Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

taj radtikvice, pored nezaobilaznog patliđana (vrganji, lisičarke... se podrazumevaju), imaju, a ako se nepreprže, i fino začine, dojam najbliži mesištu(soju ne ljubim)

Link to comment
a koji ti ukus ima npr. pire od kronpira?prilog cesto treba da bude blag, ne mos jesti tri glavna jela.
Paaa... Krompirast :DKontam, očekivao sam previše.Dobra stvar, još jedna biljka koju mogu da pojedem.
Link to comment
Realno ljudi, jeblavas tikvica, ja sam mislio to ima neki ukus, ono nešto mekano...
i ima ukus povracke :Djedino gde mogu da je podnesem je kad od nje napravim osnovu za pesto pastu: izrendam je, izdinstam na maslinovom (pokrivenu folijom da ne gubi vodu) i ciliju, posolim, ubacim belog luka, promesam par puta, onda dodam pesta i vode u kojoj su se kuvali rezanci. biber sveze mleven, mocarela sa strane. moz i svez paradajz sa strane.patlidzan je nesto sasvim drugo. Edited by darling
Link to comment
i ima ukus povracke :Djedino gde mogu da je podnesem je kad od nje napravim osnovu za pesto pastu: izrendam je, izdinstam na maslinovom (pokrivenu folijom da ne gubi vodu) i ciliju, posolim, ubacim belog luka, promesam par puta, onda dodam pesta i vode u kojoj su se kuvali rezanci. biber sveze mleven, mocarela sa strane. moz i svez paradajz sa strane.patlidzan je nesto sasvim drugo.
Ih pa ti si onda dobila neke dobre.Moram jednom da probam i patlidžan.@Aram.Jbg upakuj tu slaninicu i sir u bilo šta i ja ću pojesti. -_-
Link to comment

Kako da ispolzujem kolicinu skuvane rize? Ima li neko ideju kako da se brzo i lako u frizider uskladistena riza pretvori u nesto jedebilno? (Mislim, mogu i rizu s rizom, ali je malo monotono).

Link to comment

E hvala na savetima, meni vreme za veceru. :fantom:Bolji mi je Google drug

Toss some garlic, onions, soy sauce and sesame oil in your frying pan, add your leftover rice and whatever veggies you have on hand, and voila - you have a new meal: vegetable fried rice
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...