Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Ko je spomenuo žive tikvice prvi, ruke mu se pozlatile!

Ono odlično.

 

BTW, pesto - ehm, zvučaću glupo ali šta sad, a kako se to koristi? :blush:

Ja sam turio kašičicu u šoljicu dodao još malo mulja i umešao u salatu tako da prekrije sve i bilo ok.

 

Delezov kaže da ima 45% bosiljka, i prilično je jak i lep ukus.

 

Tikvice, doneli mi mlade, ko puter meke, pa u krug brijao sa ljuštilicom širokom, pa krastavac na isti način trakice pravio, pa šargarepica na trakice, i propržene blago paprike, na trakice pogađate, i zelena salata (trakice).

 

A za glavo jelo piletina dinstana na praziluku i divnom domaćem mešancu od paradajza koji je između čerija i običnog, nema soka uopšte, samo meso, i cca duplo veći od čerija.

Zagrejao mulje i malo putera, bacio meso da uhvati, pa izvadio a ubacio praziluk, dok se to topilo meso iseckao, dodao paradajz koji sam blanširao i oljuštio te iseckao sitno, još malo to pržio, ubacio meso, pa nalio belo vino, poklopio i krčkao dvadesetak minuta, pustilo to fino vode, otklopio i redukovao do konzistencije paprikaša. Uz salatu i smederevku, apsolutno fantastično.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta ja znam, znajući šta sve ovde isplivava reko da nije moža fora da ga pomešam sa sladoledom pa namažem na tost pa to izmrvim u salatu  :lol:  :P 

Link to comment

Ja ga nisam tisuću godina jeo i rekoh da mogu da priuštim malo eksperimentisanja i podsećanja. Jeste jak za moj ukus ali teglica je mala i važi do početka 2016, smisliću mu mesto pošto uopšte nije loš kada je konzervativno primenjen. Evo večeras pravim neke testeninaste zezalice sa pršutom i baš mislim će pesto tu imati mesto. Mada će biti zasenjen sosom od praziluka, svežeg paradajza i belog vina :lolol:

Link to comment

izgleda da sam jedini na forumu koji ne voli pesto ni na slici.

 

mozda je glupo pitanje kad ne volis, ali: da li si probao sam da ga pravis? sasvim druga pesma. 

Link to comment

Pesto na slici uvek izgleda isto :), tako da kapiram da Vasilije ima neku nama nepoznatu fobiju, kao ona riba od krastavaca. 

 

Uzgred, pesto je, koliko kapiram, samo izraz koji opisuje teksturu, ne i sastojke. 

Edited by pacey defender
Link to comment

jeste, način pripreme u stvari, više nego tekstura- pesto je od pestare (što znači "izdrobiti (u tučku)"). nisam nikad nešto pratila istoriju, tako da znam za samo dve vrste - pesto genovese, najpoznatiji - zeleni sa bosiljkom, muljem, blukom, pinolima i rendanim parmezanom i ovčijim sirom; i siliciano - crveni, sa opet bosiljkom, pinolima, muljem, blukom, paradajzom, biberom i od sireva rikotom i rendanim parmezanom. neko dodaje i orase...

Link to comment

Ko je spomenuo žive tikvice prvi, ruke mu se pozlatile!

Ono odlično.

 

 

Ja ću početi da se tripujem da svi ovde imate potpuno drugačiji osećaj ukus ahrane od mene. Te žive tikvice su meni ko neki svež karton recimo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...