Jump to content

Mleko


yolo

Recommended Posts

Jbg, kapiram da su nam babe pile mleko sa kilo ipo aflatoksina na litar, obogaćeno fekalnim bakterijama sa zasranog vimena. Što merenja postaju preciznija sve ćemo više detalja znati o govnima koja jedemo od rođenja. A ješćemo ih i dalje, druge hrane nema. Plus ne vidim da se bilo ko koči od stra'a kad otvori limenku koka kole koja će ga pre ubiti od ove tvari za koju većina nas nije ni čula do juče.
ne huli, nekada su babe iz iole domaćinskih kuća prale vimena pre muženja i to toplom vodom, pa se to onda cedilokod ovčjeg mleka je znalo štošta da upadne ali i to se cedilo kroz gustu cediljku, otud čuvena narodna (kad neko izvisi, npr) ''ostade ko govno na cedilu'' -_- sinoć svratim u onaj dobro snabedeveni maxi na cvetku i nema organskog mleka, samo jogurta, posle svratim opet (oko 10 i 30) a oni dopunili rafe, stoji bello, niko se ne otima.sirotinja je kod nas jača od svega, pa i od straha
Link to comment

U mom Maksiju sve isto kao juce, mleko svih proizvodjaca uredno poredjano na policama, kazu prodavcice da niko nista nije povuko iz prodaje. vele takodje da je sve ovo "politicki".

Link to comment
Ja sam u oktobru saznao za rezultate ispitivanja kukuruza, procitao sta kaze Zivkov, te odlucio da moja porodica nece u Srbiji piti mleko i jesti meso. Do daljnjeg.To je najmanje sto mozemo da ucinimo za sebe i svoju decu: da ih ne trujemo kancerogenim materijama, kad smo vec sigurni da ih u mleku i mesu ima.I jos da primetim: i ovde ima careva kojima do nepodnosljivosti smeta BusPlus ali zato su u stanju da bez problema relativizuju prisustvo najkancerogenije materije u hrani koju svakodnevno konzumiraju. Bravo!
kakav plemenit gest, jos u oktobru si odlucio da sebe i svoju decu postedis kancerogenih materija, i nisi nasao za shodno da obavestis ljude na forumu.divan primer komunalne solidarnosti :)uostalom, izmisljas. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kakav plemenit gest, jos u oktobru si odlucio da sebe i svoju decu postedis kancerogenih materija, i nisi nasao za shodno da obavestis ljude na forumu.divan primer komunalne solidarnosti :)uostalom, izmisljas.
:lol: idi bre dabovicu...edit: treba biti iskren, da je to objavio u oktobru ovde, mislim da mu posle ni pakao ne bi tesko pao :D Edited by pere urban x
Link to comment
kakav plemenit gest, jos u oktobru si odlucio da sebe i svoju decu postedis kancerogenih materija, i nisi nasao za shodno da obavestis ljude na forumu.divan primer komunalne solidarnosti :)uostalom, izmisljas.
šta ima da nas obaveštava kada je to uradio na osnovu informacija koje smo svi znali, samo nismo procenili za shodno da uradimo nešto toliko drastično (bar je u tom trenutku to tako izgledalo). i kako uopšte znaš da li čovek izmišlja ili ne ?
Link to comment
šta ima da nas obaveštava kada je to uradio na osnovu informacija koje smo svi znali, samo nismo procenili za shodno da uradimo nešto toliko drastično (bar je u tom trenutku to tako izgledalo)
Nisam primetio da je u oktobru bila ovakva reakcija, makar na forumu.Btw, da me neko ne shvati pogrešno, naravno da mislim da treba ružno i do samog kraja jebati sve nadležne za ovo, ali se bojim da je to samo mali deo cele priče, i da se jednostavno poklopilo to da se ista stvar desila negde pored nas i situacija da je neko rešio sve to da politički kapitalizuje u ovom trenutku. Da se ne lažemo, u ovoj usranoj državi se već decenijama ništa ne kontroliše, bilo to smrad u Pančevu, izlivanje nekog kurca u reke, eksplozija vagona sa otrovima, ili hrana. Uvek će se neći neko nadležan da smiri situaciju i da objavi kako je sve pod kontrolom i da je prisustvo xyz supstance u vazduhu/vodi/hrani u granicama dozvoljenog, i da građanstvo može da odahne.To se (u ovom slučaju) podjednako odnosi i na industrijske proizvođače hrane, kao i na svog™ seljaka iz pripizdine kod koga na pijaci kupuješ odlično domaće povrće koje je zalivao fekalnim vodama i masirao pesticidima, svoju™ seljanku sa sirom koja ga skladišti ko zna gde i trpa ko zna šta u njega, kao i svog™ mesara sa Cvetka koji pravi odlične kobaje od ostataka avlijanera koje navata tandžarom ili otrovom u okolini kuće. Ne postoji prehrambena proizvodnja u ovoj banana državi koja podleže bilo kakvoj proveri standarda, i jedine intervencije se dešavaju ako od nečega umre 100 ljudi, kao od Zozovače, pa se uhapsi taj jedan lik i zatvori jedna fabričica. I to su stvari koje su notorne i duboko ukorenjene, protiv njih se možeš boriti ili time što ćeš jesti samo ono što sam uzgajiš, ili da uzmeš pušku i kreneš redom.Dakle, sve ide svojim tokom™, to je to, tu smo svi, ništa neobično se ne dešava. Zato mi i nije jasna panika koja je nastala, makar na PPP. Edited by henrik larsson
Link to comment
Oni jesu ozbiljna firma na internacionalnom nivou, ali njihova filijala je takodje imala par sranja ovde kako to biva vec kod nas.Ja znam za pra slucajeva sa hemijskom industrijom...
Ma naravno, o tome i pričam. Jesu li ni sami zabrljali ili je i konkuencija dosolila tek, u državi u kojoj imaš korupciju na svakom nivou pojam sertifikovane lab lako gubi na značaju i kojim rezultatima verovati. Nedavno mi je kolega koji se bavi instaliranjem i servosom preskupe medecinske lab opreme ispričao najbizarnije slučajeve javašluka i po privatnim i po državnim labaratorijama sa kojima se sretao, gde ti od rezultata često najdirektnije zavisi i život i dalja procedurea i njegov je savet bio , kad postoji sumnja uradi analize u 3 različite ako možeš i ako se poklopi onda je to ispravno.
Link to comment

