Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ovo boldovano, da je nivo aflatoxina manje više isti godnama i bazično i praktično neškodljiv ja slušam nekoliko dana od par veterinara i agronoma koje znam, a koji nisu u poziciji da profitiraju na bilo koji način iz ove priče. drugim rečima, sve ovo nije pitanje toksičnosti i zdravlja nego političkog krljanja.
Aha, kako da ne. Svake godine je ista onakva suša kakva je bila prošle godine i isti stepen infekcije kukuruza gljivicama. To što ti veterinari i agronomi ne profitiraju iz toga ne znači da im je mišljenje bazirano na činjenicama, a ni da su bog-zna kakvi stručnjaci za kontaminaciju žitarica ako ćemo pravo.
Link to comment

Meni ovo sve vise lici na nemanje pojma. Prepisujemo norme i standarde, a nemamo pojma o istom. Razlika od. 0.5 do 0.05 je ogromna. Nikog u lancu nije boleo polni organ, jer "nema toga kod nas", a i nemamo cim da merimo. Plus korupcija i bahatost prisutne decenijama i evo rezultata. Najgore mi je spinovanje "pa rezultati su ok, ispod su dojucerasnje norme" (0.1), sto je kriminalno, a close second je Jesiceva izjava da on zna da nije kancerogeno, vec govori da nije po normama. Oni se svi zajebavaju sa nama (vama).

Link to comment

Mislim da politicare (na svim stranama) treba stalno podsecati da nije njihovo da brinu da li je nesto stetno ili nije, vec da li je u skladu sa vazecim propisima ili nije. Ako misle da je granica aflatoskina previse stroga neka lepo promene propise.Takodje ovi mlekari sti se sad nesto javljaju oko referentne laboratorije i sl. "zaboravljaju" da su oni odgovorni za kvalitet zivotnih namirnica koje stavljaju u promet. To sto su koristili priliku da prave proizvode koji nisu u skladu sa propisima jer inspekcije nisu imali mogucnost da ih kontrolisu nikako ne umanjuje njihovu odgovornost, naprotiv.I nije dovoljno povlacenje proizvoda koji ne odgovaraju propisima o kvalitetu, neophodno je i kaznjavanje onih koji su ih stavili u promet.

Link to comment

Najludje mi je sto ce ljudi za 5 dana najnormalnije kupovati mleko i davati ga deci, kao da nista nije bilo. Mi vise uopste nemamo realnost koja nije posredovana kroz politicke partije. Otrovi se neutralizuju administrativnim putem, i to funkcionise besprekorno.

Link to comment
Najludje mi je sto ce ljudi za 5 dana najnormalnije kupovati mleko i davati ga deci, kao da nista nije bilo. Mi vise uopste nemamo realnost koja nije posredovana kroz politicke partije. Otrovi se neutralizuju administrativnim putem, i to funkcionise besprekorno.
To je najpametnije što mogu da urade. Taj aflatoksin je i u drugim namirnicama, nemoguće ga je izbeći jer ne znamo gde ga ima više a gde manje jer država ne želi da radi te analize, pa je bolje makar ne razmišljati o tome jer je i stres kancerogen.
Link to comment
Najludje mi je sto ce ljudi za 5 dana najnormalnije kupovati mleko i davati ga deci, kao da nista nije bilo. Mi vise uopste nemamo realnost koja nije posredovana kroz politicke partije. Otrovi se neutralizuju administrativnim putem, i to funkcionise besprekorno.
moloko vellocet, samo za odrasle
Link to comment

Ja to radim sve vreme, iz prostog razloga što ne raspolažem nikakvim mehanizmom kojim bih makar mogao da naslutim šta se iz prehrambene ponude sme jesti, a šta ne. A nemam uslove da uzgajam svoje.

