Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Da, 15-20 min, sat vremena vele idealno, ali mi se zgotovilo povrće ranije pa sam hteo da probam. Drugo polovinu sam ostavio u foliji, evo u osam imam večeru pa ću videti da li je bolje od ručka :D

samo da prijavim, prekinuo večeru čak :D, da je posle tri sata u foliji meso zaista bolje za klasu!

 

 

 

 

 

hteo bih i ja neuk da naucim od najboljih...npr pilav kako se sprema :) moze uputstvo?

 

 

 

 

Jao™ baš to nismo radili.

Prepiši sa interneta. ^_^

 

 

Pilav je zajeban....

 

 

ne zezajte coveka, dao sam mu link zato sto ima milion nacina da se napravi pilav pa nek pogleda recepte pa sam odluci sta bi mu se najvise svidelo.

 

 

Ko zeza?

Došao i provocira.

Pilav?!

Što nije pitao za biftek, pitu... Neeeeee, pilav baš.

Provokator.

 

 

da ne bude da pokrivam čitavu pilav diskusiju

btw, pilav, riža sa mesom?

ih, nikada nisam voleo

Edited by Vapad
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni pirinač ni po kom receptu nije uspeo

 

jedino što sam sa njim pravio a da je radilo posao, je po svom nahođenju a na stranu rižota, luk crni, glavica, da zacakli na dosta mulja, pirinač, koristio premijin paraboiled, i par minuta za njim pola čaše belog vina, i mešanje, pa kada kalira, supice jednu šolju dodajem polagano, pa mešanje, da kalira, so, biber, peršun, mešanje, kada je gotovo gusto, turim konzervu lignji u sopstvenom sosu, konzervu školjki u imperijal sosu i konzervu hobotnice u sosu od belog luka i mešam dok se ne zgusne pravo. To je jako i lepo jelo koje mi počesto uspe i koje je izlazilo pred objektivne goste i primljeno je izuzetno dobro.

Link to comment

No dobro, neću ni kod tebe da se samopozovem na ručak.

 

Iiiii kad smo kod tih stvorenja, sutra treba da nešto uradim sa pastrmkama...

Može to isto u foliju pa u rernu?

Link to comment

Cele, ne u foliju, davno sam neki lep recept našao, i dao kevi, i bejaše dobro. U principu ide cela riba, so vani i unutra, unutra beli luk i malo začina i...sečen krompir, tako da ona može na njemu praktično da stoji, i ne lepi se po bokovima, krompir je ok ali ne mora da se jede i sa njim se ne planira, ali riba izađe super. Samo zaboravih tajming i temp, recimo 180c. Dok ne počne od vrata da se odvaja, po čuke ili tako...valjda će naiđe neko iskusniji da pripomogne. Ali ta priča sa krompirom unutra i postavljanjem ribe vertikalno je super.

Link to comment

Namaži dobro muljem kožu. U unutrašnjost stavi seckani luk i peršun ucelo. Sve poprskaj limunom. Posoli, najbolje krupnom morskom, malo pobiberi. Stavi sve na papir za pečenje, plus pobacaj u tepsiju i dva-tri presečena limuna. Peci na oko 180°C oko 30min i to je to

Link to comment

meni pirinač ni po kom receptu nije uspeo

 

jedino što sam sa njim pravio a da je radilo posao, je po svom nahođenju a na stranu rižota, luk crni, glavica, da zacakli na dosta mulja, pirinač, koristio premijin paraboiled, i par minuta za njim pola čaše belog vina, i mešanje, pa kada kalira, supice jednu šolju dodajem polagano, pa mešanje, da kalira, so, biber, peršun, mešanje, kada je gotovo gusto, turim konzervu lignji u sopstvenom sosu, konzervu školjki u imperijal sosu i konzervu hobotnice u sosu od belog luka i mešam dok se ne zgusne pravo. To je jako i lepo jelo koje mi počesto uspe i koje je izlazilo pred objektivne goste i primljeno je izuzetno dobro.

nemoj da zezas, pobobu.

Link to comment

nemoj da zezas, pobobu.

 

što?

parboiled je drugačiji u spremanju, čini mi se, od glaziranog, a okruglo zrno je tek u planu, ovo mi bilo pri ruci, pošto pirinač u kući nikada nije bio cenjen, osim kao slatkiš (sutlijaš), tako da se prilično lutalo. A ja iskreno nemam vremena da se posvetim ozbiljnijem kuvanju niti mi je pirinač pri vrhu liste za kupovinu, uvek ću ići na lakše varijante.

Sledeće nedelje završavam sa ovim, izvesnim, komplikacijama a i imam više vremena tako da ću praviti upravo taj rižoto "tri konzerve" ali ću uzeti sa okruglim zrnom, ako bude uspelo biće i slika :D

Link to comment

ma ok, al to nikad ne moze da ima strukturu kakvu bi rizoto trebao da ima..

 

uzmi arborio i isperi ga pre upotrebe, u suprotnom se previse uskrobi, ne pomaze ni redje da se napravi ni puter na kraju..

Edited by Čutura
Link to comment

oooovaj, rizoto i treba da bude uskrobljen, arborio se preporucuje kao jedna od najboljih vrsta upravo zbog toga...

 

tacnije, bolji su samo carnaroli i vialone nano, ali ovaj treci se tesko nalazi van italije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...