Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

ne znam sada više kako se zvala ta laboratorjija ali pitaću kumu, ona zna tačno a i u koje je posle to nosila pa koga interesuje neka mi se javi na ppzanimljivo je isto koliko smo generalno neobavešteni.kad je ona rekla tom svom prijatelju lekaru, pa kako ponovo da ide da joj rade isečak (biopsiju) on joj objasnio da to i ne treba da radikaže idi u tu laboratoriju i traži pločice na revers, po zakonu su dužni da ti dajuona otišla oni kako krenuli nešto da vrdaju, al' kad su videli da je obaveštena, dali bez pričei kako to sve da zna običan smrtnikedisto ko vasa, mislim da je konzilijum jako dobar

Edited by duda
Link to comment
i ovde ima careva kojima do nepodnosljivosti smeta BusPlus ali zato su u stanju da bez problema relativizuju prisustvo najkancerogenije materije u hrani koju svakodnevno konzumiraju
ovdašnja biračka fauna baš ne voli suočavanje sa sopstvenom inteligencijom i neće da prizna sebi - a naročito drugima - da su oterali s javnih funkcija nekog ko ih je možda odžepario da bi doveli nekog ko će ih sigurno odžepariti, izblamirati, unazaditi i masovno potrovati gratis.i zato uopšte nije toliko važno što je uopšte pokušan autogenocid ciklonizacijom, nego je važno ko je pokušao da ga sprovede u delo.da se ova "sitna neprijatnost i opoziciono miniranje" desilo ranije, za doba Strahovlade Žutog Terora, zamislivo je da bi se reakcija na Najstrašniji Užas Na Svetu pripremila po medijima, potom razradila na socijalnim mrežama, tribinama nacističkih sekti, mitinzima i stadionima, pa u finišu histerije - dovršila na ulicama.no, pošto se desila u doba Sveopšteg Preporoda - opšte ćutanje i pušenje tzv. javnosti uz mestimično unjkanje i vajkanje su savršeno očekivane i normalne reakcije. :thumbsup: Edited by Hella
Link to comment

Iz iskustva biopsija visestruka, i bude i losih i dobrih rezultata, i onda rezanje ili terapija. Ako su svi dobri onda super. A mleko... Ima jedan proizvodjac ciji je jogurt izuzetno gust. Neuko mi se kaze da je on ok i tucemo i njihovo mleko.Sa druge strane covek je prilagodljiva zivotinja i navikava se organizam na okolinu i to sto konzumira. Nekad problem pravi i prilagodjavanje na bolje.Nije samo mleko i kuruz problem. Vec smo dovoljno zatrovali sve da nema boljitka.

