Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

speaking of imlek, danas pogledam raf sa mlekom i friziderstoji kravica, kratkotrajna i snizena cena sa skoro 90 dinara na 72 dinsnizenje vazi od 12.2 do 24.2da li je moguce da su vec tada znali da nesto sa mlekom nije u redu pa su snizili cenu da se prodaje???!!!
ne verujem, stalno cirkulishu neke akcije raznih proizvodjacha, mi smo uzimali kod univera subotichko isto na lepom snizenju ceo mesec, u roku, regularno trajno mleko...edip. mislim, to ne znachi da nisu znali, samo mislim da nema veze. tj da ekipa koja "truje" i ekipa koja spushta cene ne sede u istom ofisu ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
ne verujem, stalno cirkulishu neke akcije raznih proizvodjacha, mi smo uzimali kod univera subotichko isto na lepom snizenju ceo mesec, u roku, regularno trajno mleko...edip. mislim, to ne znachi da nisu znali, samo mislim da nema veze. tj da ekipa koja "truje" i ekipa koja spushta cene ne sede u istom ofisu ^_^
ma to ti je ko ovi dileri drugim belim, daju ti jeftinije da navuces decu na belo posle nema veze sto je seceno sa afljamafljatokinim.
Link to comment

kaze neki lik sa poljoprivrednog fakulteta u novom sadu, da u ovim krajevima do pre nekoliko godina (sa klimatskim promenama) nije ni bilo prisustva aflatoksina. :unsure: nije bilo ranije susnih godina? ili susa nije jedini faktor koji utice? ili do skoro nisu ni mogli da izmere? mleko je povuceno, a ne postoji pravilnik po kome se regulise nivo ove toksicnosti za ostale mlecne proizvode?!tako da je sada mleko manji problem, za izbegavanje su jogurti i ostalo.

Link to comment

elem, ja imam 1 spekulaciju, koje sam mogla da se setim i sinoc. ma shta nashi govorili, ma shta rvato govorili, chrnogorci su sinoc obustavili sve. izashao glavni baja i reko - zdravo mleko, da je njihov narod na prvom mestu. dok sam se drzala za srce i novchanik, obama rukama (zaboravljajuci da to nisu moji novci :D), palo mi je na pamet da je chernagora lokacija na kojoj bi zajebavanje sa nechijom decom moglo da koshta drugachije nego kod nas. malo ih, je, poznaju se... predrasude, pretpostavljam, ali cu se nekoliko dana grejati na njima... uostalom, oni su i u skupshtini svi ko da ih je vladika pravio, niko nikom mater da opsuje. ima neki djavo u tome ^_^

Link to comment
izashao glavni baja i reko - zdravo mleko, da je njihov narod na prvom mestu.
dvosmislena si oko boldovanog, moramo razjasnitinije rekao da je mleko zdravo, nego :smoris: mleko tj dovidjenja mlekoi reko je 'zdravo, zurim' :P
Link to comment
elem, ja imam 1 spekulaciju, koje sam mogla da se setim i sinoc. ma shta nashi govorili, ma shta rvato govorili, chrnogorci su sinoc obustavili sve. izashao glavni baja i reko - zdravo mleko, da je njihov narod na prvom mestu. dok sam se drzala za srce i novchanik, obama rukama (zaboravljajuci da to nisu moji novci :D), palo mi je na pamet da je chernagora lokacija na kojoj bi zajebavanje sa nechijom decom moglo da koshta drugachije nego kod nas. malo ih, je, poznaju se... predrasude, pretpostavljam, ali cu se nekoliko dana grejati na njima... uostalom, oni su i u skupshtini svi ko da ih je vladika pravio, niko nikom mater da opsuje. ima neki djavo u tome ^_^
a i skromna ruska zajednica bi mogla da se aktivira: konjske glave, spavanje sa ribama i tako to. :D
Link to comment

jap. uchitelj organizovao da sad mogu samo da se samoreportujem, a da editujem jok.dakle, chovek je rekao laku noc, adio mleko, bilo nam je lepo s tobom. valjda mi je neki frojdijanski demon gledao preko ramena ^_^takodjer, ako se deshavalo neshto chudno from maj part, hudini je malo editovala, malo rifreshovala, zadrzala se neko vreme na profilu gospodina dabovica i sve u svemu, ako ste dobili i poneki pm nepismenog sadrzaja, nisam ja, ona je -_-

Link to comment

Ne da nije za respect, ali njima je valjda i nešto lakše, zar ne? Jel' proizvodi CG nešto od nosilaca pošasti - kukuruz, krave i mleko kao posledicu tih krava? Uopšte, prave li šta, osim mljevenog đetića :D?

Link to comment

jel se zajebavas? pa kukuruza nemaju, ali krava onoliko i onoliko malih mlekara. to sto nemaju imlek ne znaci da nemaju mlecnu industriju. sir njeguski sigurno ne prave od sabackog mleka ako vec prsut moraju od 'olandske svinje.

Link to comment

kakogod, junachki su obustavili sve. nashi imaju izjavu za doruchak, izjavu za ruchak i izjavu za vecheru, sve raznovrsno!a za uzinu na sopstvenu odgovornost <_<mislim. mene je nekako sramota, za sve :(

Edited by thermal bug
Link to comment

ozbiljno, vi sto imate decu, ja vam se divim. mislim, prvo ste idioti sto imate decu u ovakvoj zemlji, kad ste ih vec pravili sto niste utekli na neko humanije mesto. ali sada, u ovoj situaciji, knezevic je jos zivuci, to me fascinira. sve razumem, obezbedjenje, ovo ono, ali jbte.

Link to comment
ozbiljno, vi sto imate decu, ja vam se divim. mislim, prvo ste idioti sto imate decu u ovakvoj zemlji, kad ste ih vec pravili sto niste utekli na neko humanije mesto. ali sada, u ovoj situaciji, knezevic je jos zivuci, to me fascinira. sve razumem, obezbedjenje, ovo ono, ali jbte.
nema tu nishta za divljenje, svagde ljudi imaju djecu. i svagde ljudi tu i tamo imaju neke afere i prevare, takva im je priroda. ali bash ne verujem da se svagde cela drzava uortachi protiv korisnika na ovakav nachin...za divljenje su disciplinovana deca, hudini koja u vrticu odbija jogurt i junior koji nam pregleda kafe, da ne bi neko sluchajno pio sa mlekom :lolol:mislim, ne znam. znash, nije to najgore, da ne pijesh mleko. samo je. kao shto rekoh, tuzno. muvaju nas za ovakve stvari, koje su sama sushtina. to je prostakluk nevidjen. Edited by thermal bug
Link to comment
ali sada, u ovoj situaciji, knezevic je jos zivuci, to me fascinira.
ne znam što bi ikoga normalnog (ja i meni slični) bolela vesna pešić za zdravlje srba i srbije. neka ga skida onaj ko ga je doveo ako mu nešto smeta. em nisam odgovoran ni zerička, em mi ljilja od prošlog leta donosi češko mleko za 80 din/l, em neću da me na sudu optuže da sam, božesakloni, demokrata.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...