Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

namerno ruši srpskog seljaka, srpskog domaćina
Jedan od njih, cestitih srpskih seljaka, primetio je jesenas da mu je kukuruz nesto plesnjiv. Znao je covek sve o aflatoksinu ali sta ga briga, ima resenje: nesto od tog kukuruza ce da pomesa sa proslogodisnjim, nesto ce da proda ovom drugom finom srpskom domacinu koji izvozi kukuruz u EU a nesto ce dati zivotinjama da pojedu. Nece valjda da ga unisti, nije blesav. Lova na prvom mestu.Sledeci cestiti srpski domacin je preuzeo taj kukuruz i pokusao da ga izveze u EU.Trideset treci srpski domacin je propustio da prekontrolise uzorke koje je uzeo ili je precutao alarmantne rezultate laboratorijske analize. Sta ga briga. Nije mu prvi put, nema sanse da bude ikakvih posledica za njega. Zarada je mnogo bitnija.Pedeset drugi domacin srpski je nakon njega izjavio da je sav kukuruz prekontrolisan i da je "samo 7% zarazeno". Njemu je to malo, nista, zasto bi se od toga pravila frka? Sedamdeset cetvrti srpski domacin tim je kukuruzom nahranio svoje krave. Znao je da ce to dovesti do sranja sa aflatoksinom u mleku ali je dobro pretpostavio da u njegovoj mlekari niko (sedamdeset peti fini srpski domacin) to ne kontrolise. Pa nece valjda to mleko da unisti, nije blesav. Kinta, pre svega.Osamdeset sesti srpski domacin je pustio to mleko u prodaju, ne hajuci mnogo za zdravlje onih koji ga kupuju i konzumiraju. Bas ga briga. Na kraju krajeva, to rade i u svim drugim mlekarama, zasto bi njegova sad pravila frku samoj sebi?? Daj da uzmemo pare. Ako neko bude srao reci cemo da su to neprijatelji srpskog seljaka i GMO lobisti. Izdajice i neprijatelji srpskog naroda, u celini. Devedeset i sedmi srpski domacin je izjavio da je sve apsolutno bezbedno. Par dana nakon toga je rekao da je neko mleko povuceno iz radnji, uprkos tome sto je bilo savrseno bezbedno. Sledeceg dana je izjavio da ce, zapravo, od iduce nedelje svo mleko biti savrseno bezbedno. Pri tome, insistira na mleku da ga neko ne bi slucajno priupitao za mlecne proizvode, proizvode koje sadrze mleko, meso, mesne preradjevine. Tamo je ionako sve ok.Devedeset i deveti srpski domacin (ljubitelj i strasni kolekcionar vina, patriota) izjavljuje danas kako ce neko odgovarati za sve sto se desilo. Pri tome ne misli na sebe, niti na 97.finog coveka, niti na fine ljude, srpske domacine, sa brojevima 1-96.
Link to comment

^^ Inace nisam neka Djurina pristalica, ali za ovo gore se slazem u potpunosti. Sve ih je boleo kurac kada je trebalo vrsiti kontrolu, a sada se samo dobacuju ko je kriv ne bi li sve totalno zamutili do kraja.Ne mogu da verujem da bilo koji veliki proizvodjac mleka nema ulaznu kontrolu sirovina koje mu ulaze u proizvodni proces. To je nemoguce. Bez kontrole nema standarda koji moraju biti ispunjeni da bi se vrsio izvoz. Dakle, objasnjenje koje se namece - lazirani rezultati. Da li uz saradnju sa laboratorijama koje su ovlascene za tu kontrolu (i ocito nisu kontrolisane od drzave kako treba) ili bez ostaje da se vidi.Tu jos "srpski seljaci" imaju najmanjeg udela, ali je i to pitanje, tj. kakve su njihove obaveze prilikom otkupa mleka. Da li moraju vrsiti kontrolu hrane za stoku, na koji nacin i sl. To su bitne stvari. Time mediji treba da se bave.Ne time sta mlate SNS i DS.A i kome treba zavera sveta kada je citav gore opisan proces totalno izmajmunisan? I sada odjednom - najebacemo svi buhuhu. Verovatno ce najebati. Tragedija je sto smo mi onda osudjeni da uvozimo mleko koje opet reba da nam kontrolisu - isti gore navedeni "strucnjaci" (razlikovati ih od ozbiljnih ljudi koji ozbiljno rade svoj posao). Zbog kojih komotno mozemo opet da najebemo u uvozimo ko zna sta. Mozda cak i isto to mleko.

