Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Sir je koagulisani protein iz mleka, a surutka isto to samo u tečnom stanju. A ko ti je preporučio, lekar opšte prakse ili hepatolog? Surutka se daje da se nadoknade proteini kod hroničnih bolesti jetre, masna jetra je stanje kod gojaznosti, zloupotrebe alkohola i nekih bolesti, ali ne iščezava na surutku...Ontopik :

Institut za javno zdravlje je naveo da postojanje propisa koji regulišu maksimalno dozvoljene količine aflatoksina u namirnicama, kao i praćenje prisustva aflatoksina redovnim kontrolama zdravstvene ispravnosti, predstavljaju najbolje mere za zaštitu stanovništva.
:isuse: Pa pratite onda prisustvo. Redovno. Sve lepo znaju na papiru, a kad dođe do prakse...
Link to comment
spomenuo jogurt danas neki prof. sa poljoprivrednog. kaze da je isto kao sa mlekom. jedina mala olaksice ide maslacu (margaronu) zbog nacina proizvodnje.
ja se bas obradovala kad sam pocela ovo da citam, pomislih evo strucnog objasnjenja. dok sam stigla do margarona napustio me entuzijazam.
Link to comment

@KeltLekar opšte prakse, rekla mi da bih trebao piti surutku je jer je jako dobra za jetru. Nije pominjala količinu, ja sam na svoju ruku teškom mukom pio čašu dnevno jer je odvratna.Nisam bio kod hepatologa, samo radio analizu krvi i ultrazvuk abdomena. Transaminaze blago povećane, ali ultrazvuk abdomena ok, jetra jedva blago uvećana. Ništa što se blažom korekcijom ishrane (što i radim) ne bi trebalo regulisati. Sve je to bilo odavno, moraću uskoro otići i ponoviti analize.

Edited by mr@ki
Link to comment
u a da je surutka potpuno bezbedna za upotrebu.Ja sam recimo po preporuci lekara pio čašu surutke dnevno zbog blago masne jetre, ali pošto je ovo neprovereno bijim se da bi joj surutka do daljnjeg mogla više naškoditi nego pomoći.Zna li neko nešto više o ovome?
ja znam da ko ima bolesnu jetru, da pije kozje mleko i surutku. za kravlje nikad nisam cula. dakle, zapusi nos i pij kozu. koza brsti travu, znaci, i mleko i surutka su ispravni. dodjes mi 5 eura za mustuluk.(u hrvatskoj se surutka zove sirutka. ima mnogo vise smisla.) Edited by darling
Link to comment
@KeltLekar opšte prakse, rekla mi da bih trebao piti surutku je jer je jako dobra za jetru. Nije pominjala količinu, ja sam na svoju ruku teškom mukom pio čašu dnevno jer je odvratna.Nisam bio kod hepatologa, samo radio analizu krvi i ultrazvuk abdomena. Transaminaze blago povećane, ali ultrazvuk abdomena ok, jetra jedva blago uvećana. Ništa što se blažom korekcijom ishrane (što i radim) ne bi trebalo regulisati. Sve je to bilo odavno, moraću uskoro otići i ponoviti analize.
lekari opste prakse su carevi. mene poslao na rentgen da vidi da li imam upalu pluca, ja se vratio s nalazom radiologa o srcanoj senci od uvecane aorte. opsti praktikant pogledao i rekao, a nije to nista, imate sportsko srce i povisen pritisak. ja pitam da li da idem kod kardiologa, on kaze, nema potrebe.pa jebote. Edited by gazza1
Link to comment
da se ovo desilo pod prošlom vladom, demolirali i spalili državu.
Care, da si ti ziv i zdrav, i da nastavis sa trabunjanjem na PiZDi ili nekoj slicnoj deponiji, ako mislis ili pokusavas da spinujes da je ovo POCELO sa sadasnjom vladom. Taj zatrovani kukuruz je bio sumnjiv odavno, i pod proslom vladom, a procurelo je u javnost kada oni Italijani bejahu odbili/vratili kukuruz i njegove nusprodukte. Tek je posle ispilelo zasto, pa tek onda na sta moze da utice.Ovi "tvoji" su potpuno isti kurac kao i ovi danasnji (nisu "moji"), i nevidjeno mi ide na kurac i zelim sve najgore onom ko pokusava da profitira politicki na ovome.
Link to comment
Care, da si ti ziv i zdrav, i da nastavis sa trabunjanjem na PiZDi ili nekoj slicnoj deponiji, ako mislis ili pokusavas da spinujes da je ovo POCELO sa sadasnjom vladom. Taj zatrovani kukuruz je bio sumnjiv odavno, i pod proslom vladom, a procurelo je u javnost kada oni Italijani bejahu odbili/vratili kukuruz i njegove nusprodukte. Tek je posle ispilelo zasto, pa tek onda na sta moze da utice.Ovi "tvoji" su potpuno isti kurac kao i ovi danasnji (nisu "moji"), i nevidjeno mi ide na kurac i zelim sve najgore onom ko pokusava da profitira politicki na ovome.
zapravo je ova "tvoja" vlada pokušala da uvali toksičan kukuruz italijanima, jer se naime kukuruz bere najesen, a koliko se sećam tada je odavno počela vladavina sadašnje vlade.ne razumem čemu ovo tvoja - moja?
Link to comment

