Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

khm, kako ne bude tecan? napravis ga redje, skines s vatre, dodas maslac, poklopis, sacekas pet minuta i onda bude kako treba da bude. 

Link to comment

Napravio.

Dodatno uvaljao u kukuruzno brašno, preskočio limun, ne vole ga.

Mislim da sam pogrešio što sam zapakovao tepsiju folijom, ali skonio ubrzo.

E da, zaboravio da stavim papir za pečenje, ali to već sada nije moja briga. -_-

Kažu da je super... Ja sam sebi one Indo rezance.

Renne ti si, mislim, kriv što sam se navukao na to.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakav je pesto u teglici? Da li vredi to 250d. Ovde nemam blender niti išta tako, a sutra sam mislio one brijane mlade tikvice sa pestom pa reko da vidim šta mislite.

Link to comment

Guraj.

Ne znam kolika je teglica jer sa koju sam gledao bila je nesto oko 540 - 640 dinara i prilicno velika.

 

Obavezno se oslobodi vode iz tikvica ako jedes sa pestom.

Link to comment

Pravila sam punjene paprike prvi put u zivotu, i to po osecaju, nisam pratila nijedan recept. Nisu lose ispale, jedva cekam da pravim opet!

Link to comment

Pravila sam punjene paprike prvi put u zivotu, i to po osecaju, nisam pratila nijedan recept. Nisu lose ispale, jedva cekam da pravim opet!

 

 

:thumbsup:

Link to comment

Pravila sam punjene paprike prvi put u zivotu, i to po osecaju, nisam pratila nijedan recept. Nisu lose ispale, jedva cekam da pravim opet!

kul, ja za takvu rabotu nikada nisam imao strpljenja (ne kažem da je mnogo strpljenja potrebno, već da sam generalno u deficitu s istim)

 

ot: taljatele sa slatkom pavlakom, češnjakom, svežim peršunom i gamborima (za ručak) :prstoliz:

Link to comment

Kakav je pesto u teglici? Da li vredi to 250d. Ovde nemam blender niti išta tako, a sutra sam mislio one brijane mlade tikvice sa pestom pa reko da vidim šta mislite.

Delezov je jednako ukusan kao Barilin a osetno je povoljniji. 

 

Ali nema boljeg od domaćeg. Samo tako možeš da kontrolišeš sastojke. Svi ti kupovni se prave na suncokretovom ulju i sadrže bosiljak u tragoviam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...