Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Ok, samo se pitam u kojoj meri je ovo mleko razlicito od onog od pre 2, 5 ili 17 godina.edit: ako je bazicno isto a sada ga povlacimo jer je po novim naucnim saznanjima opasno, onda smo svi doomed, jasno, jer smo ga pili prakticno ceo zivot.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Laicki, mislim da ga nismo pili tako cesto, posto kukuruz prvo treba da se ubudja da bi to dospelo u stocnu hranu. Sa ovakvim susama se ne susrecemo bas tako cesto. Laicki, pretpostavljam da je kukuruz bio kvalitetniji nego sadProsla godina je bila bas susna. Ja ne pamtim da je nekad bunar na mom placu presusio a prosle godine jeste Edited by ficfiric
Link to comment
Bilo bi sjajno da neki uzorkivači sada odu u neko selo (npr. Arbanaška ili Brebevnica, gde krave leti jedu travu a zimi seno), i da zamole neku seljanku da namuze mleka za analizu.Živo me zanima stvarni nivo aflatoksina u takvom mleku.
pa eto ajmo ppp akcijarekose da je analiza 3000 din :Dja se sad mislim da odnesem moj ovogodisnji kulen koji se sushi na analizu u neku labaratoriju™, to je 'zivo' meso, ne pece se
Link to comment

+1I da se ponovo proveri bello, te krave bi trebalo da su mažene i pažene, samo ispaša, ono što krave oduvek jedu, zimi samo seno itd... Nema kukuruzne prihrane, organsko 100% i štatijaznam... Ako sam ja dobro shvatio tu ne bi smelo da bude aflatoksina ni malo, bukvalno 0?

Link to comment

u maxiju povukli i ono organsko mleko :Dja ću da se vratim na ono seljačko koje sam davao do jeseni klincima da srkuću, pošto ga kupujem od lika kog poznajem i koji mi se kune da je krave hranio samo travom. :unsure:umoran sam ko stoka pošto sam radio celu noć, kad se naspavam posudiću vam moja 2 centa o ovoj ujdurmi......

Link to comment
Ja sam (za sada) ovako resio: strani kackavalj (ima svuda, solidan izbor), strani puter (nije problem da se nadje, ja uzeo "President", made in France, ne domaci naravno), grcka "feta" (Vero), kozje mleko, kefir "Campina" (Maxi) ili kozji jogurt.
strucnjak reko da je activia rumunska, dakle moze i to.a gde cemo da kupujemo jaja? Edited by darling
Link to comment
strucnjak reko da je activia rumunska, dakle moze i to.a gde cemo da kupujemo jaja?
Da, video sam za activiu, cak i kupio litar. Ali ipak sam posle odlucio da se fokusiram na kozice i pomenuti kefir; nesto mi mnogo blizu Rumunija, nemam pojma da li uvoze kukuruz, a s obzirom na to da je i kod Madjara rasprostranjena zaraza... Ma, verovatno sam samo preoprezan.
Link to comment

pa gde cu onda da kupim jaja, mislila sam da idem u segedin? tesila sam se da je u madjarskoj nulta tolerancija na aflu u mleku?sad otprilike treba da nestane kozjeg mleka :)kampinin kefir je i inace najdivniji kefir na rafovima u srbiji.

Edited by darling
Link to comment

prilikom citanja raznih komentara vezanih za temu naletih na informacije o " Zeolitu" - posto sam laiku sferama biologije, hemije, biofike itd. a na netu pronalazim vrlo oprecna misljenja o sigurnosti,delotvornosti istog, zamolio bih, ako medju forumasima postoje eksperti ili korisnici, da podele misljenje...dugo sam ziveo na zapadu, prijao mi je odnos gradjanstva i njihova informisanost prema potrosackimsredstvima, a time i potenciranje potrosackih prava i pritisak na politiku...s druge strane ne zelim da postanemkonzument neke ezotericke potrosacke korpe - koja se cesto sa sredstvima reklamiranja i plasiranjaproizvoda ne razlikuje od kapitalistickih tendencija marketinga profita i lazi.

Link to comment
Stoga je i frka oko povlacenja mleka koje je sada na nivou izmedju 0,05 i 0,1 (ako se dobro secam) potuno deplasirana jer smo isto takvo i verovatno gore mleko pili godinama a ono je, jel, bilo zdravo. Ovo govorim kao pojedinac koji sada valjda treba da juri po gradu trazeci "zdravo mleko" i da ne kupuje ono koje je pio godinama.Jel gresim u logici, anyone?
mislim da gresis. mleko u srbiji se verovatno vrlo sporadicno, tacnije nikada nije sistematski i kontinuirano testiralo na aflatoksine, zato sto za to sustinski nije bilo potrebe - ovo je prva zabelezena velika epidemija ove vrste. to sto je tolerancija bila 0.5 ne znaci da je mleko imalo jos vise aflatoksina nego danas, nego da je standard bio takav - nasi su prosto prepisali nesto sto je dugo bila svetska referentna granicna vrednost koja, kao sto vidimo, i dalje stoji u US. ono sto ne znam je kada je EU presla na 0.05.smanjivanje dozvoljenih tolerancija se obicno radi uskladjivanja sa novim naucnim nalazima vezano za toksicnost i posledice konzumiranja, kao i povecanu mogucnost rizika od kontaminacije sto je u slucaju EU verovatno povezano sa time da postoje zemlje koje su uvoznici i koje nemaju dovoljne kolicine svog kukuruza ili stocne hrane pa se na ovaj nacin predupredjuje rizik.
S tim, što se taj otrov ne vezuje za meso, te je ono bezbedno.
da li postoji neki izvor za ovo misljenje? Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...