Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

brat wall je posto totalno profi :Hail:@kojotja volim da stavim na 230°C desetak minuta, pa da smanjim na 180°C. vreme racunam minimum 45 minuta za kilo mesa, pa onda gledam sta se desava...
ovo nije u skladu sa onim stokaze renne. dajte, pomagajte.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je neki okvir oko 50 minuta vremena po kilogramu, plus vreme za finis tokom kojeg se pece bez folije, ispod grila...oko 15 minuta.

Link to comment
Meni je neki okvir oko 50 minuta vremena po kilogramu, plus vreme za finis tokom kojeg se pece bez folije, ispod grila...oko 15 minuta.
1.5 kg mesa. odstojalo u marinadi. dakle, stavim, prekrijem folijom i cepnem na 180 stepeni...koliko dugo? zadnjih 20ak minuta ubacim krompir ako je obaren, ako nije onda ranije. jel to sve? sta znaci ovo "ispod grila"? kakv gril? :unsure: Edited by kojot
Link to comment

Kilo i po? Prvo isprepadaj meso 10 minuta na 230 stepeni, pa peci 70 minuta na 180 stepeni...na kraju opet pojacas i sklonis foliju da dobijes koricu, jedno 15 minuta. Gril je ona infracrvena funkcija, ako je imas u rerni, ako nemas, samo peci na jako.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Molim...a to za krompir bih i ja voleo da znam koja je konacna formula. Ja ponekad ubacim krompir zajedno sa mesom, ali ga secem vrlo vrlo krupno i to radim samo ako komadi mesa ne prelaze 2kg...ti se drzi prethodnog barenja, to je siguran put.

Link to comment

ja krompir ovako: isecem uzduz na cetvrtine (srednju velicinu, ako su veci ili manji prilagodim), stavim u dublji tiganj (da budu u jednom sloju) i zalijem vodom koliko da ogreznu. posolim malo i pustim da voda provri. onda smanjim vatru i ostavim 3-4 minuta otklopljeno. procedim i pustim da se osuse, dodam sta zelim od zacina i ubacim uz meso, gledajuci da se lepo obloze masnocom, ako treba izvadim meso, pa ga opet vratim kad lepo zamastim krompir. ako je meso bilo masnije, odlijem, da ne budu previse potopljeni, volim da budu pomalo krckavi. oko 25 minuta im je dovoljno, ali zavisi od krompira.

Link to comment

Probacu ovo prvo, smor mi da palim rernu (to je ona sto se plin pali sibicom unutar rerne, ja na to jednostavno ne mogu da se naviknem... posebno ne otkad se majstor koji je to namestao umal osmudio).Mislim da cu i ja bez zaprske, goji, a i tera (mene) na gorusicu.

Link to comment

ma ne odvajam, nego kad ne stavljam meso nikakvo, onda stavim obavezno par sargarepa i malo celera. ako stavljam slaninu onda kako kad, zavisi kako mi se jede. sargarepa zna da ga zasladi previse, a nekad mi nije do toga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...