Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Nadležne službe će obaviti istrage zbog sumnji da se netačnim informacijama o navodnom neispravnom mleku uništava srpska agroindustrija i tržište i pokušavaju stvoriti uslovi da se u Srbiju uvozi stočna hrana od genetski modifikovanih organizama, zaključeno je na sednici Vlade.
kakve sad ovo veze ima? zavere, zavere...
Link to comment
Juče sam slušao neku tetu na Radiju B92. Probaću da nađem baš vest.
Slusao i ja (ako je to ta ista) i radi se o tipicnom spinu. Zena je lepo rekla da u mesu nema alfatoksina M1, propustajuci da kaze da su za meso karakteristicni neki trudi alfatoksini (valjda B1 i jos neki) koji su isto opasni i naravno posledica su hranjenja stoke ovim zarazenim kukuruzom.
Link to comment
da li postoji neki izvor za ovo misljenje?
Juče sam slušao neku tetu na Radiju B92. Probaću da nađem baš vest.
Jbg, nema nigde na sajtu, slušao sam je, da li na vestima B92 ili na vestima Slobodene Evrope, ali sad ne mogu naći.Uglavnom, sav taj otrov se slije u jetru, i samo je ona jako nebezbedna za jelo, ostalo meso jednostavno ne vezuje taj otrov u sebe. Ajde, ako je neko juče slušao B92 od 2 do 4, sigurno je čuo istu vest, pa nek' potvrdi. Ili ako tačno zna šta je sa mesom, bilo bi još bolje.Edit: Hvala Aion. Znači, kao i za ostalo, bog otac ne zna šta lažu, a šta je istina. A ja budala verujem vestima. :isuse: Edited by radisa
Link to comment
u maxiju povukli i ono organsko mleko :D
u maksiju alonsu, ne da ga nisu povukli, nego su napunili rafove organskim, plus ko novitet od jutros s jedne police bleste stotine litara organskog dugotrajnog u pakovanju od litre. lepo sam rekla da ce sad sve mleko pakovati u ambalazu organskog.
Link to comment
Rekao sam, ovde će na kraju Ješić biti uhapšen a mediji će sav fokus umesto na aflatoksin usmeriti na GMO. Naravno kada budu krenuli pregovori sa EU, ta ista ekipa hejtera GMO će preko noći dozvoiliti uvoz sojine sačme bez trunke straha da će to uništiti srpskog seljaka ili potrovati srpsku nejač.
Link to comment
Rekao sam, ovde će na kraju Ješić biti uhapšen a mediji će sav fokus umesto na aflatoksin usmeriti na GMO. Naravno kada budu krenuli pregovori sa EU, ta ista ekipa hejtera GMO će preko noći dozvoiliti uvoz sojine sačme bez trunke straha da će to uništiti srpskog seljaka ili potrovati srpsku nejač.
pa u tome i jeste glavni i najveci problem. mi i oni nemamo iste interese. ne postoji pitanje niti kontekst u kome mi i oni imamo isti interes. pri tome oni mogu da se zovu proizvoljno i pripadaju svejedno kojoj partiji.
Link to comment

pa ne moze, jebe ih kroacija. jesic nije glup i mislim da ce cekati nalaze i onda nastaviti dalje da ih jebe posto mu na ruku idu dogadjaji iz susedstva. vec sam jednom napisao da je ministarstvo poljoprivrede resilo da cuti i pobija dokaze gledajuci sta se desava preko ograde u hrvatskoj, ali sad je vec formiran sistem spojenih sudova tako se paranoja gradjanstva ovde preliva u hrvatsku gde je stepen indijanstine uprave ipak za broj-dva manji. sve u svemu, srpske gradjane trenutno cuva hrvatska i dalji koraci ovde mislim da samo zavise od toga sta ce tamo drzava raditi. prestanak otkupa mleka u nekim slavonskim mlekarama je veliki korak napred.

Link to comment

to sve moze za popodne da se inskonvertuje u prichu da nas truju hrvati, nas i republiku, dakle - ne brinem.edip. ja se u stvari josh neko vreme uzdam u vojvodinu, dok u isto vreme beogradski i novosadski dnevnik daju razlichite informacije, ima nade.

Edited by thermal bug
Link to comment
. prestanak otkupa mleka u nekim slavonskim mlekarama je veliki korak napred.
Koji može da ima užasne posledice ako taj koji je poljoprivrednicima prodavao neispravak kukurus ne bude kažnjen. Kakva su prava poljoprivrednika sada? Očigledno se radi o tome da oni trpe direktnu finansijsku štetu usled neinformisanosti šta kupuju. Da li postoje najave da se ujedinjuju, da pokreću neku kolektivnu parnicu, ili sl?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...