Jump to content
IGNORED

81, 82, 83, 84... novi zlatni san


Indy

Recommended Posts

A sad malo na temu, iako je iz 1985. i manje popularna forma. 

 

 

Imaju Sonic Youth tu no wave fazu, ovo ne znam šta je, postepeni prelazak u noise (?), uz izdanje Confusion is Sex. Dosta teška muzika za slušanje, samo za posebna raspoloženja.

 

 

 

Imao sam jedan momenat sa Sonic Youth, ne sećam se kada. Kada sam čuo kako zvuče Neu! Pa je palo neko razmišljanje da su Sonic Youth Neu! sa bukom i izletima u rastrzanu pop formu. 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

A sad malo na temu, iako je iz 1985. i manje popularna forma. 

 

 

Imaju Sonic Youth tu no wave fazu, ovo ne znam šta je, postepeni prelazak u noise (?), uz izdanje Confusion is Sex. Dosta teška muzika za slušanje, samo za posebna raspoloženja.

 

 

 

Imao sam jedan momenat sa Sonic Youth, ne sećam se kada. Kada sam čuo kako zvuče Neu! Pa je palo neko razmišljanje da su Sonic Youth Neu! sa bukom i izletima u rastrzanu pop formu. 

 

Jedna od najboljih pesama od SY. Spot je genijalan, režirao ga Richard Kern. Uvek bih ga stavio u prvih deset najboljih muzičkih spotova ikad.

Pojavljuje se fascinantna Lung Leg. Neki kadrovi su preuzeti iz Kernovog filma Submit To Me (1986), u kome je muzika Butthole Surfers. Odatle je i slika za omot EVOL-a

Samo morate biti registrovani i ulogovani na YouTube, da bi ga videli. Kern je i majstor fotografije.

 

 

 

Edited by klimt
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Kao što kaže jedan komentar na videu "I've never heard this version of the song"

Naslovljeno je kao Hazel O'Connor - Eighth Day ali vidim i čitam da je verzija nepoznata.

Zna li iko išta o ovoj verziji i da li je ovo uopšte Hazel O'Connor

 

Link to comment

Čuo 1983. kao i sve drugo što je valjalo u Vibracijama. Meni najbolja pesma od Carmel, ali isključivo u ovoj verziji koja se pojavila na b strani 12" "Bad day".

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...