Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

ok, pokusacu da napravim neki miks.jel moze celer da se proprzi kao sargarepa? obozavam celer ali sam ga jeo samo u supi i salati.
Ja tanko naseckan celer pržim a la kineski stir fry. Treba ga sasvim kratko pržiti, pogotovo ako je mlad i ne-gorak.
Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok, pokusacu da napravim neki miks.jel moze celer da se proprzi kao sargarepa? obozavam celer ali sam ga jeo samo u supi i salati.
Kakvog je ukusa? Da probam?
Link to comment

Walle, danas se kr©kali racici sa belim lukom i feder testeninom. Potrebno je:- kilo racica- 4 glavice belog luka- maslinovo ulje- so- idiupersun- 3-4 susene cili otrov papricice- feder tesetenina ili bilo sta nalik tome, nije bitno.- volja za seckanjemPrvo se ocisti beli luk i sitno isece skoro ala Paul Sorvino (Goodfellas) i isto to sa idiupersunom. Zatim pristave racici na kuvanje:21e3n0k.jpgi drze se na jakoj vatri dok ne pocrvene i dok im ne ispadnu oci. ovako:2q3x1n9.jpgonda se ta gomila ocedi i ocisti2prbqcz.jpgi isecka na komadice i bude ovako:6jhord.jpgspremno za finale, u ulje se turi so po zelji (najbolja je krupna morska) i tri-cetiri poison papricice (koje se izvade kad se ulje zagreje, da ne bi nekom zapale u porciju), ukljuci sporet na maksimum i voila, treba da cvrci ulje. tad se rkne beli luk i drzi na vatri dok ne pozlati. ovako:2uqkaci.jpge onda se prvo sunu racici, izmesa se i doda idiupersun. sve to treba da traje nepunih 30 sekundi, taman da se racici ne skvrce i da idiupersun ostane svez i sa vitaminima. ovako:vgq6q1.jpguz dobar protos iz ribera del duero, krkanluk za desetku.9l8x2s.jpg

Edited by Lancia
Link to comment

Ih dobri moj prijatelju.Pa ja imao frku od one tvoje ribetine a ne od ovih ljuskara.Prošle nedelje neki ljudi hteli da nam učine plezir pa kamenice, hobotnica, rižoto sa škampima pa crni rižoto s nekim još gorim rakovima...Šta reći, najeo se brusketa i probao golf ribu. Valjda se tako zove.Ja sam ti najbolji od svih. Ne volim more, ne volim morsku hranu, ne volim leto. Nikad ti neću tražiti da me usvojiš. :D

Link to comment
pqLckKo.jpgdirektno iz Sočice, iz vimena krave rumunke.ima ga dosta i strošio bih ga odjedared. pokvariće se sigurno :cry:prodlozi?ed, ono pile sam onomad pohovao u kornfleksu. bilo vrlo onako, al sam se udavio u tomu... Edited by nisam ja
Link to comment

Eee samo da se pohvalim juče probao grilovanu tikvicu. :s_w:Realno ljudi, jeblavas tikvica, ja sam mislio to ima neki ukus, ono nešto mekano...

Edited by wall
Link to comment

:DTo je kod mene suvišno pitati.Solio, pobiberio, prelio cilijem... Mislim može se jesti ali koliko se spominje mislio sam da je nešto...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...