Link to comment
no, pošto se desila u doba Sveopšteg Preporoda - opšte ćutanje i pušenje tzv. javnosti uz mestimično unjkanje i vajkanje su savršeno očekivane i normalne reakcije. :thumbsup:
dakle, dramaticne naslovne stranice svih medija, i citave tematske blokove u dnevnim novinama (cetiri stranice posvecene samo aferi aflatoksin), zapenusane rasprave na forumima, odluke da se bojkotuje kupovina mleka, da sumiram sve ovo: jednu medijsku histeriju velikih razmera koja je ukljucila sve porodice u zemlji u kojima se juce i danas uglavnom prica samo o ovome - ti zoves opstim cutanjem.inace posto si bio u zimskom snu otkad je ona pateticna budala svojom gluposcu dopustila da bude oterana sa vlasti, da te obavestim: izbori su zavrseni. na ovom topicu pricamo o stvarima koje su bitne za zdravlje nas i nasih porodica, a ne o dnevnopolitickim budalastinama od prosle godine. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
moj drugar radi kao direktorčić u sgsu teškoj su frci, jbg, nije im bio potreban ovakav publicitet, a zna se kako se u srbiji dobijaju poslovi sa velikim sistemima
Dodatno, kad je posao u krizi prvo što se odreže kao najmanje bitno je praćenje kvaliteta (jer to ako se ozbiljno radi košta) pa onda nadzor nad IT pa tako redom... i onda firme koje se bave kontrolom kvaliteta i sertifikacijom imaju sve manje posla pa se krene u jurenje klijenata bezmalo ko u telefonskim bankarskim reklamiranjima pa onda i te firme da bi zadržale klijenta krenu da fušere i jedva da će ikome staviti primedbu da nešto ne valja ... tamo gde to nije direktno povezano sa zdravljem ili bezbednošću ljudi pa i da nekako prećutimo , štetu može imati firma kad joj vrate nekvalitetan proizvod , no tamo gde je neposredna opasnost kao u poslovima sa hemijom, eksplozivima , a uvek se na kraju kad se dese nesreće pokazalo da je neko fušerio , slučajno ili zato što mu je tako traženo, ili ovako sa hranom... ne bi trebalo stati dok se stvari ne isteraju na čistac šta je istina a šta nije.Da je u ovoj državi imalo pameti ko što nije sad bi prvo trebalo da se uradi vanredni eksterni nadzor svih lab koje se bave ovim poslom sa hranom od strane neke renomirane organizacije iz sveta . pa onda dalje redomkako izgleda kad ti u nadzor dodje neko koga baš biriga ko si i šta si, zna posao i radi kontrolu zato što hoće objektivnu sliku da li da radi sa tobom ili ne videla sam u svom poslu - nas 10 je na kraju desetosatne provere moglo jedva da diše , slovo i nije ostalo nepregledano o alatu i komponentama da i ne govorim, a kako se pregledala i najmanja sitnica ima anegdotskih primera. Edited by ljuttko
Link to comment
moj drugar radi kao direktorčić u sgsu teškoj su frci, jbg, nije im bio potreban ovakav publicitet, a zna se kako se u srbiji dobijaju poslovi sa velikim sistemima
za takav publicitet je kriv lajavi direktor sgsa Ukropina.ne znam kakvi su im strucnjaci u poljoprivredi ali u inspekciji nafte su sramotni paceri. kupili su sebi posao u Nisu i za par meseci su toliko zabrljali da ce ih uskoro izbaciti iz rafinerija uz raskid ugovora.ne znam zbog cega gube poljoprivredu, sta se desilo ali definitivno je da korupcija tu ima velike korene. a sto se tice laboratorija, za ovakve stvari je najbolje slati uzorke izvan nase korumpirane majcice. plus sto retko koji lab kod nas moze da uradi sve potrebne analize. neke analize rade samo pojedini labovi u celoj evropi.
Link to comment
Tačno. Uživam u ovako argumentovanoj diskusiji.
nisam hteo da pravim offtopicali od cega ces to umreti ako popijes konzervu kokakole? sta te to ubija?jedino ako si dijabeticar ili drzis dijetu imaces problema, a i za to su smislili resenje pa napravili dijetalnu kokakoluje l` to govoris samo iz glasa naroda koji je iz nekog razloga proglasio kokakolu djavolskim picem, ili si citao neke studije i analize iste?
Link to comment
za takav publicitet je kriv lajavi direktor sgsa Ukropina.ne znam kakvi su im strucnjaci u poljoprivredi ali u inspekciji nafte su sramotni paceri. kupili su sebi posao u Nisu i za par meseci su toliko zabrljali da ce ih uskoro izbaciti iz rafinerija uz raskid ugovora.ne znam zbog cega gube poljoprivredu, sta se desilo ali definitivno je da korupcija tu ima velike korene. a sto se tice laboratorija, za ovakve stvari je najbolje slati uzorke izvan nase korumpirane majcice. plus sto retko koji lab kod nas moze da uradi sve potrebne analize. neke analize rade samo pojedini labovi u celoj evropi.
upravo i pobliže poznajem naftni deonedorasli, najkraće rečeno
Link to comment
ali od cega ces to umreti ako popijes konzervu kokakole? sta te to ubija?jedino ako si dijabeticar ili drzis dijetu imaces problema, a i za to su smislili resenje pa napravili dijetalnu kokakolu
nemoj me zezati da si ozbiljan?!? :ph34r: Edited by ivy
Link to comment

Jesam.Glupo mi je kada se kokakola napada jer eto, "pecka grlce dok se pije" pa je zato losa.. ili tako nestoSta je to sto se nalazi u jednoj flasi/konzervi kokakole sto ce te ubiti?

Link to comment
Jesam.Glupo mi je kada se kokakola napada jer eto, "pecka grlce dok se pije" pa je zato losa.. ili tako nestoSta je to sto se nalazi u jednoj flasi/konzervi kokakole sto ce te ubiti?
ja sam po popijenim flasama pepsija i popusenim cigaretama trebao umreti negde 1738.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...