Kad svo već kod toga, na tviteru fajt. Ješić tvrdi da Imlek mora da se proda do marta i da mu zato nisu dali da objavi rezultate.Tu je i onaj Đukanović sa Fokus radija koji preti hapšenjem Ješića zbog kako kaže manipulacije i lažiranja rezultata. Ko o čemu oni o hapšenju.

Edited by mr@ki
Link to comment
zapravo je ova "tvoja" vlada pokušala da uvali toksičan kukuruz italijanima, jer se naime kukuruz bere najesen, a koliko se sećam tada je odavno počela vladavina sadašnje vlade.ne razumem čemu ovo tvoja - moja?
Ono "tvoja" bese za Hellu, koji je poceo sa ovim "eto niste glasali za Botu, evo vam sad" (bar sam ja tako razumeo. Ono sto sam hteo da kazem, a pri cemu ostajem, nije se taj problem pojavio sa berbom kukuruza, vec je to moralo da nastane pre - berba je samo momenat kada je doslo do kontrole i koja je otkrila nepravilnosti. Alavosti nasih sluzbi ne pocinje/prestaje sa jednom vladom, vec je to mnogo sistematski problem vec decenijama.
Link to comment
Ono "tvoja" bese za Hellu, koji je poceo sa ovim "eto niste glasali za Botu, evo vam sad" (bar sam ja tako razumeo. Ono sto sam hteo da kazem, a pri cemu ostajem, nije se taj problem pojavio sa berbom kukuruza, vec je to moralo da nastane pre - berba je samo momenat kada je doslo do kontrole i koja je otkrila nepravilnosti. Alavosti nasih sluzbi ne pocinje/prestaje sa jednom vladom, vec je to mnogo sistematski problem vec decenijama.
slažem se, ali ipak je ova vlada pokušala da pomeša zdrav i toksičan kuruz™ kako bi u proseku dobila podnošljiv i to pokušala da proda italijanima. drugo, ova vlada je na sve načine pokušala da prikrije aflatoksin u mleku. treće, to znači da su sa predumišljajem, pretpostavljam da su štitili proizvođače, ugrozili zdravlje građana. četvrto, ova vlada danas nema pojma gde će sa ovim slučajem iako je jasno šta se moralo odmah uraditi. zato bi bilo sasvim razumno da ministar poljoprivrede i ministarka zdravlja i ministar trgovine danas podnesu ostavke jer su uradili upravo suprotno od onoga zbog čega su postavljeni na to mesto. naime, njihova uloga nije da budu produžena ruka velikih kompanija već građana.
Link to comment

Ostavke relevantnih ministara je minimum, a onda da se utvrdi da li ima i kriminalnih radnji, pa ih lepo strpati u aps. Nemam problem sa tim da je ova vlada najobicnije govno, samo mi idu na zivce oni koji bi da izvlace neke paralele sa prethodnim izborima ili pokusavaju da profitiraju politicki na svemu ovom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...