu mogu da zamislim sledeću scenu:Premijera nekog novog filma u kojem glumi Sergej Trifunović. Recimo da je film delom finansiran iz budžeta, sa par miliona dinara.Ustane vlasnik licence Velikog brata i kaže, sve je to lepo, ali, zar nisu ove pare mogle da odu na lečenje male Bojane (ili Stefana, dopisati ime), umesto što se snima još jedan film visoke B kategorije, sa istrošenim glumcima i ispraznim scenariom. Dodatno, vlasnik licence Velikog brata bi mogao i upitati, ok, Sergej, da li si se odrekao dela honorara u korist male Bojane? Sergej mu ne bi mogao ništa zameriti, zar ne?Za mene je cela ova priča veoma mučna, između ostalog i zbog toga što ja ulogu zdravstvenog osiguranja vidim kao fond iz kojeg će se ovakve stvari plaćati. Jebo solidarni zdravstveni sistem kada uganem nogu ili navučem grip - to mogu da platim sam - poenta je da zdravstveni sistem treba da finansira ove drastične situacije kada je za lečenje potrebno skoro milion eura.

Link to comment

^^ma briljirao je skroz! sta je efektnije nego da kao gost u velikom bratu napadne velikog brata. nema mu se sta zamjeriti, uopste.bice da jeste u pitanju slucajnost, svejedno, ali postavio je granicu tacno tamo gdje treba, neminovno ukljucivsi i sebe kao gosta na stranu na kojoj su gledaoci.

