Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Recimo da je to mala verovatnoća, a i verujem da iako ima nekog problema sa tim mlekom, sigurno nije kancerogeno. Uostalom, metro je nemački lanac, ako se ne varam, pa su u suštini uvezli od svog dobavljača odande, najverovatnije. Nije srpski uvoznik, dakle.Inače, fantastično je što su na rafovima gotovo nestali svi uvozni proizvodi koji se mogu kupiti, bez obzira na cenu. Uzeo sam pretposlednji prezident maslac, i jednan od poslednjih štapića od 200g ementalera. Dosetili se ljudi da zdravlje nema cenu.
OK, stoji to sve, nisam mislio na konkretno na tvoju nabavku ino-mleka u Metrou, više na to da je i uvezeno sigurno onoliko koliko nam je dobra kontrola.
Link to comment
Stvarno bi voleo da si u pravu.
Jesam u pravu jer radim upravo na takvim poslovima (sa firmom od koje uvozimo i laboratorijama / inspektorima) pa mi je mehanizam više nego poznat. Mi ne možemo da pustimo robu u promet dok ne dobijemo saglasnost ministarstva poljoprivrede, a oni ga ne izdaju bez urađene analize i ocene kvaliteta i bezbednosti.
Link to comment
zajebi to nemacki brend, probaj da probas nesto od aro marke proizvedeno u srbiji :D
Ne želim da koristim Aro proizveden u Srbiji, nikad više :D Kad god me žena zajebala da uzmemo nešto od toga, desilo se sranje.Poslednji put sam se zajebao kod niškog mleka, uzeo karton. Sad, samo nemački Aro, ako ga ima, može da prođe.Jbg, na ovom mleku lepo piše da je iz Nemačku, sve sa švapskim dekleracijama nekim. Ako su samo prepakovali niški Aro, jbg. priznajem da su me zajebali, ali, suviše je to ozbiljna firma da bi se tima bavila, bar se nadam.
Link to comment
Jesam u pravu jer radim upravo na takvim poslovima (sa firmom od koje uvozimo i laboratorijama / inspektorima) pa mi je mehanizam više nego poznat. Mi ne možemo da pustimo robu u promet dok ne dobijemo saglasnost ministarstva poljoprivrede, a oni ga ne izdaju bez urađene analize i ocene kvaliteta i bezbednosti.
Ne bih da kenjam, no nekako mi strepnja veća od nade. :DElem, nikako ne dovodim u sumnju tvoje poznavanje problematike kao i mehanizama kako se radi, no kao što vidiš, uspeli su da nam uruše poverenje.OK, prihvatam da je kod uvoza to još rigoroznije, mada sam verovao kada je hrana u pitanju da nema više i manje rigorozno i da nema "Ma to su neke tamo norme i propisi".
Link to comment
Ne želim da koristim Aro proizveden u Srbiji, nikad više :D Kad god me žena zajebala da uzmemo nešto od toga, desilo se sranje.Poslednji put sam se zajebao kod niškog mleka, uzeo karton. Sad, samo nemački Aro, ako ga ima, može da prođe.Jbg, na ovom mleku lepo piše da je iz Nemačku, sve sa švapskim dekleracijama nekim. Ako su samo prepakovali niški Aro, jbg. priznajem da su me zajebali, ali, suviše je to ozbiljna firma da bi se tima bavila, bar se nadam.
O za taj PL Aro, znam jezive priče. Neke kompanije su čak i odbile da rade po njihovim "recepturama" i za njih.
Link to comment
Ne bih da kenjam, no nekako mi strepnja veća od nade. :DElem, nikako ne dovodim u sumnju tvoje poznavanje problematike kao i mehanizama kako se radi, no kao što vidiš, uspeli su da nam uruše poverenje.OK, prihvatam da je kod uvoza to još rigoroznije, mada sam verovao kada je hrana u pitanju da nema više i manje rigorozno i da nema "Ma to su neke tamo norme i propisi".
Ma to što izdaju inspektori ministarstva se u potpunosti oslanja na urađenu analizu koju im je dostavila laboratorija. Pritom, u 90% slučajeva oni sami biraju laboratoriju, i takva mora da bude akreditovana za analize takve vrste (kvalitet, bezbednost, teški metali).Hoću da kažem da je mnogo teže uvesti neispravnu hranu nego je proizvesti i pustiti na tržište. Neuporedivo.
Link to comment
tacno, pominjalo se nemacko i madjarsko mleko.doduse, moguce da je i interpretacija u pitanju, da je recimo nemacki brend - meggle - koji se puni u hrvatskoj ili srbiji. meni pre lici na to.
Bosanski mediji su pominjali pošiljke mleka iz ovih zemalja i uvoznu kontrolu na graničnim prelazima:
Kancelarija za veterinarstvo Bosne i Hercegovine utvrdila je povećan sadržaj aflatoksina u pošiljkama mlijeka iz Slovenije, Mađarske, Nemačke i Srbije. Povećan sadržaj mikotoksina u mlijeku utvrđen je u laboratorijama, nakon što su granični veterinarski inspektori, obavljajući kontrolu, uzeli uzorke mlijeka na graničnim veterinarskim prelazima.
... što dodatno komplikuje već shizofrenu situaciju.
Link to comment
Bosanski mediji su pominjali pošiljke mleka iz ovih zemalja i uvoznu kontrolu na graničnim prelazima:... što dodatno komplikuje već shizofrenu situaciju.
E, jbg, do kraja, ko zna kakvo sad sranje imam u kući. A sreća me je držala čitav dan. :(CTale, jel se radi alfatoksin™ kod uvoznog mleka? Edited by radisa
Link to comment

