Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Obratite pažnju na ovo - superanaliza je zakucala na 0.08 ali zbog toga što je to maksimalna vrednost koju laboratorija može da izmeri. Stvarnu koncentraciju možemo samo da probamo da zamislimo.
koncentracija koja se očekuje:
Bugarski je rekao da su rezultati analize radjene u referentnoj laboratoti u okolini Minhena ukazali da je u svih 19 uzoraka mleka uzetih 20. februara prisustvo alfatoksina od 0,1 od 0,12 mikrograma po kilogramu.
a koji moj su slali uzorke na takvu analizu?! nešto mi je sumnjiva ta "baždareni smo samo do 0,08" informacija <_< Edited by maheem
Link to comment

To jeste istina!Keva mi pričala kad su oni iz pkb klanice imali spor i išli na neku super analizu u nemačkoj i tada je postojala neka vrednost otprilike 25% preko nedozvoljene gde staje analiza i samo što se ne pali rotaciono svetlo u labosu!Mada kako kaže tu je glavno bilo ko će da plati troškove jer je koštalo ko sam đavo.Baš me zanima ko plaća ove analize?Send from WC šolja by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
To jeste istina!Keva mi pričala kad su oni iz pkb klanice imali spor i išli na neku super analizu u nemačkoj i tada je postojala neka vrednost otprilike 25% preko nedozvoljene gde staje analiza i samo što se ne pali rotaciono svetlo u labosu!Mada kako kaže tu je glavno bilo ko će da plati troškove jer je koštalo ko sam đavo.Baš me zanima ko plaća ove analize?Send from WC šolja by BVK
CIA, snajka, CIA...uveli su GMO u pola sveta... :fantom:
Link to comment
Мене израз "акција" подсећа на скојевске термине (невезано за ваш дијалог).Мада акције којима се српска младеж поноси до сада су прејадне, ако може нешто а без много жртве (шетње™, звиждање™, итд, нико да се спали или грудима на или под тенк)
Ili barem golim grudima kao one skromne ukrajinke. :fantom:
Link to comment
Мада акције којима се српска младеж поноси до сада су прејадне, ако може нешто а без много жртве (шетње™, звиждање™, итд, нико да се спали или грудима на или под тенк)
a onaj u americkoj ambasadi?
Link to comment
ma kad Dacic podvikne Nemcima da ne sire paniku, odmah ce se smiritiinace imam utisak da su ova desavanja - smrtna presuda za nas stocni fond.
Sartid je pukao prošle godine - 16 % izvoza, preko toga ništa od kukuruza ove godine. Ako, imamo mi prostora da buferujemo.
Link to comment

kao sto se dalo i ocekivati region ce da digne rampu na nase mleko, a tu smo ga jedino i izvozili.sada ce mlekare pakovati mleko i mlecne proizvode samo za nase trziste (mozda i kosovo, ali me ne bi cudilo da i tamo dignu rampu juzno od ibra)crna gora nije veliko trziste ali imlek (ranije pkb) su tamo prisutni decenijama. nakon ovoga to trziste ce biti gotovo trajno izgubljeno i kada budale poput knezevica ponovo vrate ostrije propise. trajna steta za izvoz je ucinjena, ali kao po obicaju racuna se da ce srbi rezonovati kao ovce i kupovati ga istim tempom cim malo padne buka.

Link to comment
To jeste istina!Keva mi pričala kad su oni iz pkb klanice imali spor i išli na neku super analizu u nemačkoj i tada je postojala neka vrednost otprilike 25% preko nedozvoljene gde staje analiza i samo što se ne pali rotaciono svetlo u labosu!Mada kako kaže tu je glavno bilo ko će da plati troškove jer je koštalo ko sam đavo.Baš me zanima ko plaća ove analize?Send from WC šolja by BVK
Placa onaj ko je narucio. U nemackoj pokrajinski sekretarijat u Olandiji ministarstvo
Link to comment

Pad izvoza će pogoditi one koji su zaslužili - mekare, i to neće biti šteta. Ja se sada užasno plašim mera za oporavak srpskog seljaka, koji će se verovatno pretvoriti u saniranje štete nastale za investicione fondove, i to preko naše grbače (povoljni krediti, fond za razvoj, razvojna izvozna banka, naravno subvencije tajkunima, i sl).Ako su mogli ovo da nam podvale, ne vidim kako ih možemo sprečiti da odjednom Salford postane institucija od javnog značaja kojoj treba pomoći jer će, kao onomad što je išla argumentacija sa Miškovićem, hiljade ljudi ostati bez posla ako se drznemo da ih pustimo da propadnu.Žao mi ljudi koji će izgubiti posao.u mlekarama zbog smanjenog izvoza.

Edited by pacey defender
Link to comment

sad rekoše u gnevniku da je prodaja mleka kod nas prepolovljena, imlek je izgubio 10 milki, ako se ovaj trend nastavi biće veća šteta od gubitaka nekoliko stotina radnih mesta po mlekarama propast farmeraMLEKO U SRBIJI DANASU Srbiji proizvodnja mleka u poslednjih deset godina se gotovo i nijepovećavala1250 miliona tona, max 700.000 tona registrovanog otkupa30% mleka je mleko extra klase, i jedino proizvodnja ove dve klase jedozvoljena u EU2010. U SRBIJI 485.000 KRAVA , 2007. BILO IH JE 602.000Srbija je zemlja sa najmanjom prosečnom veličinom farmi u Evropi(posle Albanije)125.000 proizvodjača mleka ima po 1 kravu, 80.000 ima po 2 krave,50.000 ima po 5 krava22 farme preko 100 krava

Link to comment
Ne, ne prijatelju. Kao ovi sada, nije niko. Takav ološ i šljam nije nigde u istoriji bio na vlasti. Na celoj planeti.
Apsolutno!Možda se ne slažemo na košarci ali ovde nema dileme.
Link to comment

ljudi, jel sam ja mozda lud, ali da li se vi secate kakav je ukus nekada imalo alpsko mleko u poredjenju sa onim sto je pakovao PKB?u cemu je bila stvar, zasto takvog mleka vise nema? ja mleko takvog ukusa nadjem samo u austriji i to ne svako sa rafa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...