ja imam samo jednu preporuku - kad postoji sumnja u tacnost biohemijske dijagnosticke analize, odes u laboratoriju Konzilijum u Svetog Save.

Link to comment
Ma naravno, o tome i pričam. Jesu li ni sami zabrljali ili je i konkuencija dosolila tek, u državi u kojoj imaš korupciju na svakom nivou pojam sertifikovane lab lako gubi na značaju i kojim rezultatima verovati. Nedavno mi je kolega koji se bavi instaliranjem i servosom preskupe medecinske lab opreme ispričao najbizarnije slučajeve javašluka i po privatnim i po državnim labaratorijama sa kojima se sretao, gde ti od rezultata često najdirektnije zavisi i život i dalja procedurea i njegov je savet bio , kad postoji sumnja uradi analize u 3 različite ako možeš i ako se poklopi onda je to ispravno.
jao, ne pričaj o tomemoja kuma po preporuci ginekologa (btw, jednog preskupog, privatnog) napravi neke analize i na osnovu tih analiza ovaj je uputi direkt na sto i to da povadi sve što se povaditi možesve već bilo zakazano i to slučajno čuje njihov prijatelj inače isto lekar ali desete specijalizacije ali čovek koji se svaki dan susreće sa svačimelem, čovek poludi, pa kaže da li si ti ženo normalna ideš na sto na osnovu jende analize i uputi je na neko drugo mesto, kad ono, sve u reduona, sada već totalno sluđena ode u još dve laboratorije i u obe se potvrdi da je sve oku toj jednoj laboratoriji joj žena kaže da može da da na sud i tu prvu laboratoriju i lekara koji je bio spreman da je stavi na sto na osnovu tog jednog nalazaed.sori za of Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...