Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Kad smo kod promila i omasovljenja eventualnih protesta ukazao bih na nesto i unapred se izvinjavam ako je pomenuto..U jeku analize situacije supruga mi ukaze na to da sam bar ja u porodici zasticen obzirom da mleko ne konzumiram. Naravno da sam situaciju preokrenuo na svoju stetu ukazivanjem na cinjenicu da se jecam pri proizvodnji piva supstituise kukuruzom jer je slicna a jeftinija zitarica, i to posebno u Srbiji. U praksi licno video ogromne istovare kukuruza u BIP-u pa se cudio kako to. skoro sam procitao istrazivanje referentnih laboratorija koji su ukazali da se procenat zamene jecma kukuruzom u pivskoj industriji u Srbiji krece do 32 %. Kad sam pitao proizvodjace Da li je to istina, dobio sam odgovor u prepoznatljivom srpskom stilu A sta ti hoces za pola evra?!Tako da...

Link to comment
Ne secam se tako kvalitetnog ispiranja mozga a la politbiro ck kpss od mirovicevog veceras.Jbt poluinteligenti bi se zgadili sami sebi posle toga.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Pa Mirović je četvrtinteligent, tako da ne može.
Link to comment
Kad smo kod promila i omasovljenja eventualnih protesta ukazao bih na nesto i unapred se izvinjavam ako je pomenuto..U jeku analize situacije supruga mi ukaze na to da sam bar ja u porodici zasticen obzirom da mleko ne konzumiram. Naravno da sam situaciju preokrenuo na svoju stetu ukazivanjem na cinjenicu da se jecam pri proizvodnji piva supstituise kukuruzom jer je slicna a jeftinija zitarica, i to posebno u Srbiji. U praksi licno video ogromne istovare kukuruza u BIP-u pa se cudio kako to. skoro sam procitao istrazivanje referentnih laboratorija koji su ukazali da se procenat zamene jecma kukuruzom u pivskoj industriji u Srbiji krece do 32 %. Kad sam pitao proizvodjace Da li je to istina, dobio sam odgovor u prepoznatljivom srpskom stilu A sta ti hoces za pola evra?!Tako da...
o da, ječam žnjela, ali pivo ne videla majčice... bazu uvezu iz mađarske ili nemačke i onda nakrkaju zdrave vojvođanske vode i kukuruza...
Link to comment
Živo me interesuje kako će pozdravljati odluku kad krenu da im vraćaju šlepere sa mlekom, kajmakom, jogurtom i svim ostalim čudima sa većine (da ne kažem svih) evropskih granica...
Pravo je pitanje sta ce raditi kad ka Srbiji iz okolnih drzava krenu sleperi sa mlekom, kajmakom, jogurtom i ostalim cudima. Sto da prosipaju toksicno mleko, kad mogu da ga izvezu u Srbiju...
Link to comment
o da, ječam žnjela, ali pivo ne videla majčice... bazu uvezu iz mađarske ili nemačke i onda nakrkaju zdrave vojvođanske vode i kukuruza...
njama Edited by funk soul sister
Link to comment

dajte ljudi da se organizuje neki protest, bojkot, štagodzbilja smo ovce za šišanje, ma malo je to, zombiji smo ako im ovo ovako prođeu međuvremenu malo korisnih infromacijanaročito za one (čitaj larson) što se sprdaju sa zeolitom -_-

