Jump to content

Mleko


yolo

Recommended Posts

Pa bilo je o tome prilicno detaljno na ovoj temi... citirani su i linkovani radovi (tj. barem jedan) koji objasnjavaju zasto je uspostavljanje standarda po svojoj prirodi vrlo arbitrarno. Koga zanima neka malo probrsti kroz postove.Ishrana i zdravlje su vrlo kompleksni, to sto tu postoje neke nejasne, pa naizgled i protivrecne stvari, ne znaci ipak da je u pitanju neko improvizovano lupetanje.Nije u ovom slucaju uputno postavljati pitanje da li su standardi dobri ili ne (posebno ne na forumu), vec se radi o tome da kakvi god da su trebalo bi da ih se pridrzavaju oni na koje se odnose.
Zavisi sta je cilj.Ako je cilj informacija o opasnosti mleka, onda je panika sa pocetka topika neprimerena bas zato sto je zdravle kompleksno, protivrecno....Ako je rec o odgovornosti u vezi kontrola, onda je jasno da se to mora ispitati.
Link to comment
vakcinisanja je 1 antinaucni tj. nadrinaucni pokret, dok stetnost aflatoksina niko ziv ne dovodi u pitanje).
Fenomen je vrlo slican.Koliko vidimo pa razlicitim standardima, nije jasno koji je nivo stetnosti aflatoksina.
Link to comment
:lolol:jeste , bilo u najavi vesti. ima i u blicukakav retard, evo sad pominje americke standarde i kaze da barak obama pije mnogo losije mleko nego u srbiji :0.6:edit - evo ima na stolu tetrapake raznih proizvodjaca , sipa iz jednog u casu i pije uz 'kasnije cu da probam od svakog od ovih mleka':transfer:dodaje da je inspektor bio jesic i da mozda on nije oprao ruke pa je rezultat takavocigledno mnogo je ispizdjen
odlichno, taman mogu da ga savataju nervoznog i vakcinishu na svinjski grip. da iskoriste talas, misilm, marketinshki...
Link to comment

Ja ovde ne vidim nikakvu paniku. Ljudi normalno razgovaraju. Sa druge strane, vidim da se ministar dobro zajebava oko nečega zbog čega bi u ozbiljnim zemljama popio otkaz a verovatno zaglavio i mardelj.

Link to comment
Fenomen je vrlo slican.Koliko vidimo pa razlicitim standardima, nije jasno koji je nivo stetnosti aflatoksina.
Vakcine nisu stetne (naprotiv).Aflatoksin je stetan (veoma).Fenomen nije uopste slican. (Javi ako treba da se nacrta).
Link to comment
Zavisi sta je cilj.Ako je cilj informacija o opasnosti mleka, onda je panika sa pocetka topika neprimerena bas zato sto je zdravle kompleksno, protivrecno....Ako je rec o odgovornosti u vezi kontrola, onda je jasno da se to mora ispitati.
Ti si bezobrazni kreten, tacno materijal za Tea Party.EDIT. I nadmen, ne samo bezobrazan. Edited by Indy
Link to comment
osim ministra knezevica.
Pa, nije bas to rekao.Disclaimer:Nemam ja nista sa tim Knezevicem niti Vladom samo mislim da je malouravnotezeniji pristup bez histerije nuzan kada je rec o savetima sta ciniti u vezi mleka.Sto se kukuruza i javasluka tice, tu sam saglasan sa komentarima.
Link to comment

Jbg, kapiram da su nam babe pile mleko sa kilo ipo aflatoksina na litar, obogaćeno fekalnim bakterijama sa zasranog vimena. Što merenja postaju preciznija sve ćemo više detalja znati o govnima koja jedemo od rođenja. A ješćemo ih i dalje, druge hrane nema. Plus ne vidim da se bilo ko koči od stra'a kad otvori limenku koka kole koja će ga pre ubiti od ove tvari za koju većina nas nije ni čula do juče.

Link to comment
Pa, nije bas to rekao.Disclaimer:Nemam ja nista sa tim Knezevicem niti Vladom samo mislim da je malouravnotezeniji pristup bez histerije nuzan kada je rec o savetima sta ciniti u vezi mleka.Sto se kukuruza i javasluka tice, tu sam saglasan sa komentarima.
To kaze covek koji ne zna da postoje dobar i los holesterol.Da li ti imas iole obraza, shvatio bi da je sramota da lupetas o necemu o cemu nemas elementarnog pojma. To sto si uspeo da se negde uvalis u Americi ne cini te kvalifikovanim za svaku temu koje se dohvatis.
Link to comment
Vakcine nisu stetne (naprotiv).Aflatoksin je stetan (veoma).Fenomen nije uopste slican. (Javi ako treba da se nacrta).
Maksimalna dozvoljena kolicina aflatoksina u mleku je stetna.Koja je to kolicina?
Link to comment

Pa nema tu prostora da se nesto filozofira. Mozda je taj limit prestrogo postavljen, mozda Obama pije losije mleko, ali ovo je zakon. Vlast (cak i ovakva) moze da uradi samo jednu od dve stvari:1. Povuce iz trgovina mleko koje ne odgovara standardima.2. Promeni zakone i relaksira limite.Treca opcija (da zataskaju) zahvaljujuci Jesicu im nije prosla.

Link to comment
To kaze covek koji ne zna da postoje dobar i los holesterol.Da li ti imas iole obraza, shvatio bi da je sramota da lupetas o necemu o cemu nemas elementarnog pojma. To sto si uspeo da se negde uvalis u Americi ne cini te kvalifikovanim za svaku temu koje se dohvatis.
Bezveze ti je ovo oko Amerike. Ne znam sta znaci uvalio. Igra slucaja.Sto se holesterola tice, u tome i jeste stvar.Kao prosecan idiot nemam pojma ni o holesterolu, ni o svisnjskom gripu, ni o aflatoskinu. To znaci da bi trebalo da sam podlozan manipulaciji i histeriji. Tipa, jedite paradajz zbog..., dve case crnog vina su super, tri znaci da si alkoholicar..., jedenje X smanjuje mogucnost raka, itd...Nisam se ja sa tobom prepirao. Naprotiv, tvoje guglanje i poznavanje materije je razjasnilo temu gde su prve strane bile posvecene ne razumevanje aflatoksina i stetnosti vec gde moze da se nadje organsko nezarazeno mleko. Tek na pola topika se videlo da nije bas sve tako crno-belo i jasno kao dan.Uostalom, moja linija razmisljanja je bliska Digovom, samo sto je on to poetskije iskazao.
Link to comment
Jbg, kapiram da su nam babe pile mleko sa kilo ipo aflatoksina na litar, obogaćeno fekalnim bakterijama sa zasranog vimena. Što merenja postaju preciznija sve ćemo više detalja znati o govnima koja jedemo od rođenja. A ješćemo ih i dalje, druge hrane nema. Plus ne vidim da se bilo ko koči od stra'a kad otvori limenku koka kole koja će ga pre ubiti od ove tvari za koju većina nas nije ni čula do juče.
+1Uglavnom, neviđen zicer za DS, i ne bi me čudilo da je upravo Ješić tvorac, tj da je izvalio za šta se treba zakačiti, pošto deluje kao neko sa najviše mozga u ekipi.Da su pametni, sledećih meseci ne bi ispuštali ovu priču i satirali bi Aleka time. Ovo je nešto najbliže haarpu, kemtrejlovima i pomračenju sunca, narod će da kupuje samo tako.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...