Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

imam utisak da se na ovoj temi svi slažete i navijate za istu stranu, ali nekako uspevate da se podžapate
moguce da nisi sve iscitala?
Link to comment

o boze kakvo licemerje od sergeja. prvo ne kaze da se vec prikuplja odavno za malu tijanu, narodnjaci samo prste od koncerta u njeno ime i da prikupe kintuonda spominje neku tamo staniju na farmi a b92 ima vb, isti olos od programa. a onda se posere po gledaocima sto su toliko tupi i glupi i gledaju staniju kako muze kravu! jedino pametno sto je spomenuo je broj ziro racunasto kaze cowboy shah mat

Link to comment

ne da mi da dodam jos nesto, pa moram nov da otvorimskrecem sa temesve ovo me podseti na henry rollinsa....isla sam na njegov stand-up...covek koga sam postovala kao umetnika, tri henrija koja gotivim (rolins, kisindzer, miler)....ovaj toliko opleo o republikancima, ispljuva uzduz i popreko, najebao se majke svima koji ne prihvataju pedere (kao da je upravo dosao sa najboljeg ikad analnog orgijanja)...popizdeh!kad se meni smucio ! (a totalni sam libero za gejovistinu, priznajem i brakove i decu da usvajaju-po meni je to normalno)...republikanci mi posle obame i demokrata mnogo drazi. ne moze se nesto na SILU menjati. kakvo potcenjivanje publike, naroda, kao da smo svi ovce.obama od yes I can, presao u yes I can't. ima li nesto da je taj covek ispunio makar do pola od ulaska? ima qrac (digo mi se pritisak sad...odoh cokoladu da zderem)

Edited by mustang
Link to comment

jbt, ispisaste dvaes strana za jednu noc (moju noc, hocu reci)

Ne znam ni ja. Meni lici na licnu promociju. Eto sad moram i da zapevam, iako to ne zelim.
samo da primetim jednu stvar, ne znam da li je neko u medjuvremenu napisao - na stranu ono sto se meni ne svidja u njegovom nastupu (a to nema mnogo veze sa empatijom prema gledaocima VB-a kako neki ovde - toni, samo te gledam :D- tumace), ko god da se prihvatio ove akcije, i na koji god nacin, ne bi mogao da je izvede bez licne promocije, nemoguce je razdvojiti delovanje i PR u ovom slucaju (ljudi jednostavno ne bi ni culi za devojcicu da nisu culi za sergejevu akciju). zato ne vidim razlog da mu se prebacuje samopromocija, PR i slicno.ne znam da li zato sto je tema toliko osetljiva (decji zivot), ili ja nisam lepo iscitala ovo sto ste pisali nocas, ali neverovatno mi je koliko se lako na ovoj temi ode u ostrascenost (mozda teska rec ali nemam drugu). mislim da je Pikard napisao nesto u stilu "ovi koji tvrde da je bolje da je st cutao" - ja ne znam da je iko na topiku tvrdio da je nikakva akcija bolja od ovoga sto je st izveo (ako gresim ispravite me). ovde postoje neke stvari koje su jasne i nisu podlozne raspravi (da li je st heroj jer je pokrenuo javnost i sakupio novac koji Tijani moze da spasi zivot? - jeste) i neke o kojima (valjda) sme da se diskutuje bez da ti se prebaci nehumanost/moralizatorstvo i sta je vec bilo, ne secam se (da li je st heroj/uber kul/faca nad facama jer je napusio gledaoce VB/zavukao emotion-u? - ja mislim da nije, ali izgleda dobar deo javnosti misli da jeste (da li ovo stvara problem kod buducih akcija?); da li je prvo (pomoc) moglo bez drugog, ili bar uz manju dozu drugog ili manje zapadanje u spiralu "kad su dosli po gledaoce VBa cutao sam jer ne gledam VB; kad su dosli po pusace cutao sam jer ne bacam pare na cigare..." (karikiram, da se ne nadje sad neko da ovo shvati ozbiljno)? - ne znam, to je nesto cega smo se dotakli na ovom topiku ali se sve brzo vrati na crno-belu sliku). Edited by estel
Link to comment

