Jump to content

Mleko


yolo

Recommended Posts

Мени до сада све делује сулудо. Имамо 2 саопштења - једно са твитера под налогом Кнежевић друго Министарства. Колико сам испратио, у Србији се купује преко 300 врста млека разних произвођача, Јешић помиње 35. Не могу да поверујем да је тровање описано у приватном исказу узето као аксиом, док се саопштење Министарства а приори узима као лаж (уз зачин партијске припадности Јешића и Кнежевића). И волео бих да знам које лабораторије и институције су оспособљене код нас да врше таква мерења, како су вршена, ко је вршио и колико је то поуздано. Не би ме изненадило да је ту зврчка.

Link to comment

Kapetane, pa zar nisi čitao ovo i ovo?Mene uopšte ne iznenađuje pokušaj zataškavanja, svejedno koja partije je na vlasti. Svi odreda su bili sposobni za to.I mene zanima to o laboratorijama, da li je merenje aflatoksina rutinska stvar?Plus ko je SGS, zašto su otišli, t.j. koje igre su se dešavale oko toga?Nadam se da će biti još nezavisnih analiza, da se neće završiti na Ješićevim tvitovima i Kneževićevom proseravanju.

Link to comment

Ja na pocetku frke pricao sa kevinim kolegom koji je (kao i jesic btw), zavrsio smer tehnologija mleka i mlecnih proizvoda.On mi posto su pametnjakovici krenuli sa :Evo hrvati nas truju... odma rekao cekaj koliko ja znam poreklo je iz kukuruza , a mi smo najveci proizodjaci na balkanu!Realno skandal jeste, ali ima ljudi koji sad padaju u paniku kao :Ko zna sta sve ima u prehrambenim proizvodima!Pa ima vasta ali dok neko ne otkrije ili "otkrije" ostajemo da cekamo...

Link to comment
Kapetane, pa zar nisi čitao ovo i ovo?Mene uopšte ne iznenađuje pokušaj zataškavanja, svejedno koja partije je na vlasti. Svi odreda su bili sposobni za to.I mene zanima to o laboratorijama, da li je merenje aflatoksina rutinska stvar?Plus ko je SGS, zašto su otišli, t.j. koje igre su se dešavale oko toga?Nadam se da će biti još nezavisnih analiza, da se neće završiti na Ješićevim tvitovima i Kneževićevom proseravanju.
jutros je govorio seljak proizvodjach na radiju sta se kontrolishe pod obavezno - voda, proteini, masti, antibiotici, somatske celije i josh neke 2-3 stavke, da se to radi 2x dnevno, u smislu da se uzima uzorak odmah na preuzimanju, a da kad dodje kilav rezultat, onda izruche celu cisternu, jer su svi vec unutra, i dobri i loshi, a da se onda losh iskljuchje iz otkupa, dok se ne popravi. da se alfatokisn nikad ne radi, ali da moze da se radi i da to koshta 3000 dinara, pretpostavljam po uzorku/analizi.edip. to sto se kao trujemo po difoltu, ne znachi da ovo nije skandal i da je u redu. nemojte da se nadgornjavamo oko gluposti. ja sam se sa ostatkom naroda udruzila u drzavu, koju finansiram radom, ma shta vi mislili o tome, kako me ne bi uvaljivala, drzava, u vece nevolje. ne vidim kako drzavi moze da bude interes da produkuje bolesnu populaciju (ma sta mislili o verovatnocama i dozama, sistematsko trovanje, pa volite li izduvne gasove, uranijume ili pastu za zube ili e502, e503. vasha volja, sistemstsko trovanje mora da da neki autput! zato se ispitivanja modernizuju, a rezolucija i dozvoljene doze smanjuju...). ovo je skandal, makar ceo srednji vek u istorijskoj chitanci umirao na smenu od alfatoksina i kuge. trebalo bi dosad da umemo bolje <_<edip2. koliko vidim, celo veche ima fantastichno znachajnih tema za razgovor na vecini medija. i gace ivice dachica su dobile vecu paznju. kad zvanichna srbija neshto na takav nachin ignorishe, meni je to dovoljna poruka :( Edited by thermal bug
Link to comment

pa ne, nije skandal, zato sto mora legalno i legitimno da se dokaze da je aflax otrov, da ga je bilo u mleku, da ga je bilo u mleku u kolicinama opasnim po ljudsko zdravlje, u kom ga je mleku bilo, da se izvrse provere u nekoliko laboratorija i onda da se narod referendumski izjasni da li se slaze sa time da bude trovan ili zeli nesto drugo.pretpostavljam da je to pravi put za ispravno reagovanje u ovoj situaciji koja je ista kao vakcine, kemtrejls ili kosovo.

Link to comment

Zelim da javno porucim Indiju da bi bilo super da pokusa da iskontrolise temperament na temama koje su znacajne poput ove, jer je svaki kompetentan sagovornik zlata vredan u ovakvim situacijama.

Link to comment

Molim korisnike da ni u šali ne prete nikom van foruma (a ni članovima, to se valjda podrazumeva). Takođe, molim korisnike za pristojnu diskusiju i ostavite temu bez trolovanja, kako bismo se lakše informisali.

Link to comment

Neko je pitao šta je SGS i zašto se pominje u tekstu Ivane Dulić. SGS je švajcarska sertifikaciona kuća http://www.sgs.rs/ koja se bavi kontrolom kvaliteta iz najrazličitijih oblasti i ima svoj odeljak i u Srbiji. Njihov BG direktor Marinko Ukropina je izašao sa saopštenjima o kontroli još u novembru a sad se oglasio da upravo to potencirahttp://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/355679/Strucnjaci-Kukuruz-u-Srbiji-je-zatrovan a tada se provukla i ova afera sa falsifikatom njigovog pečata koja ne znam kako se završilahttp://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=11&dd=16&nav_id=660813SGS je vrlo ozbiljna sertifikaciona kuća pa mora da je domaći ogranak oko svega imao velikih problema, raspitaću se ovih dana . Ovde rade skoro sve relevantne svetske firme za kontrolu kvaliteta pored domaćih , borba za svakog klijenta je bespoštedna i ima opanjkavanja i podmetačina koliko ti duša želi.

Link to comment

A gde se u celoj priči izgubi tvrdnja da je za zaraženost mleka kriv kukuruz, jer to povlačimnogo ozbiljnije konsekvence?Naime, s obzirom na tradicionalni način ishrane, bar u Šumadiji,najugoženije su svinje, kokoši, pa tek onda krave. Svinje se zimi hrane gotovo isključivo kukuruzom.Krave se hrane pretežno senom, a ponešto kukuruzne prekrupe im se daje radi povećanja mlečnosti.Kokoši se hrane koncentratom u kome procenat kukuruza nije standardan, već redovnozavisi od toga kolika mu je cena u odnosu na soju i koštano brašno, pa se pravi najisplativijakombinacija. Zato u godinama kada je kukuruz jeftiniji, žumanca su žuća nego obično.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...