Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ako sam dobro ukapirao svi potezi ministarstva poljoprivrede danas su prakticno poseravanje na svaku rec i potez koji je juce knezevic rekao i uradio.

Edited by Bane5
Link to comment
potpuno sam danas u nekom ludilu, tj. ne pratim kartušta sad znači ovaj spisak ?
Pa pogledaš da li imaš to u kući.Ako imaš baci i probaj da ne kupiš iste u prodavnici.Eto, da smiri(mo)š savest.
Link to comment

a niko nije preneo izjavu djukic dejanovic? ('gradjani sami nek odluce da li da piju mleko')meni to najskandaloznije do sad i probija granice apsurdaministarka zdravlja to kaze. kao kad bi rekla 'suncanje u podne je opasno, moze izazvati rak ali eto odlucite sami'. tako moze da mi kaze moja mama a ne neko lice koje predstavlja najvisi autoritet, zvanicnu svest i savest zdravlja nacije (nacije?..gradjana)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

baš i ja htedoh to reći, izjava ministarke zdravlja je u najmanju ruku skandalozna.neverovatno mi je i to da niko ne spominje jogurt koji se isto konzumira u ogromnim količinama, možda čak i više od svežeg mleka.

Link to comment
baš i ja htedoh to reći, izjava ministarke zdravlja je u najmanju ruku skandalozna.neverovatno mi je i to da niko ne spominje jogurt koji se isto konzumira u ogromnim količinama, možda čak i više od svežeg mleka.
a brate mraki čisto sumnjam da će vršiti zasebne analize jogurta, pavlake i ostalih mlečnih proizvoda. nekako mi je čudno što su ovako "šareni" rezultati u mleku različite masnoće jer ne poznajem tehnologiju proizvodnje različitih vrsta mleka.deci sam smanjio konzumiranje mleka na minimum dok se ne opskrbimo mlekom u prahu a ja ga pijem kao i do sada - šolju mleka jedanput nedeljno.
Link to comment

Pa to da, ali mislio sam na zvaničnike, da li će iko ispitati i povući iz prodaje ostale mlečne proizvode?Ne dobiaj se mnogo povlačenejm samog mleka, ako imaš još gomilu drugih proizvoda od mleka.Čitam danas u Blicu kako je kg sira 3,5x opasniji od litra mleka, jer približno 3,5 l mleka ide u kilogram sira.Ne razumem se najbolje u proces proizvodnje sira, predpostavljam da to znači da preostala 2,5 l mleka odpadnu na surutku.Nekako mi to zvuči više kao da je novinar lupio samo pomnoživši te vrednosti nego kao da je proverena informacija.Ako je istina, značilo bi da sav aflatoksin ostaje u mleku a da je surutka potpuno bezbedna za upotrebu.Ja sam recimo po preporuci lekara pio čašu surutke dnevno zbog blago masne jetre, ali pošto je ovo neprovereno bijim se da bi joj surutka do daljnjeg mogla više naškoditi nego pomoći.Zna li neko nešto više o ovome?edit:@ maheemPa to je ono što ja pričam ovih dana, zapravo ne postoji bezbedno mleko niti mlečni proizvod, bar ne kada su u pitanju proizvodi tih velikih proizvođača.Svi su hranili krave zatrovanim kukuruzom.Sama količina tog otrova varira u zavisnosti od serije, ali sva ta mleka ga sadrže, sad da li je to 0,048 ili 0,052 bitno je samo gledano zakonski, suštinske razlike za potrošače nema.

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...