Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Otprilike ono sto i ja stalno pricam/pitam. Ne secam se da su nam ranije vratili kukuruz zbog toksina. Ako je bio zdrav, onda je i mleko bilo zdravo, makar granica bila 100x visa.

Link to comment
Da se desavalo ranije, valjda bi nam vracali sa granice mleko koje ne ispunjava standarde u EU
Ko ce ga znati. Mozda je dosad bilo dobro, a mozda smo npr. klasirali mleko, pa je ono s nizom kolicinom aflatoksina izvozeno u EU, a ovo ostalo ostajalo za nas ili islo u drzave sa nizim standardima.
Link to comment
mene vredja shto afera teche, a u predshkolskoj ustanovi pedantno sluze mleko za doruchak. ali od sutra je sve u redu.
Pitao ja vaspitačicu nekoliko dana po izbijanju... situacije, šta sad rade zbog svega - pa ništa, mi po starom, hihihi. Sutradan im rekao da im više ne daju mleko, usledila tirada o potvrdama o ispravnosti mleka, k'o da su na salfordovom platnom spisku jbt.A za ovo nemam reči. Češka? Mi smo toliko posrani i prokleti da je sramota za Češku da je bilo kako poredimo s ovim gnojivom od teritorije.
Link to comment
Pa pazi, za sve ovo o aflatoksinima, budjavom kukuruzu, 0,5% itd. mi nismo imali pojma do ove afere. Niko o tome u javnosti nije vodio racuna. Sam bog ce znati koliko se ovo puta dosad dogodilo, i koliko bi se jos dodadjalo da se Jesic nije setio da ovo goni. I realno, niko od nas ne zna koliko jos ovakvih slucajeva ima, a da mi toga nismo ni svesni.Ignorance is bliss.
Sve zavisi koliko ti je pamćenje.http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/355679/Strucnjaci-Kukuruz-u-Srbiji-je-zatrovan
Link to comment

impetus je postojao, dok je dolgoruki apsio. sve se potom vraća u uobičajeni tok, vaspostavljen od sps-a, nastavljen od ds-a, dss-a i bulumente.knežević je, kao i ješić, dokazano pošten lik.

Link to comment

Kad ptice ugroze zdravlje coveka, reakcija drzave jedru-grip.jpgKad Salford (Beko) ugrozi zdravlje coveka, reakcija drzave je335071-ministar-mleko-190213-ras-foto-dusan-milenkovic-0328.jpgPokusavam da zamislim kako bi izgledala reakcija drzave na ovu aferu kada bi neko drugi stajao iza mlekara. Pretpostavljam da bi kamere pratile Knezevica kako pistoljem ubija krave po farmama

Edited by ficfiric
Link to comment

kaze ministar "postoji samo jedan rad koji je procenjivao kolike su kolicine M1 toksina stetne i pokazao je da nema razlike izmedju 0,5 i 0,05 ug/kg"period u kom je testiranje uradjeno je 2000-2005how about long term effects? :isuse:btw ima link neko, bas mi dodje da citam!

Edited by lostfanforever
Link to comment

ne verujem šta su uradili, tak sam malopre čuo.nije da mi nije padalo na pamet, ali ipak sam mislio da se neće usuditi.bravo ministre, bravo vlado, tako se rešavaju problemi.sad taman sve povučene količine mogu da se vrate na rafove, a ni zatrovani kukuruz se neće baciti. :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...