jbt ovo pinovano :)bra'o

sto kaze cowboy shah mat
Recimo da je osnovni problem u toj moralizatorskoj uceni. Vec napisasmo i Aion i ja da uvreda radi kao viral (beogradka filharmonija v.s. strahinjica bana) i sa te strane Sergej je odradio odlican posao, Ajnstajn je za privlacenje paznje. Cak je i VB bio matiran i nateran da da prilog.Steta sto ova tema nije otisla malo vise u pravcu polemisanja o ozbiljnom humanitarnom radu i prirodi humanitarnog posla koji je sve samo ne ad hoc, + sto ne pociva na otvorenim moralnim ucenama i ne profitira na polarizaciji drustva vec na dizanju svesti o tome da pomazuci drugima pomazes zapravo i sebi™Evo juce videh novu akciju, devojcica od nekih osam godina takodje mora u Hjuston na transplantaciju srca, cifra ista: 1 milion.Sta sad?Na koga sad da krenemo i posvadjamo Srbe, koju grupu sada da ponizimo i (nepravedno) optuzimo? Da li cemo novom moralizatorskom ucenom da postignemo isti odziv? Ne verujem, to je Sergej potrosio, plus je stavio svoj kopirajt na pravedni gnev (mada vidim i Istok se tu gura dok istovremeno odbija ostale grebatore onako levom rukom, iz lakta. Tezak je humanitarni posao) Edited by CowBoy
Link to comment

Ama, nije cilj ST-a bio da pravi novi UNICEF ili Crveni krst. On je jedno gostovanje na televiziji iskoristio da promovise jednu akciju, i u tome je uspeo, pokrenuo je ljude. Videcemo koliko je jak taj talas i da li ce dobaciti i do drugih akcija.

Link to comment

je l' licemerje problem samo kada ima pozitivne eksterne efekte, ili uvek? posto ne vidim da se toliko okida na licemerje as such.kad neko ponudi trudnoj zeni mesto u autobusu, ona verovatno prvo treba da preispita motive, pa da odbije ako se mesto nudi zbog onih koji gledaju ili slike o samom sebi, a da prihvati samo ako se mesto nudi iz nicim indukovane ciste svetacke dobrote?nema goreg moralizatorstva od ove pljuvacine.i jako je zanimljivo pitanje zasto.moje je iskustvo da je ovdasnjem svetu najgora moguca uvreda direktno pitanje, dza ili bu. das ili ne das. posto, nekako malogradjanin ne moze da kaze ne dam, a uvuklo mu se zmiče u novčanik.ljudi vole da ih se ne pita, odnosno da ih se pitanjima ne dovodi u neprijatnu situaciju. posle pitanja "ciko, imas li nesto sitno" nit mu je da da, nit mu je da pred drugima ne da. i onda je nas covek spreman da gine za to svoje pravo da ne bude prozvan, izazvan, osvetljen.ima tu mnogo nivoa, ne kazem, ali oni su nekako opste mesto, ne treba nam valjda nijedan konkretan incident da o njima mislimo. sta vise, cim neko otvori nacelno pitanje na konkretnom slucaju, znam da ce govna da padaju.necu ni ja milosrdje, ocu solidarnost. hocu efikasnu socijalnu zastitu kad vec moram da je platim. ali to valjda nije tema?

