Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Upravo je ta Jesiceva poruka bila reakcija na tu vest:

90111914ce7c7d29dea482efbcff062b_normal.jpeg
Goran Jesic
@
GJesic
@
milosdjajic

Niko mi nije nudio mito vec su od mene trazili da ne objavim analize! I ovo je poslednji twett o mleku!
Hide conversation

6:26 a.m. - Feb 24, 2013 ·
Details
Link to comment
Jesic kaze da mu niko nije nudio mito vec mu je trazeno da ne objavljuje rezultate
pa obzirom da se Blic u doticnoj vesti nije bavio kreativnim tumacenjem vec postoji jasan quote-unquote, reko bih da je ovo preocajan pokusaj backpedalinga:"O tome da li danas ima korupcije, koliko i kakva je, mogu samo reći da sam pre pretnji koje su usledile pošto sam obelodanio stanje na tržištu mleka, dobio i dobru ponudu da o tome ćutim", rekao je Ješić.backpedaling-o.gif
Link to comment

Ček, pa jel ovaj citat tačan ili ga je Blic izmislio:O tome da li danas ima korupcije, koliko i kakva je, mogu samo reći da sam pre pretnji koje su usledile pošto sam obelodanio stanje na tržištu mleka, dobio i dobru ponudu da o tome ćutim", rekao je Ješić.Edit: DA brži

Edited by wall
Link to comment
Jedan od njih, cestitih srpskih seljaka, primetio je jesenas da mu je kukuruz nesto plesnjiv. Znao je covek sve o aflatoksinu ali sta ga briga, ima resenje: nesto od tog kukuruza ce da pomesa sa proslogodisnjim, nesto ce da proda ovom drugom finom srpskom domacinu koji izvozi kukuruz u EU a nesto ce dati zivotinjama da pojedu. Nece valjda da ga unisti, nije blesav. Lova na prvom mestu.Sledeci cestiti srpski domacin je preuzeo taj kukuruz i pokusao da ga izveze u EU.Trideset treci srpski domacin je propustio da prekontrolise uzorke koje je uzeo ili je precutao alarmantne rezultate laboratorijske analize. Sta ga briga. Nije mu prvi put, nema sanse da bude ikakvih posledica za njega. Zarada je mnogo bitnija.Pedeset drugi domacin srpski je nakon njega izjavio da je sav kukuruz prekontrolisan i da je "samo 7% zarazeno". Njemu je to malo, nista, zasto bi se od toga pravila frka? Sedamdeset cetvrti srpski domacin tim je kukuruzom nahranio svoje krave. Znao je da ce to dovesti do sranja sa aflatoksinom u mleku ali je dobro pretpostavio da u njegovoj mlekari niko (sedamdeset peti fini srpski domacin) to ne kontrolise. Pa nece valjda to mleko da unisti, nije blesav. Kinta, pre svega.Osamdeset sesti srpski domacin je pustio to mleko u prodaju, ne hajuci mnogo za zdravlje onih koji ga kupuju i konzumiraju. Bas ga briga. Na kraju krajeva, to rade i u svim drugim mlekarama, zasto bi njegova sad pravila frku samoj sebi?? Daj da uzmemo pare. Ako neko bude srao reci cemo da su to neprijatelji srpskog seljaka i GMO lobisti. Izdajice i neprijatelji srpskog naroda, u celini. Devedeset i sedmi srpski domacin je izjavio da je sve apsolutno bezbedno. Par dana nakon toga je rekao da je neko mleko povuceno iz radnji, uprkos tome sto je bilo savrseno bezbedno. Sledeceg dana je izjavio da ce, zapravo, od iduce nedelje svo mleko biti savrseno bezbedno. Pri tome, insistira na mleku da ga neko ne bi slucajno priupitao za mlecne proizvode, proizvode koje sadrze mleko, meso, mesne preradjevine. Tamo je ionako sve ok.Devedeset i deveti srpski domacin (ljubitelj i strasni kolekcionar vina, patriota) izjavljuje danas kako ce neko odgovarati za sve sto se desilo. Pri tome ne misli na sebe, niti na 97.finog coveka, niti na fine ljude, srpske domacine, sa brojevima 1-96.
Ovo, i ovo beowljevo - sve vrijedi za Hrvatsku - od riječi do riječi. A i te kmetove se zajebava ko one srednjovjekovne - za razliku od onih dojčlandolikih europskih država, the balkanska država ih drži na rubu rentabilnosti, onda ih jedne godine futra ko guske za harvestiranje jetre, sljedeće ih (vrlo predvidivo) ostavi u minusu novom pametnom mjerom najnovije partije u rečenom resoru, a oni pak imaju normalnu želju balkanskog novog čovjeka & predoozetnika - get rich fast or make sure somebody else pays for it if you don't. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

