Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Drugovi sad je pravi trenutak da ovo historijsko, odavno od druga Starog rečeno, da se zakona ne treba držati ko pijan plota, okrenemo u svoju korist i zatražimo legalizaciju srećne trave jer nema dokaza da je štetna. Ili da makar pomerimo zarez za jednu decimalu u krivičnom zakonu šta je za ličnu upotrebu -_-

Link to comment
Nije politikantski iniciran vec je u pitanju korupcija - propis donet po narudzbi proizvodjaca. Po cemu se ovo razlikuje od slicnih stvari koje su radile prethodne vlasti?
pa u pravu si, pogresan termin, tj neprecizan. pomisllih politikantski u smislu 'igramo se drzave i politike, rukovodjeni sopstvenim interesima i nemamo odgovornost prema gradjanima' , to je to sto si ti koncizno rekao
Link to comment
Pa pazi, ja dosad na Blicu ili na B92 nisam procitao vest o naprednjacima, a da ih 90% u komentarima nije popljuvalo.Da je Vucic sad pametan pa da uleti, smeni ovog i obori mu uredbu. Pa mislim da bi imao 80% podrske posle toga.
Pljuju Knezevica i na Novostima.
Link to comment

A jel bismo mogli da tužimo državu Srbiju u Strazburu zbog ugrožavanja zdravlja građana?Da napravimo peticiju neku, a?

Edited by Bakemono
Link to comment
o tome je bilo reci. bar sto se prisustva ovih konkretnih, kancerogenih mikotoksina tice.a sta smo unosili u sebe, a sto je opasno po zdravlje, to je opste mestoako postoji neka granica u EU bolje da nju podvucemo nego da nasi strucnjaci donose propis, jos u ovom slucaju politikantski iniciran
Ja na ovo gledam kao na drzavni skandal, a ne kao na neku zdravstvenu katastrofu. Skandal je to sto je drzava svesno krsila svoj propis, i u isto vreme nas lagala da pijemo mleko po zakonskim stanardima. Skandal je kako je ministar odreagovao na sve ovo.Sto se tice samog mleka, pili smo ga takvo do pre tri godine, a onda smo opet pili isto takvo i u zadnje tri godine. I jebi ga ,nekako smo svi preziveli.Sto se tice raditeljske panike, da sam an njihovom mestu, mnogo bi me vise brinula cinjenica da je svako drugo dete u skoli zlostavljano na neki nacin.
Link to comment
Sto se tice samog mleka, pili smo ga takvo do pre tri godine, a onda smo opet pili isto takvo i u zadnje tri godine. I jebi ga ,nekako smo svi preziveli.
A ko kaze da smo ga takvog pili? To sto je propis bio takav ne znaci i da je kukuruz bio uvek budjav
Link to comment
Lepo ja kazem da se problem Ustava i Kosova moze resiti tako sto ce, recimo, Nikolicevo rodno selo promeniti naziv i postati Kosovo i Metohija.
a jos 1 kazem +1
Link to comment
A ko kaze da smo ga takvog pili? To sto je propis bio takav ne znaci i da je kukuruz bio uvek budjav
Pa pazi, za sve ovo o aflatoksinima, budjavom kukuruzu, 0,5% itd. mi nismo imali pojma do ove afere. Niko o tome u javnosti nije vodio racuna. Sam bog ce znati koliko se ovo puta dosad dogodilo, i koliko bi se jos dodadjalo da se Jesic nije setio da ovo goni. I realno, niko od nas ne zna koliko jos ovakvih slucajeva ima, a da mi toga nismo ni svesni.Ignorance is bliss. Edited by Verterdegete
Link to comment
A ko kaze da smo ga takvog pili? To sto je propis bio takav ne znaci i da je kukuruz bio uvek budjav
upravozar nije objasnjeno da je ova poshast™ skorijeg datuma na ovim prostorima?@verterdegatepa jeste skandal zakonske prirode, ali ne moze ni u smislu zdravstvene bezbednosti ministar tako da kaze 'nema dokaza da su kolicine od 0,5mikrog/kg opasne po zdravlje', gde je u toj jednacini 'strucnjacke' procene rizika duzina, staz unosenja toksina? ako se unosi bezbedno 0,5 da li ce se 10x ranije javiti rizik od posledica..ima tu vise faktora Edited by InvisibleLight
Link to comment
Pa pazi, za sve ovo o aflatoksinima, budjavom kukuruzu, 0,5% itd. mi nismo imali pojma do ove afere. Niko o tome u javnosti nije vodio racuna. Sam bog ce znati koliko se ovo puta dosad dogodilo, i koliko bi se jos dodadjalo da se Jesic nije setio da ovo goni. I realno, niko od nas ne zna koliko jos ovakvih slucajeva ima, a da mi toga nismo ni svesni.Ignorance is bliss.
Da se desavalo ranije, valjda bi nam vracali sa granice mleko koje ne ispunjava standarde u EU
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...