Edited by morgana
Link to comment
@gagordercekaj, ako sam ja tebe dobro razumela, ti kazes da smo svi mi koji mislimo da je st preterao sa emotivnom/moralnom ucenom (a to je jedino sto mu npr. ja zameram. PR uopste nije u istom kosu s tim, ako si na to mislila pod licimerjem) moralizatori najgore vrste, ako vec ne malogradjani koji ginu za svoje pravo da ne budu prozvani, izazvani, osvetljeni? zar ne uvidjas da ja mogu da ti vratim istom merom i kazem da ti moralises bez da znas ista o ljudima i poreklu njihovih stavova :).uvek i svuda, bez obzira na drustvo i zemlju, sam za to da se ljudi sto manje pitaju zasto daju za ovo a ne za ono kad je charity u pitanju.a moze i ovako: koliko je kafa/pice u kaficu u Srbiji? je l tu negde oko 1U$? ajde neka se 500.000 Srba odrekne kafe/pica za ovaj nadolazeci vikend i eto novca za dva dana. mislim, sta je to - dve kafe?
a gde se tacno vidi ta moralna ucena? odslusah jos jednom i on kaze otprilike, svi vi koji saljete sms-ove ucinite... gde je tu ucena? prosto se pozvaju svi oni sto salju sms-ove da urade jos nesto uz to. pozivam sve srbe da urade to i to, pozivam sve...ovo tvoje na kraju je ucena, nemojte da pijete kafu, uradte to. ja bih razumeo optuzbu za moralnu ucenu da je on rekao, umesto sto saljete sms-ove, nemojte vise, prestanite, nego ucinite to i to, ali, uz pretpostavku da sam ja dobro cuo i razumeo, on to nije tako formulisao. na stranu to sto, i da jeste, opet ne smanjuje previse pozitivan efekat koji je postigao. meni nije bitno sta su njegovi motivi, bitni su rezultati. mnogo je problematicnije sta ko radi sa svojom 'humanoscu' i kako je prezentuje, nego kako ko poziva na humanost.
Link to comment
... ali postavio je granicu tacno tamo gdje treba, neminovno ukljucivsi i sebe kao gosta na stranu na kojoj su gledaoci.
Meni je izgledao da je on "shvatio" nesto sto gledaoci "ne shvataju", odnosno da je ispao pametniji i humaniji od gledaoca.Predlozio je (razradjujem) da svi sa sebe skinemo odecu, stavimo listove preko sramnih delova i krenemo zajedno u sumu da jedemo bobice. Ostavimo TV show, ostavimo cigare, libress sa krilcima i sampone, ostavimo automobile jer noge imamo, ostavimo Mars cokoladice i guaranu, pijmo rosu sa latica cvetova.Dakle, on je (sasvim ispravno doduse) nametnuo prioritete iako je pet minuta ranije u reklamnom bloku predlozio da se (neispravno) trujemo cipsom.Kao jednokratna akcija, genijalno. Sve ih (nas, ne znam) je zajebao + je obezbedio pare. win-win Edited by CowBoy
Link to comment
@gagordercekaj, ako sam ja tebe dobro razumela, ti kazes da smo svi mi koji mislimo da je st preterao sa emotivnom/moralnom ucenom (a to je jedino sto mu npr. ja zameram. PR uopste nije u istom kosu s tim, ako si na to mislila pod licimerjem) moralizatori najgore vrste, ako vec ne malogradjani koji ginu za svoje pravo da ne budu prozvani, izazvani, osvetljeni?
pa ne znam da li su svi, mislim da se tako nesto ne moze znati, pa to i ne tvrdim.ali da, rekla bih da je rasprostranjen malogradjanski fenomen tipa "valjda ja placam porez da mi sklone ove prosjake sa semafora" - jer, jebiga, 60 sec neprijatnosti je to. pa ako neces da das - nemoj. sta te briga sta misli onaj drugi iza stakla svog automobila. isto tako i ovo. trazio sergej pare. pa sta? rekao nesto usput. pa sta?zanima me zasto se ti osecas emocionalno i moralno ucenjenom (ili mislis da se drugi tako mahom osecaju).mislim, ovaj se pojavio, iskoristio mogucnost da nesto zatrazi, sta tebe sprecava da njegovo pojavljivanje tretiras kao baner ili bilbord?to sto je eventualno javno implicirao da se zgrazava nad nacinom na koji neki ljudi trace zivot i pare?pa sta vi ovde radite na 20+ strana nego se zgrazavate?
Link to comment
a gde se tacno vidi ta moralna ucena? odslusah jos jednom i on kaze otprilike, svi vi koji saljete sms-ove ucinite... gde je tu ucena? prosto se pozvaju svi oni sto salju sms-ove da urade jos nesto uz to. pozivam sve srbe da urade to i to, pozivam sve...ovo tvoje na kraju je ucena, nemojte da pijete kafu, uradte to. ja bih razumeo optuzbu za moralnu ucenu da je on rekao, umesto sto saljete sms-ove, nemojte vise, prestanite, nego ucinite to i to, ali, uz pretpostavku da sam ja dobro cuo i razumeo, on to nije tako formulisao. na stranu to sto, i da jeste, opet ne smanjuje previse pozitivan efekat koji je postigao. meni nije bitno sta su njegovi motivi, bitni su rezultati. mnogo je problematicnije sta ko radi sa svojom 'humanoscu' i kako je prezentuje, nego kako ko poziva na humanost.
prvo, ovo moje na kraju je karikatura.drugo, je l ti mene zajebavas? :D "ako mozete ovo onda mozete i ono" je ta ucena o kojoj se prica. da li cete ovo da zamenite onim ili vam se moze i ovo i ono odjednom je manje bitno, to je stvar izvedbe. u charity je nekad jako tanka linija izmedju skretanja paznje i tog moralizovanja gde ljudi daju svoje pare (i kad daju, zasto daju ovde a ne tamo).
Link to comment
ne cepidlacim nego kad vec imamo topik a ja ga otvorila i pogledala video onda i pisem o onome kako sam video dozivela. a video mi je izazvao gut reaction koji mi izazove svako preterano (jel ovo treba dvaput da podvucem) charity ucenjivanje ljudi. zasto je to tako nije tema ovde (da kazemo neki zakljucci na osnovu nekih licnih iskustava - jedan od tih zakljucaka je i to da je emotivna ucena kod charitija neretko Pirova pobeda (kratkorocno resenje). drugi je da mora da postoji granica. ima ih jos ali nije tema). ako je topik samo za hejlovanje onda da kazem da je st heroj sto je pokrenuo akciju i skupio pare i da se sklonim?
Zar je emotivna ucena ako se ljudima otvoreno kaže istina? Da kad već bacaju pare slanjem SMS-a idiotskim reality programima, očigledno ih imaju previše, pa bi mogli nekome i da pomognu onako usput? Nemam baš neki uvid u VB publiku, ali nešto sumnjam da će se osetiti traumatizovanim posle tog tretmana, i biti primorani da ubuduće pola plate šalju Maloj Kakoseonozove umesto Emotionu <_<Da li je kratkoročno rešenje ne znam, verovatno jeste, ali bolje je nego ništa. Ne znam ni šta bi to bilo dugoročno, da Sergej Trifunović pokrene akciju za sveopšte unapređenje zdravstvenog sistema Srbije?BTW nema problerma sa pričanjem na bilo koju temu, pa ni ovu. Samo mi je malo glupo kad pogledam neki ovakav topik što je 9 od 10 prvih postova obično zlurada pppodsmešljivost u stilu "hnje hnje baš se taj-i-taj našao da nam nešto kaže". Mislim, razumam ja i to, ali ne mora baš da bude prva reakcija i na kakvu-takvu humanitarnu akciju...
Link to comment
"hnje hnje baš se taj-i-taj našao da nam nešto kaže".
To je jedna od stvari koja me regularno iritira na ovom forumu. Posebno kad dolazi od strane ljudi od kojih sam navikao na visociji kvalitet razmisljanja.
Link to comment

Meni se čini da je to neizbežna deformacija, svaki forum se pre ili kasnije stopi u neku rekurzivnu razmenu internih pošalica jer se ljudi već toliko poznaju da imaju prilično dobru ideju šta će ko da kaže na koju temu. Ali to je neka druga priča.

Link to comment
prvo, ovo moje na kraju je karikatura.drugo, je l ti mene zajebavas? :D "ako mozete ovo onda mozete i ono" je ta ucena o kojoj se prica. da li cete ovo da zamenite onim ili vam se moze i ovo i ono odjednom je manje bitno, to je stvar izvedbe. u charity je nekad jako tanka linija izmedju skretanja paznje i tog moralizovanja gde ljudi daju svoje pare (i kad daju, zasto daju ovde a ne tamo).
naravno da ne zajebavam. razumem ja tebe zbog kritike moralizovanja, ali ja prosto ne vidim ucenu. medjutim, ne bih do u sitna crevca, prosto htedoh da kazem da nalazim da je moralizovanje i nesto kao silovanje morala trazenje moralne ucene u necemu sa tako pozitivnim efektom, gde bi se mozda i naslo nesto negativo ako bi se seckalo na cetvoro, trazila dlaka u jajetu ili kako se vec kaze.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...