Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

M1 aflatoksin se ne razgrađuje pasterizacijom niti procesima koji se primenjuju u cilju smanjivanja sadržaja masnoća u mleku, što znači da se može naći u svežem, pasterizovanom i dugotrajnom mleku. Drugi procesi za preradu mleka (tj. fermentacija) kojima se dobijaju mlečne prerađevine razgrađuju aflatoksine ili vezuju njihove molekule u vidu neutralnih proteinskih kompleksa, tako da se oni po pravilu ne mogu naći u aktivnom stanju u siru, kiselom mleku, jogurtu i srodnim proizvodima.Određene imunološke studije sugerišu da povećanje unosa svežih biljnih namirnica poput šargarepe, celera i peršuna ublažuje štetne uticaje aflatoksina na zdravlje ljudi.[6]http://sr.wikipedia.org/sr/Aflatoksin

Link to comment

ima još jedna stvar - na prvom spisku koji se ovde pojavio /isti kao ovaj koji upravo gledam u lokalnim novinama/ piše da Kravica sa 2,8% ima niži nivo toksina, no na poslednjem spisku ovde okačenom piše da je za izbegavanje. :wacko:elem, najgori deo je što niko nije dao jasan odgovor šta da se radi, ako izuzmemo bezumno muljanje ovih i onih ministara.

Link to comment
ja se sad mislim šta da dajem klincima - dal ono bello, organsko mleko ili da nastavimo po AD Kravici pošto ona nije na spisku? :unsure:
dok se ti premisljas, organskog vise nema. na pocetku kampanje pre mesec dana su rekli da dnevno proizvode 17000 litara. tu nema mleka ni za zub. a i u fazonu sam da ce sad sve mleko presipati u flase na kojima pise organsko.sto mi zao vas sto imate decu. znam da nije od pomoci moja zal, al eto. kod nas nema mleka iz inostranstva, je l da. ko moze da priusti, u segedin po mleko. ko ne moze, nista.ocemo se organizovati mi potrosaci ili iko, tu ne vidim veliku vajdu od drzave, da tuzimo mlekare koje su svesno trovale (i dalje truju) nas potrosace? sta tu moze da se uradi? Edited by darling
Link to comment

Ma sramota.I ne kapiram kad misle da objave kakva je situacija i sa ostalim namirnicama koje su potencijalno kontaminirane - mlecni proizvodi, jaja, kukuruzne preradjevine... Sta sad, ispade samo mleko se trosi u ovoj zemlji.

Link to comment
ocemo se organizovati mi potrosaci ili iko, tu ne vidim veliku vajdu od drzave, da tuzimo mlekare koje su svesno trovale (i dalje truju) nas potrosace? sta tu moze da se uradi?
pitanje za pravnike, da li bi se prilikom tužbe moralo dokazati da sam lično pretrpeo neku štetu ili da mi nije dobro zbog tog mleka, ili je dovoljno to što je sadržaj nečega iznad dozvoljenog nivoa ?
Link to comment

Moje mlađe dete nešto baš i ne voli da pije mleko, troši ga uglavnom kroz neku hranu (keksolino, čokolino, plazma sa mlekom), tako da tu i nije neka frka.Ali zato plače (bukvalno) kad vidi jogurt, pavlaku, kiselo mleko.edit: starijem teže pada "strah" od mleka... pije povremeno, ali 10x manje nego do sada.Ja sam nemam problem - mleko ne pijem decenijama, ali zato mi je jogurt na meniju svakog dana. "Zdravo".

Edited by CTale
Link to comment

Sto se tice jogurta, mislim da slobodno mozete kupovati Activiu (Danone), na deklaraciji pise da su proizvedeni u Rumuniji. U Veru ima pakovanja od 1L, a u ostalim prodavnicama se mogu naci i oni manji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...