Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Vako.

Biftek direkt iz prodavnice. Samo so i biber. Puno.

Na tiganj koji je molio da ga ubijem koliko je vruć.

4 min jedna strana 3 druga.

Ubili se. Jako.

 

E da, grilovao onu prevaru od hrane što se zove tikvica, šargarepu i cluk.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

vidi,vidi...jos na kraju on nas uci kako se kuva....neka,neka :p

 

 

 

 

inace lako ti je da se duvas sa pristin namirnicom ali dobro bitno da si skuvao i neko povrce  :fantom:

Link to comment

Je l može i rozbratna tako, bez ulja?

Da li je tigan bio teflonski, gledao sam nešto kako je bolja korica na "običnim" tiganjima.

 

Ja danas rozbratnu, minut i po na svakoj strani pa u rernu na 25 minuta na 180c, pa u foliju na 15 min. Ispalo iznenađujuće dobro.

Link to comment

Ako je onaj savijajući iz maksija nisi ga sjebao ti nego proizvođač :lolol:

 

Ima oko govedine tri četiri teorije koje sam pohvatao, generalno neki suše u frižideru tri dana, neki pak stavljaju u ulje, limun, senf i šta sve ne na dan, dva, a na drugoj strani ima isto tako različitih preporuka, đejmi ide na 240c i odmah spušta na 200, ali peče cca 15 min po libri, a ima jedan majstor koji ide na tiganj pa u rernu na 200, i kaže deliš gramažu sa 15, rezultat je br. minuta za pečenje na 200c ali zahteva da se odmah po vađenju umota u foliju, kaže to podigne temperaturu i pokrene sokove, ja sam po tom radio i za po sata, što je tačan vremenski period za 450g, na 180c sam dobio nešto iznad medium, što mi u principu i odgovara, a ima sličnih teorija ali na nižim temperaturama, tipa 120-140c.

Link to comment

Ako je onaj savijajući iz maksija nisi ga sjebao ti nego proizvođač :lolol:

 

Ima oko govedine tri četiri teorije koje sam pohvatao, generalno neki suše u frižideru tri dana, neki pak stavljaju u ulje, limun, senf i šta sve ne na dan, dva, a na drugoj strani ima isto tako različitih preporuka, đejmi ide na 240c i odmah spušta na 200, ali peče cca 15 min po libri, a ima jedan majstor koji ide na tiganj pa u rernu na 200, i kaže deliš gramažu sa 15, rezultat je br. minuta za pečenje na 200c ali zahteva da se odmah po vađenju umota u foliju, kaže to podigne temperaturu i pokrene sokove, ja sam po tom radio i za po sata, što je tačan vremenski period za 450g, na 180c sam dobio nešto iznad medium, što mi u principu i odgovara, a ima sličnih teorija ali na nižim temperaturama, tipa 120-140c.

Kad ga izvadis iz rerne umotas ga u alufoliju i ostavis?

Link to comment

Kad ga izvadis iz rerne umotas ga u alufoliju i ostavis?

 

Da, 15-20 min, sat vremena vele idealno, ali mi se zgotovilo povrće ranije pa sam hteo da probam. Drugo polovinu sam ostavio u foliji, evo u osam imam večeru pa ću videti da li je bolje od ručka :D

Link to comment

hteo bih i ja neuk da naucim od najboljih...npr pilav kako se sprema :) moze uputstvo?

Jao™ baš to nismo radili.

Prepiši sa interneta. ^_^

Link to comment

ne zezajte coveka, dao sam mu link zato sto ima milion nacina da se napravi pilav pa nek pogleda recepte pa sam odluci sta bi mu se najvise svidelo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...