Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Ja ne znam sta se trsite vi toliko..osedecete bez razloga..Vrla ministarka rece jutros da par solja nije opasno. Valjda ona bolje od nas zna cim je tako precizno odredila bezbednu kolicinu.

Link to comment
Sto se tice jogurta, mislim da slobodno mozete kupovati Activiu (Danone), na deklaraciji pise da su proizvedeni u Rumuniji. U Veru ima pakovanja od 1L, a u ostalim prodavnicama se mogu naci i oni manji.
tenks for info.citam u jutarnjem da je dukat obustavio otkup mleka sa farmi u slavoniji. kod nas i dalje nista.http://www.jutarnji....tskoj-/1086746/a ministarki je lako da se kurci kad su joj sin i unuci u inostranstvu. Edited by darling
Link to comment

jel zna neko iole pouzdano da li su ove ture mleka oko kojih je frka u stvari iste/slične one ture koje smo pili pre nego što je granica spuštena sa 0,5 na 0,05 mikrograma/L?

Link to comment

covece, koji deo toga da je sve mleko zatrovano ti nije jasan? nema kontrole hrane koju jedu krave, nema kontrole na ulazu u mlekaru, nema kontrole na izlasku iz mlekare. kakve tacno veze ima da l je serija oooo34 il ooooo36?jesi pretero sa soljama? frka, a? :Del pio neku kafu s kozjim mlekom? valja li to?

Edited by darling
Link to comment
jel zna neko iole pouzdano da li su ove ture mleka oko kojih je frka u stvari iste/slične one ture koje smo pili pre nego što je granica spuštena sa 0,5 na 0,05 mikrograma/L?
mislis na mleko koje smo pili do 2011 jer je do tada granica bila 0,5?
Link to comment
Juce zvali iz metroa da mozemo vratiti mleko, niske mlekare..al jbg, deca popila
Ja imam skoro ceo karton tog mleka na terasi, popili samo dva od 12 komada. Znači, mogu da zovem, vratim i uzmem novo, kao ispravno?Ako je tako, svaka im čast na poslovnosti. Videću kad me kojotuša™ popusti da odem da vratim.
Link to comment
Ustvari ne, EU je 0,05. E sada koliko sam sinoć naučuo ima tu veze i trgovina kukuruzom USA/EU.
brate, koji su tvoji kontakti? spasoje vlajić? jovan deretić? enzimi, zeolit, tajni savezi zbog trgovine kukuruzom, zvuči kao neki loš 007 film sa Rodžerom Murom...
Link to comment
M1 aflatoksin se ne razgrađuje pasterizacijom niti procesima koji se primenjuju u cilju smanjivanja sadržaja masnoća u mleku, što znači da se može naći u svežem, pasterizovanom i dugotrajnom mleku. Drugi procesi za preradu mleka (tj. fermentacija) kojima se dobijaju mlečne prerađevine razgrađuju aflatoksine ili vezuju njihove molekule u vidu neutralnih proteinskih kompleksa, tako da se oni po pravilu ne mogu naći u aktivnom stanju u siru, kiselom mleku, jogurtu i srodnim proizvodima.Određene imunološke studije sugerišu da povećanje unosa svežih biljnih namirnica poput šargarepe, celera i peršuna ublažuje štetne uticaje aflatoksina na zdravlje ljudi.[6]http://sr.wikipedia.org/sr/Aflatoksin
Ovo je Knezevic sinoc dopisivao na Wikipediji (naravno, uz outsorce-ovano lektorisanje, posto nigde ne pise "labaratorija")Ja sam naisao na potpuno suprotne podatke u rezultatima sledeceg istrazivanja:http://cdn.intechopen.com/pdfs/22029/InTech-Occurrence_of_aflatoxin_m1_in_dairy_products.pdfEvo poneki citat da ne bi svi morali da pretrazuju:Prvo objasnjenje razlike izmedju M1 i B1 tipa aflatoksina, tj. veze izmedju njih"Aflatoxin M1 (AFM1) is a major metabolite of aflatoxin B1 (AFB1), which is formed whenanimals ingest feed contaminated with aflatoxin B1. The AFB1, once ingested by the animal,is rapidly absorbed by the gastrointestinal tract and is transformed into the metaboliteAFM1, which appears in the blood after 15 minutes and is then secreted in the milk by themammary gland (Van Egmond, 1989; Battacone, et al. 2003)."A onda o siru i mlecnim proizvodima"In particular, the resistance to heat treatment and mild acidic conditions used in the production of cheese or other dairyproducts (such as, for example, yogurt, butter, cream and ice cream) has been accounted forthe contamination of such products (Oruc et al., 2006; Colak, 2007). In addition, severalauthors have demonstrated that AFM1 is bound to milk proteins (Kamkar et al., 2008;Mendonca & Venancio, 2005; Prandini et al., 2009), mainly casein, and that therefore thetoxin is more concentrated in cheese than in the milk used to produce it.""Accordingly, about half of the AFM1 from contaminated milk is found in cheese (Oruc et al., 2006; Colak, 2007), whichmeans that levels of contamination could be very high, given that a kilogram of cheese isproduced from several litres of milk, depending on type and maturity level of cheese (forexample, 4.5 l of milk give 1 kg of mozzarella cheese, while as much as 16 l of milk areneeded to obtain 1 kg of parmesan).""...Moreover, substantially all authors who investigated the fate of AFM1 during cheese-making andcheese maturation agree to conclude that AFM1 content does not change significantlyduring these steps.""Occurrence of AFM1 in dairy products other than cheese has also been assessed (Kim et al., 2000; Maqboolet al., 2009; Lin et al., 2004; Martins & Martins, 2004) and demonstrates the potential risk forconsumer health due to the widespread contamination of milk-derived products."Ja sam (za sada) ovako resio: strani kackavalj (ima svuda, solidan izbor), strani puter (nije problem da se nadje, ja uzeo "President", made in France, ne domaci naravno), grcka "feta" (Vero), kozje mleko, kefir "Campina" (Maxi) ili kozji jogurt.
Link to comment
brate, koji su tvoji kontakti? spasoje vlajić? jovan deretić? enzimi, zeolit, tajni savezi zbog trgovine kukuruzom, zvuči kao neki loš 007 film sa Rodžerom Murom...
Brate, mislio sam na odnos dozvoljenog EU:USA 1:10.Složićeš se da nije normalna tolika razlika?Zeolit nisam spominjao, ni ne znam šta je to.Ali zaboravi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...