Jump to content

Mleko


yolo

Recommended Posts

dobra laboratorija je interlight blizu raskrsnice ilije garasanina i takovskekonzilijum isto.hexalab sporan.@teacherhvala, nikako da se ukacim sa tim tehnoloskim progresom na b92

Edited by gazza1
Link to comment
super . onda to isto znaci da ako dobijes ok rezultat nema razloga da verujes nego treba da ides u jos tri laboratorije da potvrdis
i da se nadaš da je netko zajebao, pa da možeš tužiti.
Link to comment
super . onda to isto znaci da ako dobijes ok rezultat nema razloga da verujes nego treba da ides u jos tri laboratorije da potvrdis
Ne mora da znači. Ali hoćeš da kažeš da je normalno da te na osnovu 1 (jedne) analize ekspresno pošalju na amputaciju pola organa?
Link to comment
super . onda to isto znaci da ako dobijes ok rezultat nema razloga da verujes nego treba da ides u jos tri laboratorije da potvrdis
zaista zavisi u koju se laboratoriju ide. za Konzilijum znam da ima spartanski strogu kontrolu radnog procesa, na svim nivoima, kao i da ne autsorsuje svoje analize kao neki drugi, vec sve radi u kuci, sto je izuzetno bitno.ako dobijes pozitivan rezultat, nije nikakvo resenje da se ide u jos tri laboratorije posto ti niko ne garantuje da neces dobiti lazno negativan rezultat u drugoj laboratoriji koja je losa kao i prva. fora je da se ode tamo gde se sve radi u kuci i gde ljudi znaju sta rade i ne glupiraju se sa rezultatima. znaci, naci od pocetka dobru laboratoriju i ponoviti analizu, kod njih ili u drugoj dobroj laboratoriji. nece jedna greska dva puta da iskoci tek tako. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ne mora da znači. Ali hoćeš da kažeš da je normalno da te na osnovu 1 (jedne) analize ekspresno pošalju na amputaciju pola organa?
nemam pojma, nisam lekar..ako je npr papa test koji ukazuje nedvosmisleno da je 'hitno reaguj' stanje jer pomenula je ginekologa) lekar zna da mora uputiti na operacijunego meni ovo toliko sve zajebano, mislim, kad dobijes rezultat koji je lazno ok (lab.greske se desavaju i u drugom smeru),odes kuci sav sretan a ono..i onda bude kasno@vasudevaok shvatam, najbolje resenje u takvim situacijama je otici u neku renomiranu laboratoriju i prihvatit te rezultate kao takve, inace upadas u krug paranoje .. Edited by InvisibleLight
Link to comment
moja kuma po preporuci ginekologa (btw, jednog preskupog, privatnog) napravi neke analize i na osnovu tih analiza ovaj je uputi direkt na sto i to da povadi sve što se povaditi možesve već bilo zakazano i to slučajno čuje njihov prijatelj inače isto lekar ali desete specijalizacije ali čovek koji se svaki dan susreće sa svačimelem, čovek poludi, pa kaže da li si ti ženo normalna ideš na sto na osnovu jende analize i uputi je na neko drugo mesto, kad ono, sve u reduona, sada već totalno sluđena ode u još dve laboratorije i u obe se potvrdi da je sve oku toj jednoj laboratoriji joj žena kaže da može da da na sud i tu prvu laboratoriju i lekara koji je bio spreman da je stavi na sto na osnovu tog jednog nalaza
Isto mi se desilo. Sve dobro jedan rezultat nenormalan. Ponovio analizu dva puta posle i bilo sve ok.Samo sto je u pitanju drzavna bolnicka laboratorija.Rezultati mogu da se razlikuju od laboratorije do laboratorije. Ima uticaja uzorkovanje, skladistenje i metoda.Najbolje kad dobijes hemijsku formulu sa napomenom nepoznato. Edited by fragand
Link to comment
Nisam primetio da je u oktobru bila ovakva reakcija, makar na forumu....Dakle, sve ide svojim tokom™, to je to, tu smo svi, ništa neobično se ne dešava. Zato mi i nije jasna panika koja je nastala, makar na PPP.
Jesenas je bila priča da je deo stočne hrane zaražen - na jedno uvo ušlo, na drugo izašlo, bar u mom slučaju.Nisam razmišljao ni čitao (a pisalo je kod Dulić Marković) šta će se uraditi sa tom stočnom hranom i koje su posledice.Ako su nas je do juče trovali, zašto bi to i danas dozvolili? Zašto da se ne bunimo?Falsifikovali su rezultate svih analiza kad im je odgovaralo - kako izgleda kraj te prakse? Nema postepenog kraja vaćarenju, nego ovako - procure tačni rezultati, digne se frka (možda).Uostalom, jebena analiza košta 3000 dinara.
Link to comment
Ako su nas je do juče trovali, zašto bi to i danas dozvolili? Zašto da se ne bunimo?
Nisam rekao da ne treba da se bunimo, samo sam rekao da mi nisu jasne reakcije tipa "jao, pa šta ćemo sad da jedemo/pijemo".A iskreno, ne znam kako bi se moglo boriti protiv toga, osim dizanjem dževe u ovakvim usamljenim pojedinačnim slučajevima.
Link to comment
ne treba slušati, taman kad sam pomislio da on danice vučenić ne može biti gori intervjuer... u čemu je problem spremiti se za goruću temu?
samozaglupljenje proisteklo iz višedecenijske fotelje, mož' bit?
Link to comment
super . onda to isto znaci da ako dobijes ok rezultat nema razloga da verujes nego treba da ides u jos tri laboratorije da potvrdis
zaista zavisi u koju se laboratoriju ide. za Konzilijum znam da ima spartanski strogu kontrolu radnog procesa, na svim nivoima, kao i da ne autsorsuje svoje analize kao neki drugi, vec sve radi u kuci, sto je izuzetno bitno.ako dobijes pozitivan rezultat, nije nikakvo resenje da se ide u jos tri laboratorije posto ti niko ne garantuje da neces dobiti lazno negativan rezultat u drugoj laboratoriji koja je losa kao i prva. fora je da se ode tamo gde se sve radi u kuci i gde ljudi znaju sta rade i ne glupiraju se sa rezultatima. znaci, naci od pocetka dobru laboratoriju i ponoviti analizu, kod njih ili u drugoj dobroj laboratoriji. nece jedna greska dva puta da iskoci tek tako.
Ako je rezultat ok a imaš i dalje problema ili lekar smatra da ipak postoji neka sumnja sam će ti predložiti da se nalaz ponovi ili odmah u drugoj lab ili posle nekog vremena - nedavno sam prošla kroz takav proces , savesni lekari koji mi nisu nikakva veza u državnim ustanovama su sami odlučili da sve ponovim , prvi put u domu zdravlja i njihovim lab, drug put u bolnici. Baš iz razloga, kako mi je jedan od njih i objasnio da se ništa ne radi na brzinu i na osnovu jednog rezultata pa reži. naravno da sve ovo zavisi da li se radi o rutinskim kontrolama koje obavljaš kao zdrav čovek ili imaš već problema sa zdravljem pa si krenuo da vidiš gde šta ne valja .
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...