Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Jel jedete I lišće cvekle?

Vidim da je na pjaci prodaju sa lišćem, al kontam možda samo da pokažu da je sveža I mlada... 

Jedete ladnu ko salatu il toplu ko varivo?

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

tipa taj neki rad - turiš začine, umotaš cveklu u alu foliju; rkneš u rernu; ispadne neprejebiva

 

to me đejmi naučio, ne sramim se priznati

Link to comment

Hilfe! Hilfe!

Jutros nalupao i marinirao sv. vrat i šnicle.

Sad treba da ih pržim.

Koja temp. koliko dugo? Kako?

 

Da je roštilj, znao bih. ^_^

Link to comment

dakle sutra je izazov taj famozni pasulj drugi put u zivotu,spremam se psiho fizicki,visinske pripreme takoreci...nego imam dve vrste pasulja pa sam mislila jedan da stavim sa povrcem,redovno a drugi da kuvam odvojeno koliko treba pa spojm vec nekad,sta mislite?

 

znaci plan je sledeci..ispravite me ako gresim 

-potopim nocas,sutra stavim,kuvam otprilike satipo,vodu prospem,u serpu sam mislila da istopim slaninicu pa na to cluk na kockice da se dinstne pa korenasto povrce pa pasulj,lovorov list,biber u zrnu,so nalijem vode da ogrezne i ostavim da se krcka..od mesa nemam nista konkretno imam slaninicu i neke restlove sunkice,to ce biti dosta..planiram gusci pasulj ne corbast..i posle oko satipo give or take proverim,doceram,iseckam cen-dva bluka,mozda ih prznem malo da puste aromu jace..e da i 2 krompira da se kuvaju pa cu ih izvaditi i zgnjeciti na kraju..otprilike..hm?

Link to comment

Hilfe! Hilfe!

Jutros nalupao i marinirao sv. vrat i šnicle.

Sad treba da ih pržim.

Koja temp. koliko dugo? Kako?

 

Da je roštilj, znao bih. ^_^

tebe su brate danas ladno iskulirali :o

 

shta je bilo smesom do kraja? :unsure:

Link to comment

dakle sutra je izazov taj famozni pasulj drugi put u zivotu,spremam se psiho fizicki,visinske pripreme takoreci...nego imam dve vrste pasulja pa sam mislila jedan da stavim sa povrcem,redovno a drugi da kuvam odvojeno koliko treba pa spojm vec nekad,sta mislite?

 

znaci plan je sledeci..ispravite me ako gresim 

-potopim nocas,sutra stavim,kuvam otprilike satipo,vodu prospem,u serpu sam mislila da istopim slaninicu pa na to cluk na kockice da se dinstne pa korenasto povrce pa pasulj,lovorov list,biber u zrnu,so nalijem vode da ogrezne i ostavim da se krcka..od mesa nemam nista konkretno imam slaninicu i neke restlove sunkice,to ce biti dosta..planiram gusci pasulj ne corbast..i posle oko satipo give or take proverim,doceram,iseckam cen-dva bluka,mozda ih prznem malo da puste aromu jace..e da i 2 krompira da se kuvaju pa cu ih izvaditi i zgnjeciti na kraju..otprilike..hm?

Imam samo jednu zamerku, prvo kuvanje do bacanja vode ne treba satipo nego samo dok ne baci kljuc.

Link to comment

tebe su brate danas ladno iskulirali :o

 

shta je bilo smesom do kraja? :unsure:

Danas?! Juče?!

Jako sam nezadovoljan reakcijom. Muka mi je od ovog foruma.

Link to comment

e super ispalo..i bi mu dovoljno malo jače od 1 sat da se skuva,tako da bi se po mom planu potpuno dezintegrisao

...nisam se do sada nešto bavila pasuljem kao namirnicom jer ga ne jedem i ovaj put sam se pridržavala tog nekog ,,tradicionalnog,, jela od pasulja ali sledeći put ga kuvam po svom :D

Link to comment

ima fora sa pasuljem, što je kraće stajao u džaku, to se brže skuva. naletećeš na veteranski pasulj kome treba 3 sata.

Link to comment

Kupovao začine, pa se našlo mesta i za kajenski biber.

Upotreba? Isto kao i svaki biber ili ima nešto posebno čime bih mogao dodatno iskazati svoj dar?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...