Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Mislim da ovi u EU to odlično znaju ali da im je ta nacionalna laboratorija još uvek daleko od vrha top liste prevara i marifetluka koje planiraju da spočitavaju Srbiji. Naša vlast im vešto uvaljuje na rešavanje daleko ozbiljnije svinjarije i budalaštine, tako da ovakve stvari spadaju u drugu ili treću kategoriju hitnosti. Naravno ne treba odbaciti ni mogućnost da je neki činovnik iz EU, čiji je posao bio da nadgleda tu laboratoriju i podnosi izveštaje u Brisel, pokazao spremnost na dogovor nakon određene količine šuški i nekoliko spicy poseta silikonskoj dolini.
Ovoga sam se i plašio."jebo lab od 100M€, ovi grade fabriku auspuha za dalekovode"
Link to comment
Прва два - три дана мање се куповао сир и кајмак, а сада је, кажу продавци на пијацама, ситуација готово као пре почетка приче о афлатоксину. Тврде да су њихови производи исправни, али званичну потврду за то немају. Кажу и да у протеклих десетак дана није било никаквих ванредних контрола ни на пијаци ни на фармама.
Sve u svemu, ovo je toliko ogroman sistemski zločin protiv civilnog stanovništva, da je praktično nemoguće dovesti stvari u kakav-takav red. Jedino što je dobro u celoj priči je to što polako ali sigurno izbija na videlo da i bivša i sadašnja vlast u tom zločinu obilato učestvuju i da je u pitanju istovetna bagra kod koje možemo da budemo srećni ako su samo nesposobni, pošto nesposobnost u najvećem broju slučajeva nadoknađuju nezapamćenim pokvarenjaštvom i spremnošću na sva moguća nedela. Dodatno možemo da se tešimo time da je po svemu sudeći u pitanju globalni trend, budući da čak i u zemljama koje su civilizacijski svetlosnim godinama ispred Srbije zvaničnici, kada pukne afera sa lažnim organskim jajima ili konjetinom u lazanjama, spremno odgovaraju kako su sve namirnice ispravne.
Ovo što sam uvećao i boldovao je... pa ne znam da nađem termin, od ovog što si ti boldovao. Frka sa mlekom traje i traje, a srpski seljak™ potvrđuje da nije bilo vanrednih kontrola poslednjih 10 dana..Inače, gledao sam taj prilog na tv-u: srpska seljanka™ kaže da mleko kontrolišu jednom mesečno, a neki srpski seljak™ kaže 4 puta mesečno. I to je ono što sam već pisao na ovu temu - proizvodi iz uvoza se češće i temeljnije kontrolišu nego domaći proizvodi.
Link to comment
aferim, jos kad bi mogli da kupimo mleko iz uvoza, gde bi nam bio kraj.
Uzeo karton nemeckog Aroa u Metrou. Da li sam uterao sebi, videćemo, ali da mislim da sam uterao toj nekoj državi, mislim. :heart:
Link to comment
aferim, jos kad bi mogli da kupimo mleko iz uvoza, gde bi nam bio kraj.
Obrati pažnju da su u BiH zbog nedozvoljene količine aflatoksina povučeni uvozni kontingenti iz tri članice EU, uključujući Nemačku.
Link to comment
Sve u svemu, ovo je toliko ogroman sistemski zločin protiv civilnog stanovništva, da je praktično nemoguće dovesti stvari u kakav-takav red. Jedino što je dobro u celoj priči je to što polako ali sigurno izbija na videlo da i bivša i sadašnja vlast u tom zločinu obilato učestvuju i da je u pitanju istovetna bagra kod koje možemo da budemo srećni ako su samo nesposobni, pošto nesposobnost u najvećem broju slučajeva nadoknađuju nezapamćenim pokvarenjaštvom i spremnošću na sva moguća nedela. Dodatno možemo da se tešimo time da je po svemu sudeći u pitanju globalni trend, budući da čak i u zemljama koje su civilizacijski svetlosnim godinama ispred Srbije zvaničnici, kada pukne afera sa lažnim organskim jajima ili konjetinom u lazanjama, spremno odgovaraju kako su sve namirnice ispravne.
O tome ja pričam sve vreme. Čovečanstvo se neumitno kreće put velikog afroameričkog kurca, i nema te sile koja će ga zaustaviti. Krupni kapital kontroliše planetu, i jedino što nam ostaje je da pojedinačno biramo kako ćemo dočekati kraj, tj da se svako pronađe izbor kako se ponašati u ovim ili onim situacijama. Srbija sa globalnim trendom ima veze utoliko što predstavlja jedan od ekstremnih primera.+
Edited by henrik larsson
Link to comment
Obrati pažnju da su u BiH zbog nedozvoljene količine aflatoksina povučeni uvozni kontingenti iz tri članice EU, uključujući Nemačku.
Imaš neki link? Sećam se kad sam čitao tu vest da je u pitanju bilo licencirano strano mleko proizvođeno u Bosni.
Link to comment
eh, a zamisli kad budemo otišli u evrofanatičku eu i tu nam otvore evrofanatičke fondove... ima taj 1 razrađeni sistem da se obraduje.
Koliko ti imas godina?To je u SFRJ uvezbavano preko fondova za nerazvijene republike i pokrajinu a decenijama se to radi u toj EU.
Link to comment
Imaš neki link? Sećam se kad sam čitao tu vest da je u pitanju bilo licencirano strano mleko proizvođeno u Bosni.
Ovo je bilo na bosanskim portalima, probaj da izguglaš:
Kancelarija za veterinarstvo Bosne i Hercegovine utvrdila je povećan sadržaj aflatoksina u pošiljkama mlijeka iz Slovenije, Mađarske, Nemačke i Srbije. Povećan sadržaj mikotoksina u mlijeku utvrđen je u laboratorijama, nakon što su granični veterinarski inspektori, obavljajući kontrolu, uzeli uzorke mlijeka na graničnim veterinarskim prelazima.
Edited by beowl
Link to comment
Ovo za žutu farbu je stara stvar, s tim da seljaci ne bi to radili da beogradske gospođe ne insistiraju na tome da što je jaje ili pile žuće,to je domaćinskije.
Да је пут, којим прехрамбени производи иду од произвођача до потрошача замршен потврђује и нови скандал са јајима, у Немачкој.Власти те земље покренуле су истрагу против пољопривредних газдинстава, осумњичених да су продавали јаја под ознаком "органски производ", иако нису испунили те критеријуме.Министар пољопривреде покрајине Доње Саксоније Кристијан Мејер сматра да би требало увести оштрије казне за фармере, који то раде, како би потрошачи били сигурни да купују да нису преварени.Пре две године у Немачкој је откривен отровни диоксин у јајима и месу, па су власти затвориле више од 700 пољопривредних добара, која су за исхрану животиња користила храну затровану диоксином.Vi prepotentni Srbi mislite da ste nesto smislili pre Svabe. Samo struju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...