Link to comment
Aha, kako da ne. Svake godine je ista onakva suša kakva je bila prošle godine i isti stepen infekcije kukuruza gljivicama. To što ti veterinari i agronomi ne profitiraju iz toga ne znači da im je mišljenje bazirano na činjenicama, a ni da su bog-zna kakvi stručnjaci za kontaminaciju žitarica ako ćemo pravo.
+1to jednostavno nema šanse da je tačno. poljoprivredni inspektori su jesenas podnosili izveštaje da je kukuruz nezapamćeno lošeg kvaliteta zbog suše a kasnije je i laboratorija potvrdila povišenost aflatoksina. prethodnih godina nisam čuo za slično.btw, nisam uspeo da nađem organsko mleko u 3 ns marketa pa ako neko zna gde ima da se pazari molio bih da napiše ovde ili na topiku o konzumaciji mleka.
Link to comment
+1to jednostavno nema šanse da je tačno. poljoprivredni inspektori su jesenas podnosili izveštaje da je kukuruz nezapamćeno lošeg kvaliteta zbog suše a kasnije je i laboratorija potvrdila povišenost aflatoksina. prethodnih godina nisam čuo za slično.btw, nisam uspeo da nađem organsko mleko u 3 ns marketa pa ako neko zna gde ima da se pazari molio bih da napiše ovde ili na topiku o konzumaciji mleka.
Imaš u Metrou uvozno, ako ti to nešto znači, organsko ni tamo nisam video.
Link to comment
Ja to radim sve vreme, iz prostog razloga što ne raspolažem nikakvim mehanizmom kojim bih makar mogao da naslutim šta se iz prehrambene ponude sme jesti, a šta ne. A nemam uslove da uzgajam svoje.
Da me se ne shvati pogresno, ne govorim o tom vidu ponasanja nego o automatonima koji vide naslovnu stranu i prestanu da kupuju mleko, i pocnu, po komandi, kada vide narednu naslovnu stranu.Zapanjujuje je do koje mere je ovde unistena bilo kakva heterogenost stavova, gradjanska svest, ama svest o sopstvenoj bezbednosti, jebemumater, pa ovde narod pozdravlja kada policija otvori paljbu na sred Terazija u 9 uvece.
Link to comment

Ovo i nije priča o mleku. Ovo je priča o prevari.Kad me sledeći put pandur pita zašto sam vozio preko 50, objasniću mu da sam vozio ispod 8o, a to je bilo ograničenje po starom zakonu i da smo nekad svi tako vozili, i da smo, eto, živi i zdravi.

Link to comment
Da me se ne shvati pogresno, ne govorim o tom vidu ponasanja nego o automatonima koji vide naslovnu stranu i prestanu da kupuju mleko, i pocnu, po komandi, kada vide narednu naslovnu stranu.Zapanjujuje je do koje mere je ovde unistena bilo kakva heterogenost stavova, gradjanska svest, ama svest o sopstvenoj bezbednosti, jebemumater, pa ovde narod pozdravlja kada policija otvori paljbu na sred Terazija u 9 uvece.
Pozdravljaju budale kojih ima uvek i svuda, pa što ne i u sluđenoj Srbiji. Moji ne pozdravljaju, a mleko i ostalo jedu kao i do sad iz razloga koje sam gore navela, ali oni se ne vide u tom javnom mnjenju valjda.
Link to comment
Čekbre, šta je sad ovo
pa to se zove reteriranje.ja sam u priličnom zbunu. htela bih da se ponašam racionalno, a kad uzmem kravicu 1.6 i treba da je sipam u flašicu i dam detetu od 16 meseci ne bude mi dobro. rekla bih da je at+ sa nama ohoho, dakle tu je i tu će da ostane, jasno mi je da treba da se unosi dugo da bi napravio štetu u svim pomenutim koncentracijama, ali mi je isto tako jasno da se sve procene štetnosti vezuju za kg telesne mase, a kad je telesna masa 10.5 kg, onda :(razmisljam da se vratimo na formulu, aptamil ili tako nešto. Edited by gagorder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...