Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

71 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

2 hours ago, bags said:

A jel imate situacije da vas iz istih modela i boje automobila ljudi bas srdacno pozdravljaju i masu?


Dok sam imao Toyota Landcruiser, 4,600 kubika, cak i mislim da su me sazaljevali. Silne takse, veliki troskovi. Moglu su oni to da kupe a nisu hteli.
Sada, laka muzika za infarktase, Toyota Corolla, obican auto kao nekada Zastava 101. Ima ih toliko iste boje da se parkiram nosom kola unapred, da bih kola lakse mogao da nadjem na parkizima.
 

Link to comment

Ovde u Švablendu svaki Švabo koji drži do sebe voza Porš. Suv stop ali zato Panamera ima kao punta u Srbiji. Privremena sirotilja voza Benc, ne ispod E ili S klase. Ima više suv varijanti nego kod Poršea ali interesantno mnogo manje G klase nego u Srbiji. Stalež sirotilja za stalno fura Fordove i Opele, više nego VW program. Stari dođoši vozaju Audi i BMW, novi VW. Japance vozaju taksisti dođoši i patronažne sestre koje ne voze električni smart. Možda ukupno 14 ljudi u celom BW voza Japance kao kućno auto, od toga su 4 mazde mx5.  Čak sam i video nekoliko Pežoa. I dva Punta i tri fiće. 

  • Hvala 1
Link to comment

ja sam odustao od kupovine kola pre 10ak godina. koji ce mi kada ima didi app preko koje za par minuta stize vozilo po potrebi, gde god da sam naumio ili ako planiram da se selim npr. po ulici na svakom koraku bicikli za koriscenje. nikakvih problema oko parkiranja, manji troskovi, moz'se cirka, moz'se radi ili gleda nesto u guzvi.

 

to nema u japanu :D @Yoyogi , morate da se guzvate po metrou. japan propo

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

jel se jos nekom cini da su vozaci potpuno poludeli u poslednje vreme?

 

bas slabo vozim u ovom periodu, ali gotovo kad god se nadjem na iole duzoj voznji dogodi se nesto potpuno suludo

 

neki dan idem gore pored partizanovog stadiona, onim bulevarom, valjda aleksandra karadjordjevica

kombi ispred mene, nista ne vidim od njega, resim da predjem u desnu traku i ubrzam malo

odjednom ispred mene na 100, 150, vidim auto koji je aprkiran na trotoaru, ali po necem zakljucujem da ce da krene 

(sekundi, delici sekunde su naravno u pitanju, kada pisem deluje kao da ima vremena da se razmisli, analizira, od cega u realnoj situaciji naravno nema nista)

nekako zakljucujem da ce mozda "na silu" uci u njemu blizu desnu traku, kojom je manje saobracaja pod pretpostavkom da ce se drugi zaustaviti i propustiti ga

suludo je i to, ali nije da se ne vidja redovno

i shodno tome sam se vratio/prebacio u levu traku

medjutim covek je bukvalno izleteo u trenu, presekao tu desnu traku, sa namerom da presece i levu i zapravo krene u kontra smeru ka "mostaru" :isuse:

uradio je to kao da na ulici nema nikoga ili da mu se otvorio semafor, a situacija je da su obe trake dobro popunjene

ovaj ispred mene ga je bukvalno odneo, ja sam pritisnuo kocnicu ne znajuci dal cu stati na vreme

srecom on je odbacen nazad ka desnoj traci, ovaj nesretnik ispred mene levo u trake iz sprotnog smera, tako da se ispred mene otvorio put (prepun srce, branika, itd)

 

 

danas, najpre mi se ucini da su svi nekako oprezniji

pripisem to ovim uzasima koji su se desavali proteklih dana

ali ocigledno je bila zabluda i moja podsvesna zelja, gomila idiota na sve strane

onde na ulazu u ostruznicu iz pravca beograda, vidim izlaze tri kamiona sa onog prikljucenja sa ostuznickog mesta

usporavam, jer mi se menja kategorija puta, em znam koliko je losa vidljivost na tom prikljucenju, a i sad ce biti tri kamiona ispred mene, a ide onaj dugacki deo sa dve pune linije gde nema preticanja sve do izlaska iz ostuznice

prvi kamion skrece odmah desno ka ostruznici, drugi najpre naglo usporava na sred puta, a tek onda daje sva cetiri i pomera se malo u stranu

treci daje levi migavac, preseca dve duple linije i ulazi u kontrasmeru u izlaz iz ostruznice (podrazumeva se da postoji znak za zabranu kretanja)

najgore je sto je taj izlaz zapravo velika nizbrdica i krivina i ako je neko isao odozgo nije imao sanse da vidi jebeni kamion koji tu ne bi smeo nikako biti

a i ka pravcu ostuznice je krivina, naisla su dva automobila srecom nisu brzo vozila pa su usplei zakociti, jer je njemu trebalo vremena da sa velikim kamionom potpuno izadje sa puta

 

jebeno neverovatno

momentalno bi oduzeo dozvolu i poslao na robiju za tako nesto

 

uspeo sam se i naci ispred kamiona koji vozi betonske bandere poslagane u dva reda,njih 10-15 koje skacu, kotrljaju se, u prolasku koliko sam video, apsolutno nisu ucvrscene, uostalom iz tog poskakivanja je vec bilo jasno da ih nista ne drzi

"nece valjda" :gospode:

sve je prepuno kamiona, prepunih suta, peska, raznih materijala koji se krecu kuda se ne bi smeli kretati

razumem da je ovo velik grad, nemam nista protiv izgradnje, ali to sta i kako se radi je potpuno suludo

 

Edited by pbg12345
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

momentalno bi oduzeo dozvolu i poslao na robiju za tako nesto

Nedostatak kaznjavanja je ceo razlog sto se ovo desava. Drzi odstojanje i nek ti je srecno.

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Nedostatak kaznjavanja je ceo razlog sto se ovo desava. Drzi odstojanje i nek ti je srecno.

naravno

 

puna svest da u saobracaju, pogotovo ovakvom divljem mnogo toga zavisi od ponasanja drugih

 

nazalost, sve je teze izbeci

citam svedocanstvo one nesrecne zene, ona je najpre gledala kako ubica prelazi u njihovu traku i u velikoj brzini priblizava

muz je pokusao izbeci, ali nije imao sansu

a onda je jos dosta vremena provela svesna, a zarobljena ispod one grdosije pored ubijene dece i muza

pakao, jebeni pakao

 

i na sve to, nasi mediji, najpre izveste kako su oni sa automobilom preticali i kako je muz kriv za udes

iako je svima nama ovde iz prve fotografije bilo jasno da je takvo nesto nemoguce

 

tesko je naci reci da se izraze osecanja povodom svega toga

Link to comment

Šetam ja lagano psa trotoarom u bloku 63, kod onog podzemnog za pijacu, kad iza mene odjednom se stvori nekakav džip i još mi svira da se sklonim, da bi on mogao da se parkira na divljem parkingu. Eeeej, svira mi da se sklonim dok on vozi trotoarom.

 

Bukvalno 100m odatle je stanica komunalaca koja, naravno, ničemu ne služi.

 

Na tom divljem parkingu je svakog dana po 20-ak automobila parkirano, i da bi se tu parkiralo jednostavno mora da se vozi trotoarom. Mi smo to prijavljivali X puta ali naravno ništa se nije dogodilo. Da policija hoće, može sve da ih odnese odmah i da im piše kazne za vožnju po trotoaru. Ali to možda u nekoj drugoj državi.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...