I Radiša odmašćuje dedinu kuburu. :D

Ma to što izdaju inspektori ministarstva se u potpunosti oslanja na urađenu analizu koju im je dostavila laboratorija. Pritom, u 90% slučajeva oni sami biraju laboratoriju, i takva mora da bude akreditovana za analize takve vrste (kvalitet, bezbednost, teški metali).Hoću da kažem da je mnogo teže uvesti neispravnu hranu nego je proizvesti i pustiti na tržište. Neuporedivo.
Kontam. Nije to normalno, ali daj šta daš.Edit: Isto hteo da pitam. Da li su to neke redovne kontrole, tipa ima bakterije, radiokativno ili se rade detaljne analize? Edited by wall
Link to comment
E, jbg, do kraja, ko zna kakvo sad sranje imam u kući. A sreća me je držala čitav dan. :(CTale, jel se radi alfatoksin™ kod uvoznog mleka?
I Radiša odmašćuje dedinu kuburu. :DKontam. Nije to normalno, ali daj šta daš.Edit: Isto hteo da pitam. Da li su to neke redovne kontrole, tipa ima bakterije, radiokativno ili se rade detaljne analize?
Ne radim uvoz mleka, ali dajte mi neko vreme da se raspitam.edit: radi se analiza na aflatoksin pri uvozu mleka. Obavezno. Edited by CTale
Link to comment

Ajde se raspitaj sta se desava sa Parmalat mlekom. Secam se da je pre par godine bilo tog mleka veceg procenta masnoce (3.5%) koje je uvozeno za potrebe kafica sa pricom da se od njega mnogo bolje pravi pena za kapucino i slicno. Nisam siguran da ga je bilo u normalnoj prodaji - distribucija je isla direktno preko HoReCa mreza.

Link to comment

Verodostojnost bilo čega što prenesu mediji™ na Balkanu u startu je upitna, ali ako na ove prostore iz EU stiže mleko koje ima više aflatoksina od propisanih 0,05 (što je limit usklađen sa EU) onda je Gazza sve rekao i tu više nema šta da se doda ili oduzme - u pitanju je organizovani kriminal u koji je naprosto umešano suviše ljudi i interesnih grupa da bi bilo ko mogao sa time da se izbori. Ko može neka emigrira, ko ne može neka konzumira ono što je u ponudi, pa ko živ ko mrtav.

Link to comment
Ako me Nemci izdaju, nemam više u šta da verujem :( Moj život je propao :cry:
A kako si ih hvalio na nekoj IT temi(?)jbg ljudi, znam da vam nije lako, meni je dete veće, mleko pije 1-2 nedeljno pa kao mogu da budem racionalan.Ako vam išta može pomoći, lik na kojeg sam se par puta pozvao, radi upravo na samom izvoru problema, ima dete od cca 1,5 godine i na pitanje koje mleko kaže "Bilo koje koje ima u prodavnici".Nije budala, nije politički određen, voli svoje dete...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...