Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

a moze i ovako: koliko je pice u kaficu u Srbiji? je l tu negde oko 1U$? ajde neka se 500.000 Srba odrekne pica za ovaj nadolazeci vikend i eto novca za dva dana.
sad impliciras da smo svi ovde alkoholicari a da su oni koji ne piju humani ljudi velikog srca -_-
Link to comment
@gagordercekaj, ako sam ja tebe dobro razumela, ti kazes da smo svi mi koji mislimo da je st preterao sa emotivnom/moralnom ucenom (a to je jedino sto mu npr. ja zameram. PR uopste nije u istom kosu s tim, ako si na to mislila pod licimerjem) moralizatori najgore vrste, ako vec ne malogradjani koji ginu za svoje pravo da ne budu prozvani, izazvani, osvetljeni?
Mogu ja? Zašto cepidlačite oko emotivne/moralizatorske ucene ako priznajete da je rezultat bio više nego validan? Da nije trebalo da se uzdrži zbog emotivnog stanja publike VB i ne uznemirava ih u njihovom brlogu svojim moraliziranjem? Po meni nije ništa falilo da im se kaže to što im je rekao čak i da nije bilo bolesne devojčice.Racionalizacija u stilu "pa nije ni on čistih ruku, reklamirao čips, kako sme da baci prvi kamen" je čista besmislica.
Link to comment
Trifunović: Tijana je Tito, ujedinila je bivšu JugoslavijuGostovanje glumca Sergeja Trifunovića u emisiji "Veliki brat Magazin", prilikom koga je pozvao ljude da umesto glasanja na izbacivanje iz rijaliti programa, daju novac u humanitarne svrhe, izazvalo je burne reakcije u zemljama bivše Jugoslavije.Trifunović je pozvao sve ljude da doniraju novac, rečenicom "Budite veći Srbi od Hrvata", jer je u Hrvatskoj bila akcija prikupljanja novca za bolesnu devojčicu.Nije bitno ko je Srbin, a ko Hrvat, u istim smo gov*imaCeo njegov nastup, a naročito pomenuta rečenica je prodrmala Srbiju i privukla pažnju na prave stvari - doniranje novca maloj Tijani.- Namerno sam spomenuo patriote iz Srbije kojima je bitno ko je Srbin, ko je Hrvat ili bilo šta drugo. Svi smo mi u istim gov*ima! Ima nas gomila na koje je rat ostavio tolike posledice, toliko se tih repova vuče i danas i toliko smo suptilno iscrpljena zajednica... Svi smo pod istim s*anjima i dosta nam je toga! Neće to niko da trpi'' - kaže Trifunović.Poznati glumac je izjavio kako je svesno zloupotrebio marketinški prostor, kako bi ljudima pokazao koliko je sve to besmisleno.- Kada uz tu sredinu, gde imaš polupismene i nepoznate ljude koji prde, jedu, hrču, spavaju, se*u, uzmeš u obzir i gomilu novca koji se na to troši, kao i masu ljudi koji to gledaju... Kada uz sve to staviš život jedne osmogodišnje devojčice, tek onda vidiš koliko je sve to besmisleno - izjavio je Trifunović.Rijaliti program - sklanjanje od problemaSergej je ocenio da je popularnost rijaliti programa posledica ukidanje kulture, koje za cilj ima sklanjanje od osnovnih problema.- Daj ljudima hleba i igara. Pošto nema para za igrane programe, tu je rijaliti šou. Ovakvi programi zapravo sklanjanju ionako zaludele mozgove od suštine nekih osnovnih problema i tu imamo retardaciju u svakom smislu. Najlakše je vladati neobrazovanom masom, zato se kultura kod nas ukida sistematski - navodi Trifunović i dodaje da samo želi da se dete vrati živo i zdravo.- Ja samo želim da se dete vrati živo i zdravo. Tijana će stvarno imati srce Jugoslavije, bukvalno. Ona jeste srce Jugoslavije, Tijana je Tito, ona je ujedinila sve nas - zaključuje Trifunovič.Inače, za malu Tijanu je prikupljeno 500.000 dolara, što joj omogućava odlazak na operaciju, koliko je neophodno za depozit, a ostatak od 210.000, koji tek treba da se sakupi, klinika je dozvolila da uplate kasnije.
Link to comment
Mogu ja? Zašto cepidlačite oko emotivne/moralizatorske ucene ako priznajete da je rezultat bio više nego validan? Da nije trebalo da se uzdrži zbog emotivnog stanja publike VB i ne uznemirava ih u njihovom brlogu svojim moraliziranjem? Po meni nije ništa falilo da im se kaže to što im je rekao čak i da nije bilo bolesne devojčice.Racionalizacija u stilu "pa nije ni on čistih ruku, reklamirao čips, kako sme da baci prvi kamen" je čista besmislica.
+1Ne znam cemu ovolika prica.
Link to comment

ajoj, ciji je argument bio 'reklamirao cips', sprdas li se vini? :Dmada, nista me ne bi iznenadilo

Edited by morgana
Link to comment

Kakav bre argument? To je poredjenje Chips v.s. Veliki Brat, dva proizvoda. Jedan je skup, nezdrav, pun aditiva, dnevno zaradi vise i do jaja je (kaze Sergej).Drugi je besplatan i neskodljiv ali su oni koji ga prate nehumana govna.Ne podmecite aman. Nisam ja moralisao Sergeju zbog cipsa vec se pitao di su mu prioriteti kada pljuje publiku jednog proizvoda dok za drugi, gori i skuplji tvrdi da je do jaja (uz pripadajuci honorar).On moralise, ne ja jebemmu. Ja se pitam "a zasto moralise i sa koje to tacno pozicije"Pa jebote, ovo je forum gde pisu uglavnom pametni ljudi, nemoguce mi je da je ovo toliko nerazumljivo.edit: i nemoj da mi neko udje u laznu dilemu sta je skodljivije (cenu je barem lako izracunati), ima da popizdim

Edited by CowBoy
Link to comment
Mogu ja? Zašto cepidlačite oko emotivne/moralizatorske ucene ako priznajete da je rezultat bio više nego validan?
ne cepidlacim nego kad vec imamo topik a ja ga otvorila i pogledala video onda i pisem o onome kako sam video dozivela. a video mi je izazvao gut reaction koji mi izazove svako preterano (jel ovo treba dvaput da podvucem) charity ucenjivanje ljudi. zasto je to tako nije tema ovde (da kazemo neki zakljucci na osnovu nekih licnih iskustava - jedan od tih zakljucaka je i to da je emotivna ucena kod charitija neretko Pirova pobeda (kratkorocno resenje). drugi je da mora da postoji granica. ima ih jos ali nije tema). ako je topik samo za hejlovanje onda da kazem da je st heroj sto je pokrenuo akciju i skupio pare i da se sklonim?
Da nije trebalo da se uzdrži zbog emotivnog stanja publike VB i ne uznemirava ih u njihovom brlogu svojim moraliziranjem?
nije trebalo da suzdrzi, on je izgleda takav da nije ni mogao da se suzdrzi. da je mogao da malo smanji dozivljaj (deo nakon aplauza) ja ne bih imala sta da mu zamerim (ovo samo kazem posto mene pitas, je li - da se ne nadje neko da kaze 'bas je trebalo da pazi sta prica da bi tebe zadovoljio!' :D )
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...