Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Pisao ja juče, ima uvoznog, nemačkog, u Metrou po ceni relativno prihvatljivoj za obične ljude.Ali te krave su jele GMO hranu. da li si spreman na takav rizik? :)
To je još manji problem, veći je da li to što je uvezeno ima neki iole ozbiljniji pregled i kontrolu.Da se ne zezamo i ti tamo jure profit, pa ako nešto ne ispunjava standarde za domaće i EU tržište, možda je dobro za nas... <_< Edited by wall
Link to comment

intermeco:(knjiga od sutra u prodaji)Salt Sugar Fat: How the Food Giants Hooked Us

From a Pulitzer Prize–winning investigative reporter at The New York Times comes the explosive story of the rise of the processed food industry and its link to the emerging obesity epidemic. Michael Moss reveals how companies use salt, sugar, and fat to addict us and, more important, how we can fight back.

Every year, the average American eats thirty-three pounds of cheese (triple what we ate in 1970) and seventy pounds of sugar (about twenty-two teaspoons a day). We ingest 8,500 milligrams of salt a day, double the recommended amount, and almost none of that comes from the shakers on our table. It comes from processed food. It’s no wonder, then, that one in three adults, and one in five kids, is clinically obese. It’s no wonder that twenty-six million Americans have diabetes, the processed food industry in the U.S. accounts for $1 trillion a year in sales, and the total economic cost of this health crisis is approaching $300 billion a year.In Salt Sugar Fat, Pulitzer Prize–winning investigative reporter Michael Moss shows how we got here. Featuring examples from some of the most recognizable (and profitable) companies and brands of the last half century—including Kraft, Coca-Cola, Lunchables, Kellogg, Nestlé, Oreos, Cargill, Capri Sun, and many more—Moss’s explosive, empowering narrative is grounded in meticulous, often eye-opening research.Moss takes us inside the labs where food scientists use cutting-edge technology to calculate the “bliss point” of sugary beverages or enhance the “mouthfeel” of fat by manipulating its chemical structure. He unearths marketing campaigns designed—in a technique adapted from tobacco companies—to redirect concerns about the health risks of their products: Dial back on one ingredient, pump up the other two, and tout the new line as “fat-free” or “low-salt.” He talks to concerned executives who confess that they could never produce truly healthy alternatives to their products even if serious regulation became a reality. Simply put: The industry itself would cease to exist without salt, sugar, and fat. Just as millions of “heavy users”—as the companies refer to their most ardent customers—are addicted to this seductive trio, so too are the companies that peddle them. You will never look at a nutrition label the same way again.

Edited by Takeshi
Link to comment
ovo je potpuno jezivo. kako se ovo zaustavlja?
Nikako..zaslo je u sve pore drustva..U selu u kojem su ziveli roditelji moga oca pocinjem neku farmicu sa matorim..za pocetak zivina i nesto povrca..Dolazi nam u goste covek iz okoline koji se time bavi i mrtav 'ladan kaze " Ej, kad prikoljes pilice, rastvoris par kesica zutila u lavoru i samo malo probrckas svako pile da dobije onu finu zutu boju..ima da ide kao alva."Nema dalje..nisu ni obicni ljudi blesavi..kada vide da svi varaju, mute, otimaju i kradu i prolaze nekaznjeno, zaborave na sram i cast. Pocela je da se vrti izreka da su pare koje su na prevari zaradjene najsladje ..
Link to comment

Ja se ne brinem, danas sam od par primeraka iz naroda™ čuo kako je sve ovo kampanja uvozničkog lobija™, nema šta da se zataškava kad je sve bilo u redu i kako hoće da unište srpskog seljaka™... Ako još jednom čujem to "srpski seljak" počeću da ujedam...Jedan me je čak ubeđivao kako je DS uvezla taj raspali kukuruz dok su bili na vlasti... :isuse: Nisam imao volju i snagu da ulazim u ozbiljniju polemiku sa njim... :fantom:

