Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ZloZlo2To je to, mi Srbi uvek imamo ustaljen sistem, najljuću papriku, najtvrđi qraz, najhladniju vodu... Samo ništa da se ne menja.
Ma da, a ta uprava je pod...? Ministarstvom poljoprivrede? I on kao ministar poljoprivrede nije naravno mogao ništa... Lažovčina. Edited by wall
Link to comment

realno™, primijer nije mogao jer je to nadležnost ministra poljiprivrede. ministar nije mogao jer je to nadležnost uprave za veterinu i zaštitu bilja. upravnik nije mogao jer je to nadležnost podsekretara uprave. podsekretar nije mogao jer nema dovoljno velika ovlašćenja i to mora premijer da odobri ... sad mi već krađa od privatizacije i sl. izgledaju kao dečija igra naspram ovakvog tipa prevara. iskreno želim ds-u da se udavim sopstvenim govnima.

Link to comment
Ma da, a ta uprava je pod...? Ministarstvom poljoprivrede? I on kao ministar poljoprivrede nije naravno mogao ništa... Lažovčina.
eh da je samo lažovčina. vidimo i da je ex ex ministar, sada u tvorza, dragin, naprimao unapred 120 ljudi u tu laboratoriju, gde su dobijali i plate direktno iz evrofanatičke eu. problem je što laboratorija nikad nije radila, jer imamo taj 1 razrađeni sistem...lopovluka i u državi utemeljene korupcije.
Link to comment
eh da je samo lažovčina. vidimo i da je ex ex ministar, sada u tvorza, dragin, naprimao unapred 120 ljudi u tu laboratoriju, gde su dobijali i plate direktno iz evrofanatičke eu. problem je što laboratorija nikad nije radila, jer imamo taj 1 razrađeni sistem...lopovluka i u državi utemeljene korupcije.
:lol: Šta tamo su i "radili" ljudi? Tj primali platu a nisu radili?.Genijalno. Jbt neko ti da kintu da napraviš nešto što valja i ti to tako smuljaš...
Link to comment

Da ponovim vest od juče, pošto je u međuvremenu dobila i treću dimenziju. Ovo je od juče:

Veterinarska inspekcija zabranila je proizvodnju mleka na 12 farmi zbog povišenog nivoa aflatoksina u mleku, izjavila je danas načelnica Veterinarske inspekcije Sanja Čelebićanin. Ona je televiziji "Pink" rekla da očekuje da će za nekoliko dana "blokirane" farme imati "čistu situaciju" - mleko neće morati da se uništi, već će ići do mlekara.Sanja Čelebićanin je juče navela da je, pored ostalih, blokiran rad i farme u Novoj Pazovi i Kragujevcu. Po njenim rečima, u toku dana se očekuju rezultati za 24 farme. Čelebićanin je kazala da mleko mora da se uništi na neškodljiv način i to na malim farmama bacanjem na đubrište, a mleko sa velikih farmi se u kafilerijama pretvara u mleko u prahu i spaljuje.
A ovo je od sinoć tj. jutros:
Контролом на фармама и у фабрикама откривене су недозвољене концентрације афлатоксина у храни за стоку. Због тога је, кажу у Министарству пољопривреде, до сада забрањена производња млека на 12 фарми. Министарство ће предложити Влади да се тим фармама подели по 300 килограма кукуруза по музном грлу и додатак зеолит како би се побољшао квалитет сточне хране.
Dakle, načelnica veterinarske inspekcije i resorno ministarstvo ne mogu da se dogovore da li su kontrolisali mleko ili stočnu hranu, da li će ga uništiti ili ga neće uništiti. Jedino oko čega su saglasni, na čelu sa predsednikom vlade, je da su sve namirnice ispravne i da hitno treba prestati sa izazivanjem panike. Srpski seljak tvrdi da su svi njegovi proizvodi ispravni, jedino što nema nalaze koji to potvrđuju ali nećemo valjda da sumnjamo u njegovu reč i devičansko belilo njegovog kajmaka. Onako uzgred, srpski seljak tvrdi da nema bilo kakve vanredne kontrole iako je ovamo zatvoreno 12 farmi.
Прва два - три дана мање се куповао сир и кајмак, а сада је, кажу продавци на пијацама, ситуација готово као пре почетка приче о афлатоксину. Тврде да су њихови производи исправни, али званичну потврду за то немају. Кажу и да у протеклих десетак дана није било никаквих ванредних контрола ни на пијаци ни на фармама.
Sve u svemu, ovo je toliko ogroman sistemski zločin protiv civilnog stanovništva, da je praktično nemoguće dovesti stvari u kakav-takav red. Jedino što je dobro u celoj priči je to što polako ali sigurno izbija na videlo da i bivša i sadašnja vlast u tom zločinu obilato učestvuju i da je u pitanju istovetna bagra kod koje možemo da budemo srećni ako su samo nesposobni, pošto nesposobnost u najvećem broju slučajeva nadoknađuju nezapamćenim pokvarenjaštvom i spremnošću na sva moguća nedela. Dodatno možemo da se tešimo time da je po svemu sudeći u pitanju globalni trend, budući da čak i u zemljama koje su civilizacijski svetlosnim godinama ispred Srbije zvaničnici, kada pukne afera sa lažnim organskim jajima ili konjetinom u lazanjama, spremno odgovaraju kako su sve namirnice ispravne. Edited by beowl
Link to comment

^^To mi malo nije jasno, ovo što Tičer piše pa onda ti... Ovi naši su konjine i ne mogu verovati da oni mogu da izvaćare nekoga u EU, a da ovi to ne znaju.Opet, ne bih da se upuštam u neke teorije zavere, gde korporacije i profit definišu pravila igre...