Link to comment
Evo juce videh novu akciju, devojcica od nekih osam godina takodje mora u Hjuston na transplantaciju srca, cifra ista: 1 milion.Sta sad?Na koga sad da krenemo i posvadjamo Srbe, koju grupu sada da ponizimo i (nepravedno) optuzimo? Da li cemo novom moralizatorskom ucenom da postignemo isti odziv?
evo, moz vako: svi mi, jadnici, sto se ovde proseravamo na 25 strana da vadimo svoju prstad iz guzicetina i uplatimo koju crkavicu na ziro racun za pomoc ovom detetu.jebo te sergej vise da te jebao
Link to comment
00.jpgOk, cemu dalja diskusija. Ovo gore je zaista nemoguce napasti.orderka: aj da se ne vredjamo bez potrebe, vazi? Edited by CowBoy
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=Sh9Cwj8CJ-ANedavni slican slucaj.После мукотрпне борбе с тешком болести преминула је петогодишња Нора Шитум из Задра која је боловала од тешког облика леукемије и која је подигла Хрватску на ноге након што је њена мајка јавно објавила да за само неколико дана морају да скупе око 600.000 евра за ескпериментално лечење у дечјој болници у Филадефији.У хуманитарној акцији незапамћених размера грађани су показали велико срце и успели да за само неколико дана прикупе ову велику суму новца. Овај случај узбуркао је хрватску јавност пошто је болница у Филаделфији подигла цену лечења на 837.000 евра и довела у питање њен одлазак у САД.Очајна мајка поново је апеловала на јавност. На Фејсбук страници “Вратимо осмех Нори на лице НОРА ФОРА Страшни ЛАВ” замолила је грађане да поновно крену с позивима да би се скупила додатна сума од 1,4 милиона куна.Хрвати су изразили негодовање и гнев на Фејсбуку, остављајући поруке, као што је :“‘Не можете ви бити толико бахати колико Хрватска мозе бити великодушна!!!’, ‘Колико вам се мора платити да постанете људи?’, ‘Ви себе називате дечјом болницом?? Само похлепа вас занима! Нора у срцу!’ и ‘Може вас бити срам зарађујете на туђој несрећи!”. Град Загреб обећао је родитељима да ће доплатити рачун па лечење у САД не би требало да буде доведено у питање. У помоћ је притекла и Влада Хрватске.Нажалост, Нори се после три недеље у болници у Филаделфији стање погоршало. Како јављају хрватски медији, гљивице су јој кроз крвоток допутовале до мозга па су лекари одмах упозорили како је смртност у таквим ситуацијама чак 90 одсто. Због изузетно лошег стања није било могуће наставити с експерименталном терапијом.
Link to comment
00.jpgOk, cemu dalja diskusija. Ovo gore je zaista nemoguce napasti.orderka: aj da se ne vredjamo bez potrebe, vazi?
niko da okaci sken uplatnice na ziro racun.
Link to comment

@gagordercekaj, ako sam ja tebe dobro razumela, ti kazes da smo svi mi koji mislimo da je st preterao sa emotivnom/moralnom ucenom (a to je jedino sto mu npr. ja zameram. PR uopste nije u istom kosu s tim, ako si na to mislila pod licimerjem) moralizatori najgore vrste, ako vec ne malogradjani koji ginu za svoje pravo da ne budu prozvani, izazvani, osvetljeni? zar ne uvidjas da ja mogu da ti vratim istom merom i kazem da ti moralises bez da znas ista o ljudima i poreklu njihovih stavova :). uvek i svuda, bez obzira na drustvo i zemlju, sam za to da se ljudi sto manje pitaju zasto daju za ovo a ne za ono kad je charity u pitanju.

evo, moz vako: svi mi, jadnici, sto se ovde proseravamo na 25 strana da vadimo svoju prstad iz guzicetina i uplatimo koju crkavicu na ziro racun za pomoc ovom detetu.
a moze i ovako: koliko je kafa/pice u kaficu u Srbiji? je l tu negde oko 1U$? ajde neka se 500.000 Srba odrekne kafe/pica za ovaj nadolazeci vikend i eto novca za dva dana. mislim, sta je to - dve kafe?
Link to comment
niko da okaci sken uplatnice na ziro racun.
Racunam da je to vise za fecbuk, zbog lajk opcije. Ovde je to besmisleno, zatrpaju te postovima pa se i ne vidi.btw. juce u VB pitao Brat ukucane jesu li se bavili humanitarnim radom i ucestvovali u akcijama. Ispalo je da su mahom svi aktivni, neki cak i inicijatori (Boban, Maja Volk). Nekima je bilo neprijatno da pricaju o tome uz obrazlozenje "o tome se ne prica". Vec par dana je takav stav potpuno nerazumljiv na drustvenim mrezama.@Gagoder: moralizatori su sa suprotne strane, to ne treba ni dokazivati: to im je koncept.
Link to comment
vazi.sergej, marko, janko, meni svejedno. dosadni smo vise.
Eh, ja rekoh jos pre par dana da nije do Sergeja, mene je nervirao umereno, a umereno mi je bio i simpatican.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...