Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Da me se ne shvati pogresno, ne govorim o tom vidu ponasanja nego o automatonima koji vide naslovnu stranu i prestanu da kupuju mleko, i pocnu, po komandi, kada vide narednu naslovnu stranu.
Jbg, to je standardno ljudsko ponašanje.Pogledao sam onaj prvi objavljeni spisak koji se muvao ovuda, i zamislio sebe kako blenem u njega u Maksiju, posle 15 minuta nalazim mleko opskurnog proizvođača iz Donjeg Brijanja, koje nije na njemu, i srećan se zapućujem™ ka kasi, usput ubacivši u korpu konzervu tunjevine sa povećanim sadržajem nitrita.
Link to comment
Ovo i nije priča o mleku. Ovo je priča o prevari.Kad me sledeći put pandur pita zašto sam vozio preko 50, objasniću mu da sam vozio ispod 8o, a to je bilo ograničenje po starom zakonu i da smo nekad svi tako vozili, i da smo, eto, živi i zdravi.
pa jasno je da srpske elite* instrumentalizuju to harmonizovanje domaćih standarda sa evropskim u svim oblastima. usvajanje novih normi ima dnevnopoliticku vrednost, ne uocava se nikakva njegova vrednost po sebi. to je samo jedna stiklirana kucica na putu ka fondovima. podrazumeva se da nema supstancijalnog razloga za pomeranje granice sa 0.5 na 0.05 ili kako vec. razlog je puka forma - tako je u evropi. to se vidi uvek kada treba zapravo postupiti po novousvojenoj normi. tako je sa gorivom, pa je tako i sa at.*kao tehnicki termin Edited by gagorder
Link to comment

Evi i Laron su najbolje objasnili čini mi se. Ako ne znaš šta je istina, niti realno možeš da je saznaš u nekom razumnom roku, a ti teraj po starom i prati većinu, to je kakva-takva heuristika za racionalno odlučivanje. Alternativa nije istina, jer nema autoriteta kojima imaš razloga da bespogovorno veruješ, nego potpuna paraliza. A nešto se mora jesti, deca se moraju hraniti, prosto se mora živeti u međuvremenu.U tom smislu, čini mi se sasvim racionalno što će ljudi ubrzo nastaviti po starom. Ali takva epistemička neizvesnost je plod onoga o čemu Dabović priča, a to je da je ovo društvo sa potpuno urušenim neutralnim institucijama. Ljudi u svemu vide spin, i u pravu su što vide.

Link to comment
Uzrok problema su oni isti koji su meni nudili pare, pa su ih očigledno dali nekom drugom i sada je taj drugi uzrok problema", rekao pokrajinski sekretar. Na pitanje ko je konkretno vršio pritiska na njega, Ješić je odgovorio investicioni fond Salford.
Neko ovde mora da odgovara. Onaj ko je izjavio, nudio mito ili preneo lose vest (B92).Sprdnja.
Link to comment
Neko ovde mora da odgovara. Onaj ko je izjavio, nudio mito ili preneo lose vest (B92).Sprdnja.
b92 sigurno ne, pustili su snimak izjave. prvo je rekao da se zna ko obrće 500 miliona na mleku, a onda na ponovoljeno "ko, ko, ko" je rekao Salford
Link to comment
Aha, kako da ne. Svake godine je ista onakva suša kakva je bila prošle godine i isti stepen infekcije kukuruza gljivicama. To što ti veterinari i agronomi ne profitiraju iz toga ne znači da im je mišljenje bazirano na činjenicama, a ni da su bog-zna kakvi stručnjaci za kontaminaciju žitarica ako ćemo pravo.
Mene za pocetak jedino interesuje kakvo je dejstvo aflatoxina u nivou od 0,05 do 0,1/0,15 kako je prikazano u onim nalazima koje je jesic objavio (takvi su bili nalazi uglavnom). Dakle uticaj aflatoxina strukturiran po telesnoj masi, dobu i cemu vec. To se valjda moze prepisati i iz nekog stranog rada. Nisam video takve analize tako da je i dalje besredmetno raspravljati o zdravlju mleka.Ova prica je pocela iz politickih/ekonomskih razloga, rasplice sa po istim linijama i na njima ce zavrsiti. Strepnja mi je veca od nade da ce nesto mnogo pozitivno prokapati do nas proletera.Oko strucnosti - jedan od pomenutih veterinara je moj rodjak koji je 8 godina radio na otkupu i kontroli mleka za jednu od mlekara sa spiskova. On ima dete od 4 godine i trudnu zenu a kupuju mleko koje po ovim testovima ima manje ili oko 0,05, nekoliko vrsta je u tom rangu. Dakle nisam se raspitivao kod nekog sto sprica macke i kucice nego nekog ko je godinama proveravao mleko, i za mlekare i za veterinarske institute, a i nije vise u tom poslu da ima neku obavezu prema bilo kome.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
.Ova prica je pocela iz politickih/ekonomskih razloga, rasplice sa po istim linijama i na njima ce zavrsiti. Strepnja mi je veca od nade da ce nesto mnogo pozitivno prokapati do nas proletera.
S tim što mi naravno nismo proleteri, nego nekakva elita, i uz sva dragocena objašnjenja od Indija i Evi (hvala oboma) i mnogih drugih, ja opet nemam pojma šta se ovde zapravo dešava. Ne smem ni da mislim kako je tek proleterima. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...