Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aj nek mi neko da neki jednostavan recept za jelo od pilećeg belog i povrća. Ali neskrobnog povrća, dakle ne krompir, grašak, nego tikvice, mrkvice, paprike, itd.Unapred hvala.

Link to comment

zagrejes tiganj sa malo masnoce,bacis belo meso seceno na kockice,przis sa svih strana na srednjoj vatri,posle jedno 6-7min ubacis povrce po zelji iseceno na stapice/kockice,dolijes malo belog vina/supe/vode pa nastavis sa dinstanjem dokle zelis,dal ces hrskavo povrce,dal ces kuvanije..zacinis so,biber,majcina dusica,malo kari praha,po izboru..ilizagrejes tiganj sa malo masnoce pa bacis belo meso seceno na snicle,przis na srednjoj vatri 10-12min (to sa minutama nisam bas sigurna,ja to nikada ne merim nego kad je gotovo,otkud znam) pa kada je gotovo izvadis meso u posudu i poklopis a na taj tiganj i to sve sto se zalepilo za njega dodas jos malo masnoce pa bacis povrce-luk,paprika,tikvica seceno na stapice i przis dok ne omeksa..zacinis so,biber

Link to comment

@orderka: Slabo jedem pečurke još od kad sam se letos u Tirani otrovala pastom sa pečurkama. A i ovom prilikom bih htela da izbegnem mlečne proizvode.@ivy: Ovo prvo radim stalno, drugo je već malo drugačije pa ću verovatno probati. Ako mi u međuvremenu niko ne predloži ništa privlačnije.Hvala obema, srca ste!

Link to comment

pa nisi rekla koliku tezinu recepata tarazis,ne pises ovde pa nemam pojma sta i koliko umes..ovo je za najbejzik pocetnike sto sam pretpostavila da si..inace nprhttp://www.foodnetwork.com/recipe-collections/chicken-breast/index.htmlhttp://allrecipes.com/recipes/meat-and-poultry/chicken/chicken-breasts/http://www.cookinglight.com/food/recipe-finder/healthy-chicken-breast-recipes-00412000070045/page16.html

Edited by ivy
Link to comment
zagrejes tiganj sa malo masnoce,bacis belo meso seceno na kockice,przis sa svih strana na srednjoj vatri,posle jedno 6-7min ubacis povrce po zelji iseceno na stapice/kockice,dolijes malo belog vina/supe/vode pa nastavis sa dinstanjem dokle zelis,dal ces hrskavo povrce,dal ces kuvanije..zacinis so,biber,majcina dusica,malo kari praha,po izboru..ilizagrejes tiganj sa malo masnoce pa bacis belo meso seceno na snicle,przis na srednjoj vatri 10-12min (to sa minutama nisam bas sigurna,ja to nikada ne merim nego kad je gotovo,otkud znam) pa kada je gotovo izvadis meso u posudu i poklopis a na taj tiganj i to sve sto se zalepilo za njega dodas jos malo masnoce pa bacis povrce-luk,paprika,tikvica seceno na stapice i przis dok ne omeksa..zacinis so,biber
uz napomenu da začini ovde čuda čine. Jednom sam spremao takvu brzu klopu za društvo i pripremio pun tiganj ove osnovne mešavine (meso i povrće), a onda u tri odvojene serije šaltao ukus. Jedna varijanta je bila šafran+kari+korijander; druga ojster sos a treća mediteranska varijanta.
Link to comment

ma da,kombinacije su beskonacne..samo je generalni predlog za piletinu ne stedeti na zacinima @sejlorkamozes da pravis gustu corbicu od belog mesa,sargarepe.celera,persunamozes da pohujes piletinu u rerni,u susamu ili bademu a povrce,sargarepu,cveklu,karfiol,papriku pobacas okolo u rernimozes da pravis piletinom punjene tikvice,camcice ili patlidzan i pire od karfiola...mozes..eno ti linkovi u prethodnom postu,mozda dobijes inspiraciju dok se jos neko ne javi,samo slabije su ovde ljubitelji piletine..

Link to comment
Probacu ovo prvo, smor mi da palim rernu (to je ona sto se plin pali sibicom unutar rerne, ja na to jednostavno ne mogu da se naviknem... posebno ne otkad se majstor koji je to namestao umal osmudio).Mislim da cu i ja bez zaprske, goji, a i tera (mene) na gorusicu.
ako pravis bez zaprske najbolje je da deo skuvanog pasulja s malo one vode ubacis u posebnu serpicu i smutis kremasto stapnim mikserom pa nazad u suljpa. bude fino gusto i zdravo.
Link to comment

Hvala Ajvi, pravila sam ovu tvoju drugu varijantu i nije bilo loše. Meso je bilo odlično, jedino sam malo pogrešila što sam u povrće dodala rendanu šargarepu (kao da brže omekša :isuse:) i to prerano, pa se nekako bezveze smuljala. Bez nje bi bilo savršeno (luk, paprika, tikvice, par kapi soja sosa).

Link to comment

pa da,rendanoj šargarepi traba otprilike 3ipo minuta da omekša..jako je luda ta šargarepa,tako rendana se istopi za čas a čim se samo malo podeblja parče treba joj večnost..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...