Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Za ovce pojma nemam ali znam da se kozama daje podosta kukuruzne prekrupe, a neki bogme daju I silazu.Koliko sam skapirao iz nekih salasarskih prica, tako se povecava mlecnost.

Link to comment

лепо сам имао потпис да је будућност Србије у фармама магараца који се хране само шаргарепама и овсем

Link to comment

Која је надлежност покрајинског секретаријата за пољопривреду? То је у ствари реторичко питање, ваљда су и они имали неку ингеренцију на сточној храни, тј буђавом кукурузу до сада - не памтим да су на том плану реаговали јесенас до фамозног твитера™. С друге стране, Кнежевић, као да је посматрач са балкона, држи сумануте тираде из Београда о нештетности.Живо ме интересује какво ће бити тумачење накнадних анализа из разних иностранстава, не верујем да ће неко од свога одступити, имаћему квалитетну забаву

Link to comment
Za ovce pojma nemam ali znam da se kozama daje podosta kukuruzne prekrupe, a neki bogme daju I silazu.Koliko sam skapirao iz nekih salasarskih prica, tako se povecava mlecnost.
ja u komsiluku u jaliji imam neku babu s kozama i jaricima, izvodi ih svaki dan da pasu travu na kej. :Dkaze koze jedu sve. cesto jedu i kukuruz zimi kad nema trave..a narocito one koze koje se gaje u torovima za industriju, I have been told
Link to comment

anegdotski diskurs on/evo sad sam zvala druga veterinara, upravo prasi neku krmachu :Dposto je stalno na terenu po sremskim i macvanskim selima racunam da zna o ishranikaze da i koze i ovce hrane kukuruzom..i rece da je raznih mikotoksina bilo ranije na usevima, da se to uvek zna, ali ovaj - aflatoksin se pojavio nedavno, usled promene klime, da se on ranije vodio kao ekskluzivitet nastanjen u ljuspicama kikirikija..tako da ga verovatno ne unosimo godinama i sve ok jer sstvarno treba puuuno da ga se unese za eventualne posledicei pricao o tim sranjima sto se ubacuju da mu se neutralise dejstvo, neka glina na Z...

Link to comment
Ok, na spisak i Krnjaić. Penje se vrlo brzo na lestvicu budućih prvooptuženih. Kod mene u tefteru za sada prvi onaj iz Nacionalne organizacije potrošača, a slede ministri pre svega trgovine koji uopšte nije našao shodno da se javi, a onda i ministarka zdravlja i ministar poljoprivrede, zbog skandaloznog načina tretiranja krize. Naravno, odgovornost premijera je uvek najveća, pogotovo posle sramnih saopštenja koje imamo čitati ovih dana, a koja imaju samo jednu svrhu: odbraniti tajkune i napasti Ješića.
Ministar trgovine ima vaznije brige:
Ljajić: Veća pomoć za haške optuženikeNovčana pomoć državljanima Srbije koji su procesuirani pred Haškim tribunalom biće povećana od marta, izjavio predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Tribunalom Rasim Ljajić. Pomoć koju su dobijali samo optuženici koji su se dobrovoljno predali, dobijaće i ostali, kaže Ljajić.
Verovatno je mleko koje piju haski osudjenici i optuzenici u redu, pa nema razloga da se oglasava. Edited by Nesh
Link to comment
i pricao o tim sranjima sto se ubacuju da mu se neutralise dejstvo, neka glina na Z...
pa zeolit, taj mineral koji se prodaje po poljoprivrednim apotekama na kilo, dodaje se u ishrani stokemalo je bizarno ali i pacijenti famozne rade o kojoj pisemo na detoxu koriste zeolit na kraju svakog obroka jer to navodno skuplja toksine iz hrane
Link to comment

Jedno možda glupo pitanje, ali da li neko zna kakva je situacija sa mlekom u prahu Srbiji jer mi to pada na pamet kao jedno od rešenja za juniora koji ispija bar litru mleka dnevno? Šta postoji na tržištu i gde ima da se kupi?

Link to comment

jbgverovatno sam namagarčen, ali nemam drugog izbora.kupio dva paketa dugotrajnog Bello organic, nosim klincima.Našao u Maxiju na nbgd. Inače Maxi prepun mleka, niko ga ne kupuje.

Link to comment

znam. pa dobro.za ovo postoji veća verovatnoća da nije zaraženo, nego obično.za mene mi, iskreno, seva paja, pored toliko drugih otrova koje sam strpo do sad u sebe. kupujem klincima. petogodišnjaku je nemoguće objasniti da nema više čokolina, da plazma s mlekom postaje plazma s čajem, da šolja mleka uveče biva zamenjena cedjenim sokom, i da više nema domaćeg kefira jer keva nema sa čim da ga pravi. i slično.a valjda nisu baš toliki šupci. valjda.uostalom, i to Bello maltene niko ne kupuje.

Link to comment

speaking of imlek, danas pogledam raf sa mlekom i friziderstoji kravica, kratkotrajna i snizena cena sa skoro 90 dinara na 72 dinsnizenje vazi od 12.2 do 24.2da li je moguce da su vec tada znali da nesto sa mlekom nije u redu pa su snizili cenu da se prodaje???!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...