Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

pitaju kneževića šta misli o izjavi ministarke zdravlja da svako sam treba da odluči da li da pije mlekokaže on, pa i ja sam na početku davao nespretne izjave jer sam to govorio kao normalan čovek a ne ministarne znam dal' da plačem il' da se smejem :isuse:

Link to comment
Da.Meni je ipak neverovatno da su doze do 0,5 bile bazicno nezdrave, buduci da ta granica i dalje stoji u nekim zemljama (u usa za izvoz -_-) a i ranije kod nas i u EU je stajala na tom nivou verovatno duzi period. Jer ako je tako mi realno nemamo problem sa "kancerogenim mlekom" nego sa cinjenicom da mlecna industrija i drzavne inspekcije ne rade ono sto bi po poslednjim normama trebalo da rade.Stoga je i frka oko povlacenja mleka koje je sada na nivou izmedju 0,05 i 0,1 (ako se dobro secam) potuno deplasirana jer smo isto takvo i verovatno gore mleko pili godinama a ono je, jel, bilo zdravo. Ovo govorim kao pojedinac koji sada valjda treba da juri po gradu trazeci "zdravo mleko" i da ne kupuje ono koje je pio godinama.Jel gresim u logici, anyone?Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Spot on, bar sto se mojeg razmisljanja tice.Saopstenje Vlade o GMO tajnom udruzenju je dno. NO, to se i ocekivalo. Ne razjasnjenje vec dalje zamucivanje.
Link to comment
Koji može da ima užasne posledice ako taj koji je poljoprivrednicima prodavao neispravak kukurus ne bude kažnjen.Kakva su prava poljoprivrednika sada? Očigledno se radi o tome da oni trpe direktnu finansijsku štetu usled neinformisanosti šta kupuju.
Ako misliš na proizvođače mleka, nisu oni baš toliko neinformisani. Znali su vrlo dobro kakva je situacija sa kukuruzom i šta može da se nalazi u stočnoj hrani, ali su zaigrali kolo kao i svi ostali. Mogu eventualno da se žale onom ko je po zakonu dužan da kontroliše mleko koje oni predaju na otkup, i ko je odavno bio dužan da im kaže: "Buraz, mleko ti je puno aflatoksina i možeš samo da ga prospeš, proveri malo čime hraniš svoje krave?" Pošto su ovde svi u igri, i svi su znali kakav kukuruz se nalazi na početku lanca, najpoštenije bi bilo da se lepo požale upravi vodovoda. Samo treba još utvrditi ko je odgovran isključivo moralno a ko je eskivirao zakonske obaveze i kvalifikovao se za optužnicu o teškom delu protiv zdravlja stanovništva.
Link to comment

Nije nemoguće da su upravo prerađivači mleka (mlekare) dobavljali stočnu hranu farmerima. To nije neuobičajena praksa.Možda se zato ćuti i o odgovornosti proizvođača mleka (farmera) i proizvođačima stočne hrane.

Link to comment
Ako misliš na proizvođače mleka, nisu oni baš toliko neinformisani. Znali su vrlo dobro kakva je situacija sa kukuruzom i šta može da se nalazi u stočnoj hrani, ali su zaigrali kolo kao i svi ostali. Mogu eventualno da se žale onom ko je po zakonu dužan da kontroliše mleko koje oni predaju na otkup, i ko je odavno bio dužan da im kaže: "Buraz, mleko ti je puno aflatoksina i možeš samo da ga prospeš, proveri malo čime hraniš svoje krave?"Pošto su ovde svi u igri, i svi su znali kakav kukuruz se nalazi na početku lanca, najpoštenije bi bilo da se lepo požale upravi vodovoda. Samo treba još utvrditi ko je odgovran isključivo moralno a ko je eskivirao zakonske obaveze i kvalifikovao se za optužnicu o teškom delu protiv zdravlja stanovništva.
Da, slažem se, tu se ne zna ko je od koga kupovao. Što kaže CTale, moguće je da su mlekare davale stočnu hranu u zamenu za mleko (pa uz doplatu). Ali 1 ozbiljna istraga bi svakako mogla da utvrdi ko je kao što kažeš krivično odgovoran, ali mislim da ovde ima prostora i za parnice. Ovo govorim kao potpuni laik, naravno.
Link to comment
Rekao sam, ovde će na kraju Ješić biti uhapšen a mediji će sav fokus umesto na aflatoksin usmeriti na GMO.
Ali kakav je zlotvor Knežević jbt, još buzdovan pride. Malo pre ga slušao u kolima - hoće da unište srpskog poljoprivrednika, i stočara! Napadi i medijska kampanja s ciljem uništenja srpske poljoprivrede iz više izvora! Od kojih je jedan uvoznički lobi, jel'te... koji ne uvozi mleko, al' dobro. Drugi i treći izvor su tajkuni-monopolisti i DS, zamisli.Bandera.PS: Koštunije i mačke... it never gets oldPPS: Našao vest, ala minusuje naprednjačko istureno IT odeljenje! Edited by zorglub
Link to comment
Čovek je dvadeset pet minuta emisije vešto izbegavao odgovor na pitanje "Jel' treba da pijemo mleko" Prosto sa takvima treba razgovarati na nivou " Jel' preko 0, 05 - jeste, hvala doviđenja". Jbt. to niko neće ni da odgovori na pitanja.Ovo mora da se izvede na čistac, inače smo skroz propali kao zemlja. Edited by kobni zelaya
Link to comment