Edited by zoki82
Link to comment
To je još manji problem, veći je da li to što je uvezeno ima neki iole ozbiljniji pregled i kontrolu.Da se ne zezamo i ti tamo jure profit, pa ako nešto ne ispunjava standarde za domaće i EU tržište, možda je dobro za nas... <_<
Vidi, nešto sam skloniji da verujem nemačkoj kontroli koji vrši kontrolu tog mleka, prilikom proizvodnje, nego svim srpskim ministrima i laboratorijama zajedno.Nemac će u krajnjoj liniji zbog sebe da odradi posao pristojno, i zbog straha od apsa, paziće šta radi. Ovde toga nikada neće biti.Uostalom, juče su u NS do uveče gotovo sve količine otišle. Domaće mleko retko ko je kupovao. Toliko o tome koliko se veruje našim ministrima. Edited by radisa
Link to comment
Vidi, nešto sam skloniji da verujem nemačkoj kontroli koji vrši kontrolu tog mleka, prilikom proizvodnje, nego svim srpskim ministrima i laboratorijama zajedno.Nemac će u krajnjoj liniji zbog sebe da odradi posao pristojno, i zbog straha od apsa, paziće šta radi. Ovde toga nikada neće biti.Uostalom, juče su u NS do uveče, gotovo sve količine otišle. Domaće mleko retko ko je kupovao. toliko o tome koliko se veruje našim ministrima.
Slažem se. Samo mi radi crv sumnje da se naš biznismen uvoznik ne doseti kako da nemačkog biznismena reši proizvoda koji ne odgovara EU standardima.Nije pitanje konkretno mleka, nego...
Link to comment
krecu provereod danas :isuse:edit- provere budjave :piggy: hranei da se bre to izbaci :ziga:
šta je ovo?ћир_lat combo, zarez gde ne treba i još razdvojen od prethodne reči, nema tačke na kraju ali ima alternativna gramatika u vidu "kao preporuku da se koristi zeolit" kako se sve ovo radi preko one stvari... :piggy:
Link to comment
Slažem se. Samo mi radi crv sumnje da se naš biznismen uvoznik ne doseti kako da nemačkog biznismena reši proizvoda koji ne odgovara EU standardima.Nije pitanje konkretno mleka, nego...
Kod uvoza je nešto drugačija situacija - robu iz uvoza mora da prati analiza i Health Certificate. Onda se ovde uzorkuje i ponovo radi analiza da bi se uporedila sa uvoznom i domaćim propisima. Nekako se tada češće utvrđuje nepravilnost robe. Edited by CTale
Link to comment
Slažem se. Samo mi radi crv sumnje da se naš biznismen uvoznik ne doseti kako da nemačkog biznismena reši proizvoda koji ne odgovara EU standardima.Nije pitanje konkretno mleka, nego...
Recimo da je to mala verovatnoća, a i verujem da iako ima nekog problema sa tim mlekom, sigurno nije kancerogeno. Uostalom, metro je nemački lanac, ako se ne varam, pa su u suštini uvezli od svog dobavljača odande, najverovatnije. Nije srpski uvoznik, dakle.Inače, fantastično je što su na rafovima gotovo nestali svi uvozni proizvodi koji se mogu kupiti, bez obzira na cenu. Uzeo sam pretposlednji prezident maslac, i jednan od poslednjih štapića od 200g ementalera. Dosetili se ljudi da zdravlje nema cenu.
Link to comment
Kod uvoza je nešto drugačija situacija - robu iz uvoza mora da prati analiza i Health Certificate. Onda se ovde uzorkuje i ponovo radi analiza da bi se uporedila sa uvoznom i domaćim propisima. Nekako se tada češće utvrđuje nepravilnost robe.
Stvarno bi voleo da si u pravu.
Link to comment

u analizama u BiH utvrdjeno nedozvoljeno prisustvo aflatoksina u nemackom mleku, pa je povuceno iz prodaje. pre 5-6 dana. pitao sam ovde da li neko zna o kom se mleku radi, ali nisam dobio odgovor...

Link to comment
u analizama u BiH utvrdjeno nedozvoljeno prisustvo aflatoksina u nemackom mleku, pa je povuceno iz prodaje. pre 5-6 dana. pitao sam ovde da li neko zna o kom se mleku radi, ali nisam dobio odgovor...
tacno, pominjalo se nemacko i madjarsko mleko. doduse, moguce da je i interpretacija u pitanju, da je recimo nemacki brend - meggle - koji se puni u hrvatskoj ili srbiji. meni pre lici na to.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...