Edited by wall
Link to comment
Uz razliku da je konjetina mnogo zdravija i ukusnija od govedine, narocito ove sto zavrsi u gotovim lazanjama. Ja bi ih skuplje naplacivao.
Da, sigurno su gurali konjetinu u lazanje zato što je zdravija. :)
Link to comment
Uz razliku da je konjetina mnogo zdravija i ukusnija od govedine, narocito ove sto zavrsi u gotovim lazanjama. Ja bi ih skuplje naplacivao.
upitno.tj. ko zna čega su se u životu nahasale te rage jer to mlada konjetina sigurno nije, gde bi takva bila isplativija od junetine
Link to comment
Uz razliku da je konjetina mnogo zdravija i ukusnija od govedine, narocito ove sto zavrsi u gotovim lazanjama. Ja bi ih skuplje naplacivao.
ako je gajena za ljudsku ishranu, a ne za sportske aktivnosti. u takvom slucaju konji su prepucani doping i boost preparatima zbog kojih meso ne bi smelo da se jede. starost nema veze.
Link to comment
:lol: Šta tamo su i "radili" ljudi? Tj primali platu a nisu radili?.Genijalno. Jbt neko ti da kintu da napraviš nešto što valja i ti to tako smuljaš...
cuti molim te. od njihove zaostavshtine imamo 1 agenciju od otprilike toliko ljudi, koja je zgodno pozicionirana izmedju nas i... otprilike svega, ministarstva, trezora, nabavke. sluze uglavnom da nas spreche da koristimo svoj novac, da nameshtaju tendere za opremu i da primaju plate redovnog profesora. spajalica ne moze da se kupi dok oni ne odobre. i svi zaposleni u istom danu :s_w:
^^To mi malo nije jasno, ovo što Tičer piše pa onda ti... Ovi naši su konjine i ne mogu verovati da oni mogu da izvaćare nekoga u EU, a da ovi to ne znaju.Opet, ne bih da se upuštam u neke teorije zavere, gde korporacije i profit definišu pravila igre...
ako ce da vacare eu, moraju da se dogovore sa eu, i to dugorochno da se dogovore. finansijski odnos sa eu, kroz fondove i projekte ima ekstremno zajebanu tekucu kontrolu, plus kasnije periodichne namerne i sluchajne provere koje mogu da uslede bilo kad u narednoj deceniji, po zavrshenom projektu. kako bi proverili da nije neko greshkom razmontirao potemkinovo selo <_<.mislim, ne ulazimo mi prvi na svetu u tu prichu... Edited by thermal bug
Link to comment
^^To mi malo nije jasno, ovo što Tičer piše pa onda ti... Ovi naši su konjine i ne mogu verovati da oni mogu da izvaćare nekoga u EU, a da ovi to ne znaju.
Mislim da ovi u EU to odlično znaju ali da im je ta nacionalna laboratorija još uvek daleko od vrha top liste prevara i marifetluka koje planiraju da spočitavaju Srbiji. Naša vlast im vešto uvaljuje na rešavanje daleko ozbiljnije svinjarije i budalaštine, tako da ovakve stvari spadaju u drugu ili treću kategoriju hitnosti. Naravno ne treba odbaciti ni mogućnost da je neki činovnik iz EU, čiji je posao bio da nadgleda tu laboratoriju i podnosi izveštaje u Brisel, pokazao spremnost na dogovor nakon određene količine šuški i nekoliko spicy poseta silikonskoj dolini.
Link to comment
cuti molim te. od njihove zaostavshtine imamo 1 agenciju od otprilike toliko ljudi, koja je zgodno pozicionirana izmedju nas i... otprilike svega, ministarstva, trezora, nabavke. sluze uglavnom da nas spreche da koristimo svoj novac, da nameshtaju tendere za opremu i da primaju plate redovnog profesora. spajalica ne moze da se kupi dok oni ne odobre. i svi zaposleni u istom danu :s_w:ako ce da vacare eu, moraju da se dogovore sa eu, i to dugorochno da se dogovore. finansijski odnos sa eu, kroz fondove i projekte ima ekstremno zajebanu tekucu kontrolu, plus kasnije periodichne namerne i sluchajne provere koje mogu da uslede bilo kad u narednoj deceniji, po zavrshenom projektu. kako bi proverili da nije neko greshkom razmontirao potemkinovo selo <_<.mislim, ne ulazimo mi prvi na svetu u tu prichu...
Pa to me buni, vako mladog i naivnog...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...