Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

moje, a?

 

setih se neke zajebancije odavno, jedan moj radnik bio zahvalan sto sam mu poklonio auto, jugic, ali je vozio

 

pa rece da ce da u`rani prase, da pocasti ekipu oko letnjeg raspusta

 

i tako, bas na dan kad sam ocekivao bebu dvojku, zove me moj poslovodja da brzo dodjem na gradiliste

 

a tamo, "hranitelj' samo sto ne zaplace, ostali ga razbijaju od zajebancije

 

rekao da je, pored  jos podosta komada, bas ono "namenjeno" crklo

 

bolje da je g... pojeo, ovi ostali ga rascepili od zezanja, sa poentom da je prase, cim se okotilo, verovatno zigosao imenom firme

 

rezime: jajara zabaljska okrenula dva komada pored tise, okajao grehe

Edited by rođeni
Link to comment

moje, a?

 

setih se neke zajebancije odavno, jedan moj radnik bio zahvalan sto sam mu poklonio auto, jugic, ali je vozio

 

pa rece da ce da u`rani prase, da pocasti ekipu oko letnjeg raspusta

 

i tako, bas na dan kad sam ocekivao bebu dvojku, zove me moj poslovodja da brzo dodjem na gradiliste

 

a tamo, "hranitelj' samo sto ne zaplace, ostali ga razbijaju od zajebancije

 

rekao da je, pored  jos podosta komada, bas ono "namenjeno" crklo

 

bolje da je g... pojeo, ovi ostali ga rascepili od zezanja, sa poentom da je prase, cim se okotilo, verovatno zigosao imenom firme

 

rezime: jajara zabaljska okrenula dva komada pored tise, okajao grehe

rodjeni, to je klasika. jednom je chale umolio neku svoju sestru da mu uhrani neke pilice. odneo pilice, odneo hranu za pilice, pola od svega da je za nju, nek nije za dz, a ona samo da distribuira.

na kraju sezone, naravno, izvini brate, tvoji su pocrkali, ne znam sta im je bilo :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Računam da su ovde kuvari novajlije i/ili lagani recepti :)

 

Dakle pasulj koji sam pominjao nedavno...je uspeo!

Moj prvi pasulj, znam, zvuči neverovatno, ali sva moja umeća su bila na tiganjima.

Problemu sam pristupio ozbiljno, pronašao par recepata koji su mi se svideli i koji su odgovarali načinu pripreme koji sam zamislio, pomoću starog slow cookera koji je do sada korišćen možda jednom, kombinovao sam recepte, potrudio se i rezultat nije izostao.

 

300g šarenog pasulja

dve povelike dimljene kobasice (250g)

tri šargarepe srednje veličine

jedan osrednji paškanat

četiri mala mlada bela krompira

jedan luk crni

konzerva paradajza u kockicama (ja imao cele pa ih seckao, taman iz njih još malo soka isteklo)

šolja supe od juče :) (250ml)

malo svežeg peršuna

kašičica "morske" soli

kašičica lomljenog bibera

kašičica belog bibera

kašičica kajenskog začina (računam da je ovo malo ljuta aleva paprika)

kašičica lovora u prahu i tri lista lovora

malo čili sosa

 

dan ranije potopio pasulj, as in 24 časa ranije

u dubljem tiganju ispržio malo kobasice, tek tek, dodao sitno seckan luk i pržio zajedno još malo, taman kada je luk počeo da cakli izvadio kobasicu na dasku a u tiganj usuo seckan paradajz, sos od tog paradajza, šolju supice i dodao seckan peršun, dok se to krčkalo lagano kobaju isekao na komadiće. Zatim sam isekao šargarepe na četvrtine pa na komadice, paškanat isto, i krompir takođe, u keramičku posudu slow cookera sam ubacio proceđen pasulj, ubacio seckano povrće i kobasice, i dobro promešao, mada je već bilo do vrha puno, nije velika posuda, preko toga usuo ono iz tiganja kada je provrilo. Falilo je tečnosti tako da sam usuo još jedan tiganj vode i taman je pokrilo.

Stavio keramičku posudu u svoje "kućište", poklopio i stavio na low (ima samo još high).

Pet sati kasnije sam probao jedno zrno i bilo je još relativno tvrdo, promešao i odlučio da ostavim "još malo".

Pet sati kasnije je već delovalo pristojno. Isključio kuvalo i ostavio. Otišao da spavam. Sutra ujutru je još bilo toplo. Otišao na posao. Kada sam se vratio polovinu sam odvadio i otpremio u zamrzvač, a pola druge polovine podgrejao i usuo u tanjir. Odlično je. Izuzetno sam zadovoljan!

 

Nagradno pitanje je da li ima igde kod nas da se kupi taj slow cooker?

Pošto znam ljudi kojima bi ovo izuzetno pomoglo, ali nigde nisam viđao.

 

 

Njegovo veličanstvo, pasulj

 

1z4fjg1.jpg

Edited by Vapad
Link to comment

pa zar ti ne napisa da je ispao baš ljut - od kašičice kajena i malo čilija, kako?

 

izvinjavam se ako sam nešto pobrkao

Link to comment

Jeste bio ljut kada sam ga probao, sada je baaaaš kako treba.

Taj čili sos mi je bio nepoznanica, probao sam ga i nije mi delovao tako jako, stavio sam odoka ali ne nešto puno, ali kada sam probao sinoćke, valjda, bilo baš ljuto, onda jutos kada sam ponovo kusao nije bilo baš toliko ali opet malo jače, a ako je meni malo jače onda malo ko drugi može da ga jede. Ali sada kada je odležao baš je cool ispao, ljut tek u naznakama, dobar i dug aftertejs :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...