Link to comment

Гост: ГОРАН ЈЕШИЋhttp://media.rtv.rs/sr_ci/jedan-na-jedan/3574

Sto se tice povisene koncentracije aFLatoksina (od Aspergillus FLavus) u mleku, koji se kao i svi ostali mikotoksini NE MOZE unistiti termickom obradom, ona je posledica ishrane zivotinja kukuruzom koji je susen prirodnim putem (cardaci). Inace se uvek u takvom nacinu cuvanja kukuruza povecava infekcija zrna plesnima koje produkuju mikotoksine (sto bi g. Magistar stocarstva trebao da zna jos sa predavanja i vezbi osnovnih studija kod Prof. Dr. Verice Juric i Prof. Dr. Vidice Stanacev na Polj. fakultetu u N. Sadu). Ingestirani aflatoxini (svih tipova) se metabolisu u organizmu zivotinja u tzv. Aflatoxin M1 i M2 i luce u mleku, koji se NE MOGU unistiti nikakvim tretmanom, pa cak ni STERILIZACIJOM mleka (a propo izjave da deci kupuje sterilizovano mleko), sto bi magistar sa mleka trebao da zna. Aflatoxina nema niti vise niti manje nego sto ga je bilo svih prethodnih godina, ali zahvaljujuci "strucnjacima" svih mogucih politickih pripadnosti (i pozicije i opozicije), takav hronicni problem balkanske poljoprivrede i proizvodnje hrane se prikazuje kao trenutno stanje i koristi se u dnevnopoliticke svrhe. Zbog takvih strucnjaka danas se nalazimo tu gde jesmo, jer zaista kompetentni ljudi se groze politike i pokusavaju da se istaknu svojim znanjem, ali ih uvek poklapaju mediokriteti bez znanja, ali sa politickom pripadnoscu. G. Sekretar bi trebao da se izjasni da je politicar, a ne strucnjak u oblasti mlekarstva (koji vrlo verovatno HPLC nije video ni na slici), i da trazi konkretne rezultate od svog tima, kao i da se pripremi za izlaganje na zadatu temu, a ne da pravi gresku tipa aLFatoksin. Inace prezirem politicare svih boja
Edited by Ravanelli
Link to comment

jednog dana cemo saznati koje su PR agencije, influensere i ostala govna angazovali ministar, zamenik premijera i SNS, pa kuc kuc na vrata.

Edited by gazza1
Link to comment

ovo boldovano, da je nivo aflatoxina manje više isti godnama i bazično i praktično neškodljiv ja slušam nekoliko dana od par veterinara i agronoma koje znam, a koji nisu u poziciji da profitiraju na bilo koji način iz ove priče. drugim rečima, sve ovo nije pitanje toksičnosti i zdravlja nego političkog krljanja.

Edited by buffalo bill
Link to comment
Cekaj, jel ovo komentar sa sajta samo? Ako ih nema vise nego prethodnih godina, kako to da nam ranije nisu vracali kukuruz koji smo izvozili?
Verovatno su snizili dozvoljene nivoe ako smo zbog njih mi snizili za mleko verovatno je neko u evropi snizio za stocnu hranu i kukuruz. I samo me interesuje koliko kosta da se resimo tih ambara kod 90% proizvodjaca daj cifru nek udje u budzet ima ce sta da radi industrija. Imas problem resis ga. Prosle godine nema mleka sad zatrovano. Osnovna sirovina za proizvodnju hiljada mnogo profitabilnijih proizvoda Ko vam garantuje za ispravnost mlecnih sladoleda sad.
Link to comment
ovo boldovano, da je nivo aflatoxina manje više isti godnama i bazično i praktično neškodljiv ja slušam nekoliko dana od par veterinara i agronoma koje znam, a koji nisu u poziciji da profitiraju na bilo koji način iz ove priče. drugim rečima, sve ovo nije pitanje toksičnosti i zdravlja nego političkog krljanja.
veterinari i agronomi to znaju kojom metodom? pipanjem krave za vime? vizuelnim pregledom beline mleka?
Link to comment
I sta je na kraju ispalo, vec godinama se pije toksicno mleko al je DS sad to izbacio zbog politicke dobiti?
to je tumačenje bravčina i ovčurina iz sns i onih koji su podlegli propagandama.najbolje bi bilo da se u ovoj situaciji ipak veruje ješi.
Ješić: Nudili mi mito da ćutim o mlekuFonet, Pressonline | 24. 02. 2013. - 14:32h | Foto: B. Belić | Komentara: 9Vojvođanski sekretar za poljoprivredu Goran Ješić otkriio je da je dobio dobru ponudu da ne izađe u javnost sa podacima o toksinima u mleku, a da su, kada je to ipak uradio, počele da mu stižu pretnje."O tome da li danas ima korupcije, koliko i kakva je, mogu samo reći da sam pre pretnji koje su usledile pošto sam obelodanio stanje na tržištu mleka, dobio i dobru ponudu da o tome ćutim", rekao je Ješić.On je dodao da ne sme da kaže ko mu je pretio, da je "obe stvari prijavio policiji i ne sme da govori o tome, a na institucijama je da pronađu i sankcionišu te ljude"."Kada je u pitanju situacija sa mlekom, lično sam insistirao kod predsednika DS Đilasa i stranačkih organa da se ta tema ne sme i ne može ispolitizovati, jer je reč o bezbednosti svih građana, a ne o nekom dnevno političkom pitanju", rekao je Ješić.
Edited by Hella
Link to comment

Čekbre, šta je sad ovo

U razgovoru sa novinarima, Ješić je ponovio ono što je kazao poljoprivrednicima i naglasio da se oko mleka ne bi podigla tolika prašina "da je ministar Knežević po prijemu informacije o nedozvoljenoj koncentraciji aflatoksina rekao - u redu, primili smo k znanju i idemo da rešimo problem". "Nikada nisam izjavio da je mleko kancerogeno, već da nije u skladu sa propisima. Ja ga mojoj deci ne dajem da ga piju, ali ja ga pijem", kazao je on. Ješić je naglasio da je u čitavoj situaciji dobro to što je problem brzo rešiv i da treba raditi na njegovom rešavanju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...