AflatoksiniDijele se na više podvrsta, najopasniji su od svih mikotoksina. Razvijaju se među žitaricama i orašastim plodovima. Preko stočne hrane, mogu doći u mlijeko i mliječne proizvode.Uzrokuju bezvoljnost, mršavljenje, smanjenu elastičnost žila i unutrašnja krvarenja, neurološke poremećaje, ozbiljne promjene probavnog sustava - proljev, povraćanje, grčeve; crijevna krvarenja; unutrašnje edeme; krvarenja bubrega; žuticu; oštećenja i karcinom jetre.
Ipak, postoji rješenje za eliminaciju toksina. Za tu svrhu koriste se sredstva zvana adsorbensi, koji privlače molekule mikotoksina i uklanjaju ih iz organizma.Ovaj proces moguće je postići jedino u probavnom traktu. Na taj se način sprečava resorpcija u krvotok te se velika količina mikotoksina stolicom eliminira iz organizma.Najpoznatiji adsorbensi su zelena glina i zeolit. Adsorbensi uzimaju se nakon obroka kako bi vezali mikotoksine i izbacili ih iz tijela.
Namirnice najizloženije razvoju plijesni:
  • žitarice: kukuruz, pšenica, zob, raž, ječam i riža
  • orašasti plodovi: bademi, lješnjaci, pistacija, orasi i kokosov orah
  • mahunarke: kikiriki i soja
  • voće: najviše grožđe i smokve te suho voće
  • povrće
  • napici: kava, kakao, vino i pivo
  • mliječni proizvodi: mlijeko i sirevi
  • prerađeni proizvodi: brašno, kukuruzne pahuljice i hrana za dojenčad

kol'ko vidim, u ovoj tabeli je sve :wacko: Edited by duda
Link to comment
dajte ljudi da se organizuje neki protest, bojkot, štagodzbilja smo ovce za šišanje, ma malo je to, zombiji smo ako im ovo ovako prođe
kol'ko vidim, u ovoj tabeli je sve :wacko:
Jbyz.jpgtrebalo bi imati fond za PPP akcije, za ovakve i slicne situacijenastampati nalepnice crnih lobanja znak za otrov i svako u 10ak prodavnica da nalepi po par na dukatove i imlekove kutijezezam se malo, al to je realno jedino sto pojedinac moze da uradi jer nazalost ne znam sta je moguce uraditi da ima STVARNOG efekta, ipak je tako kako je - dobar deo reguje da je sit 'afere mleko' i nastavljaju da piju jer 'ionako ko zna sta pijemo i jedemo' a drugi deo koji bi da odreaguje - nema ko da ih organizuje za neku ozbiljno artikulisanu akciju
Link to comment
nastampati nalepnice crnih lobanja znak za otrov i svako u 10ak prodavnica da nalepi po par na dukatove i imlekove kutijezezam se malo, al to je realno jedino sto pojedinac moze da uradi
zašto se zezaš, ideja je superja sam si već napravila pdf za štampu
Link to comment
zašto se zezaš, ideja je superja sam si već napravila pdf za štampu
bolje bi bilo imati pecat crne lobanje na prstenu. i samo neprimetno lupati po kutijama dok kao prchkash po rafovima, manja opasnost da te uhvate/snime kamere :naughty:moram smisliti kako napraviti samolepljivu oznaku, pa cu i ja da polepim par.cisto da samu sebe malo ispraznim od besa
Link to comment

zna li neki pravnik, da li je protivzakonito lepiti nalepnice po proizvodima?napraviti samolepljive oznake je piece of cake, mogu ja da ti prosledim moj pdf, samo odneseš u bilokoju kopirnicu i oni ti odštampaju na samolepljivom papiru, iseckaš i lepiš

Link to comment
zna li neki pravnik, da li je protivzakonito lepiti nalepnice po proizvodima?napraviti samolepljive oznake je piece of cake, mogu ja da ti prosledim moj pdf, samo odneseš u bilokoju kopirnicu i oni ti odštampaju na samolepljivom papiru, iseckaš i lepiš
pa naravno da je kaznjivo..kako ne bi biloevo ti moja skull, daj da bar imamo iste, da imamo istovetni pechat akcije :D

ct1927.gif

nisam imala slicne akcije jos od 96/97 kad sam isla lepiti zahteve s studentskog protesta sBU svuda po mom gradudaj malo da proradi adrenalin, salji taj pdf

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...