Izvedeno je na cistac, vlada je administrativnim putem mleko proglasila za ispravno i da je za aferu kriv GMO lobi.

Na današnjoj sednici Vlade Srbije ocenjeno je da su mleko i mlečni proizvodi ispravni.Nadležne inspekcije i službe povukle iz prodaje mleko za koje postoji bilo kakva sumnja u pogledu kvaliteta i uzorci su poslati na ekspertizu u kredibilne međunarodne laboratorije.Detaljno se obavljaju vanredne analize sirovog mleka i mlečnih proizvoda, kao i stočne hrane, a uvedene su i pojačane kontrole uvoznog mleka, piše u saopštenju Vlade Srbije.Nadležne službe će obaviti istrage zbog sumnji da se netačnim informacijama o navodnom neispravnom mleku uništava srpska agroindustrija i tržište i pokušavaju stvoriti uslovi da se u Srbiju uvozi stočna hrana od genetski modifikovanih organizama, zaključeno je na sednici Vlade.
Link to comment

Nervira me sto su se svi (novinari i opozicioni politicari) skoncetrisali na ovo sa mlekom umesto da krenu od uzroka, od kukuruza. Neko je pre par meseci nalozio mesanje zdravog i zarazenog kukuruza. Ne postoji mogucnost da se njegova odgovornost zataska i zato treba krenuti od njega.Sto se tice mleka, zbog ocigledno znacajne kolicine koja je u opticaju treba insistirati da se promeni strategija tesiranja tako da se umesto povlacenja iz prodaje mleka za koje je utvrdjeno da je neispravno, predje na rigorozniji princip: da se u prodaju pusta mleko cija je ispravnost laboratorijski dokazana. Ne znam koliki su LOT-ovi u mlekarskoj industriji, ali 3000 din po lotu mi ne deluje kao neki trosak.

Link to comment
u maksiju alonsu, ne da ga nisu povukli, nego su napunili rafove organskim, plus ko novitet od jutros s jedne police bleste stotine litara organskog dugotrajnog u pakovanju od litre. lepo sam rekla da ce sad sve mleko pakovati u ambalazu organskog.
masovno organsko mleko u srbiji sa krevama dopingovanim ko ceo tur de frans. oce to.
Link to comment

Krnjaic na kcn-u - kaze da se problem javio u zadnjim turama ishrane jer se u skladistima kukuruza pojavio kondenz usled temperaturnih razlika koji je digao nivo aflatoxina nakon sto je zdrav kukuruz obradjen u polju.Seljacima ce iz robnih rezervi biti podeljen kukuruz i apsorbensi (jel se tako kaze; :)) poput gline koji ce u kratkom ciklusu, do tri dana, oboriti nivo aflatoxina koji se unosi kroz ishranu, ako je ostao negde problematicni kukuruz. Kaze da se mleko povlaci zbog umirivanja javnosti, da su doze aflatoxina realno neskodljive i da ce za nekoliko dana situacija biti normalizovana. Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Link to comment

Не знам јесам ли пропустио нешто овде, али наводно се негде провукло да постоји једна једина овлашћена лабораторија за афлатоксине у Србији, а то није она Јешићева?Даље, он најављује слање на суперконтролу у Немачку или Аустрију, а министарство већ посла у Холандију. А шта ћемо ако се и стране анализе разликују?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...