Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

uz ogradu da ne stizem da procitam topik, tako da mozda ponavaljam napisano:pricao juce sa dva ruska dr.nauka, jedan je moj odlican drugar, mikrobiolog, ali se bacio na biznis. drugi jedan od vodecih strucnjaka za mikotoksikologiju (isto dr. bas za tu oblast, vodi laboratoriju za mikotoksikologiju u glavnom drzavnom institutu za stocarstvo)ukratko: aflatoksin je slab mikotoksin, u rusiji se i ne racuna kao problem, posto oni koriste sorbente, a i najslabiji sorbenti drze aflatoksin na dozvoljenom nivou. posto je rusija prolazila kroz problem sa mikotoksinima pre 10-15g, ovi ljudi imaju iskustvo iz prve ruke i znaju kako se to resava. nema instant resenja, potrebno je 12-15 meseci da se ocisti lanac (zitarice-stocna hrana), ali nije to problem. problem je pretpostavka, da ako u srbiji nema kontrole nivoa mikotoksina u kukuruzu i stocnoj hrani, pitanje je vremena ozbiljnog problema sa T2, DON i jos par mnogo opasnijh i smrtonosnijih mikotoksina, cije nazive sam zaboravio.jos kazu, ako su mikotoksini u kukuruzu, problem sigurno nije samo u mleku, neko i u drugim namernicama gde se kukuruz koristi kao stocna hrana.slusao sam utisak nedelje na ovu temu juce, zato sam i okrenuo ovu dvojicu.

Link to comment

Meni je sama konstrukcija 'to je svuda dozvoljen nivo sem u EU' kompletno imbecilna. Cela afera ne otkriva samo licemerje režima, ona otkriva nezrelost i neodgovornost Srba u ogromnoj većini.

Link to comment

pa da, sad pratimo kako se voda polako skrece u pravcu evroskepticizma, posto eto imamo vlast koja je visestruka azdaha, precednik i potprecednik vlade se ubise obijajuci evropske pragove da nam daju datum, a prvi nivo ispod njih pocinje masovno jedenje govana o tome sta nam evropa radi, i da evropa nema tih idiockih 0.05 ovde se niko nikad otrovao/kancerizovao ne bi.kapiram da ce na kraju afla afera da skine jos 5% podrske EU u srbiji...

Link to comment

Јебига, Газо, свако се рве са овим срањем у коме смо на свој начин. Могу да бирам да се зајебавам на рачун антиевропејства или да се обесим зато што ми се деца трују овим и хиљадама других гована за које још нисам ни чуо. Пошто сам тренутно у плус фази, ја се зајебавам. Када будем у минусу и када ти сручим на главу списак чланова најуже родбине који су се разболели и/или умрли од рака у последњих пет година има на коленима да ме молиш да се опет шалим на рачун ЕУ интеграција.

Link to comment

a jbga, ne shvatam to, majke mi. vec sam pisao o tome ovde, razumem da truju nas matore konje cime god hoce, kao supplement trovanju koje sami sebi sprovodimo. ali to sa decom nije ni za kakvo saljenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...