on a more trivial & personal note apropo nasih glasaca automatona i nedostatka neutralnih institucija: ja sam ostao zapanjen da je moj otac, vojnik-glasac DS-a na svim izborima od '93 do 2012, danas na kafi sa kumovima i prijateljima apropo aflatoksin afere izustio blasfemiju u fazonu 'a sta mislite da bi ista bilo drugacije da je DS na vlasti ?' i didn't want to seize the moment sa toldyouso vakelom, vec sam samo pomislio u sebi 'au majku mu, sta ce to da bude da ga sad strefi takva epifanija'.naravno to ga saznanje najverovatnije nece spreciti da automatonski glasa jos par ciklusa za DS, al mi je palo napamet ono sto smo ovde manje-vise svi pricali pred proslogodisnje izbore (sem valjda Helle, Kauboja i Aprila): da je dolazak SNS-a na vlast i gledanje njih kako hendlaju ove situacije na potpuno istovetan nacin na koji su to demokrate radile, verovatno najkorisnija stvar koja se mogla desiti gradjanima Srbije an zeneral, jer ce pospesiti upravo takav outside-of-the-box thinking, kao i thinking alltogether. + tu je faktor da mi dosad stvarno nismo imali afere ovakvog tipa, ovo je za srpsku politiku novel event.inace, danas je kod nikad odvratnijeg Bujosevica na Prvoj je bila rasprava u kojoj se GMO pomenuo mislim samo 1. ispalo sasvim solidno sa srpske prilike.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

A sad lude krave:SPO je naveo da je afera s mlekom "podgrejana" da bi se skrenula pažnja s mnogo većeg slučaja, "uvoza mesnog brašna koje je izrazito opasno po ljudsko zdravlje, jer izaziva bolest ludih krava"."Brašno je uvezao Veterinarski institut Subotica čiji je suvlasnik Milija Babović koji posluje u sastavu Viktorija grupe. To brašno korišćeno je za proizvodnju stočne hrane, što je u Srbiji zabranjeno još pre tri godine, a u zemljama EU još od 2001. godine", piše u saopštenju.Ta stranka zatražila je utvrđivanje odgovornosti Republičke veterinarske inspekcije, koja je odobrila uvoz mesnog brašna.

Link to comment

Sudeći po izjavama, izrazito veliki pritisak se vrši na Ješića. Čini mi se da nema ni podršku u svojoj stranci, koja samo odgovara na napade, ne preduzima nikakvu akciju. Potegli su se mlekari iz Kruševca, evo ga i čestiti SePeO, sad bi trebalo još neki stručnjaci™ da se pojave na sceni. Jezivo.

Link to comment

Jesic je dodazao da je Tviter za budale i pevaljke. Drogirana konjetina i Aljfa Mleko su dokaz da ni EU ni balkanske administracije zapravo nemaju pojma, nakotilo se gamadi koje se placa a ne rade se redovne analize. svega ovog ne bi bilo da pojedini carinski sluzbenici nisu savesno obavljali posao. Pili bi sretni mleko i majke ne bi brinule za svoja ceda, povesati te savesne irce, italijane i bosance. Gezza bi neke druge da vesa, a ja mislim bolje ovu dvojicu trojicu da ne pravimo masakr. Zamisli da mi lazanje drogirano njiste a treba da mucu.

Link to comment
A sad lude krave:SPO je naveo da je afera s mlekom "podgrejana" da bi se skrenula pažnja s mnogo većeg slučaja, "uvoza mesnog brašna koje je izrazito opasno po ljudsko zdravlje, jer izaziva bolest ludih krava"."Brašno je uvezao Veterinarski institut Subotica čiji je suvlasnik Milija Babović koji posluje u sastavu Viktorija grupe. To brašno korišćeno je za proizvodnju stočne hrane, što je u Srbiji zabranjeno još pre tri godine, a u zemljama EU još od 2001. godine", piše u saopštenju.Ta stranka zatražila je utvrđivanje odgovornosti Republičke veterinarske inspekcije, koja je odobrila uvoz mesnog brašna.
Naglasivši krivicu DS-a linkMeni ovo mleko fino zatvorilo priču o blekberijima, Šarićima i bananama
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...