Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

na temu pirea ja ga više ne pravim bez belog luka. u šerpu pored krompira ubaciš dva čena belog luka (krupne komade, ne treba seckati samo nagnječiš nožem pa raskomadaš) i malo ruzmarina.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

somun. Kvasac suvi, topla voda, malo sode bikarbone, so, brašno. Zamesiš sve istovremeno, dok ti se testo ne lepi za ruke. Pustiš da testo naraste jedno pola sata. Namažeš tepsiju, napraviš somune veličine po želji, pečeš na 200 oko 15 min. Jedeš

Link to comment

Ih...Mere, odnosi... :huh:Obezbedio sam i kesicu ćurekota (za sve koji odu na google da otkriju šta je to, molim da prijave. Vama je to ništa, a meni će puno značiti da je neko zbog mog kuvanja morao googlati).

Link to comment
  • 5 weeks later...

Vatajte beleske, ovo necete videti na Jamie Oliveru.Dakle, skuvali ste raviole, sad vam treba pasta sos? On je u tegli, tegla je u frizideru, vi ste suvise cirke da biste sad podgrevali pasta sos... jel tako? (Tako je). Resenje je vrlo jednostavno - nemojte ga ni podgrevati. Roknite ga tako 'ladnog u vruce raviole, izmesajte i - voila! Perfektna temperatura. Dodatni tip: znate kako uvek u tegli ostane malo pasta sosa koji (prokletnik) nece da izadje, pa bog? Roknite jedno 5-6 raviola unutra, zatvorite teglu, protresite teglu strastveno, i - sta? Najveci deo sosa koji odbija saradnju ispasce napolje zajedno sa raviolima!Magic tricks... for free!

Link to comment
  • 1 month later...

pecem plecku i krompir. na koliko stepeni da stavim da se pece, i kad da ubacim krompir? cenim da ce se to peci preko 2 sata a da je to previse za krompir.

Link to comment

Nemam pojma, ali znam da bih krompir kratko obario npr 10 min pa ga oonda ubacio u mulje, začine koje imaš (biber, peršun, čili...)i posolio pa u rernu na nekih 15-20 min zajedno sa mesom. ^_^

Link to comment

brat wall je posto totalno profi :Hail:@kojotja volim da stavim na 230°C desetak minuta, pa da smanjim na 180°C. vreme racunam minimum 45 minuta za kilo mesa, pa onda gledam sta se desava...

Edited by aram
Link to comment

super, znaci dodam krompir pre nego sto vadim meso. hvala druze wall, postao si pravi srpski domacin.hvala renne.nego, ne rekoste na koliko stepeni da pecem?

Link to comment

Fala braćo.Zatečen sam pohvalama.Ovaj uspeh ne bi bio moguć bez Vas, ljudi koji su me savetovali, podržavali i gurali kada je bilo najteže. -_-Takođe, zahvalio bih se mojoj porodici koja uvek bila uz mene...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...