Jump to content

Mleko


yolo

Recommended Posts

kako je moguca da, ako je ta supstanca toliko opasna, da su standardi drasticno razliciti?
Pa bilo je o tome prilicno detaljno na ovoj temi... citirani su i linkovani radovi (tj. barem jedan) koji objasnjavaju zasto je uspostavljanje standarda po svojoj prirodi vrlo arbitrarno. Koga zanima neka malo probrsti kroz postove.Ishrana i zdravlje su vrlo kompleksni, to sto tu postoje neke nejasne, pa naizgled i protivrecne stvari, ne znaci ipak da je u pitanju neko improvizovano lupetanje.Nije u ovom slucaju uputno postavljati pitanje da li su standardi dobri ili ne (posebno ne na forumu), vec se radi o tome da kakvi god da su trebalo bi da ih se pridrzavaju oni na koje se odnose.
Link to comment
Pa, danas mi majka kaze kako je citala neki novinski clanak kako je holesterol odlican za zdravlje krvnih sudova.
Vidis kako to funkcionise kod tebe. Tebi je to sto si napisao zabavno, a recimo prilicno elementarno znanje je da holesterol nije jedna stvar, vec postoje razliciti holesteroli, dobri i losi.Ponavljas kako te ovo podseca na pricu sa vakcinama protiv svinjskog gripa, a zacudo ti ne pada na pamet da je u pitanju kvalitativno razlicit slucaj (pokret protiv vakcinisanja je 1 antinaucni tj. nadrinaucni pokret, dok stetnost aflatoksina niko ziv ne dovodi u pitanje).
Link to comment

Sad sam guglala Tog Kneževića. Prvo DS, pa gradonačelnik Zrenjanina, pa uhapšen kao pripadnik građevinske mafije koja je ispraznila budžet Zrenjanina za par miliona evra. Sećam se kad je bilo hapšenje kako je Tadić nešto bio iznenađen ali principijelan. Postao ministar poljoprivrede a nakon toga pre par meseci oslobođen optužbi.

"Ministarstvo poljoprivrede je ozbiljna institutcija ... poslali smo uzorke na superanalizu u Holandiju"
Valjda pre Ministarstvo poljoprivrede je ozbiljna institutcija ...a Ješić verovatno nije dobro oprao ruke.Ne kaže nije tačno, ne, nego Ješić nije dobro oprao ruke. Edited by Evi_
Link to comment
zaboravila si clan SNS, ali zar to sve nije opstepoznato :huh:
Ja sam se sećala do hapšenja, danas prvi put saznajem da je sad ministar. Pa eto, ako je još neko iznenađen (i neobavešten kao ja <_< )
Link to comment
Valjda pre Ministarstvo poljoprivrede je ozbiljna institutcija ...a Ješić verovatno nije dobro oprao ruke.
Moze i to. Samo meni je jos veca nebuloza da ministarstvo poljoprivrede neke zemlje uzima sebe za ozbiljno, a pritom nije u stanju da samo uradi standardne laboratorijske analize (ili ne kako treba).
Link to comment
Moze i to. Samo meni je jos veca nebuloza da ministarstvo poljoprivrede neke zemlje uzima sebe za ozbiljno, a pritom nije u stanju da samo uradi standardne laboratorijske analize (ili ne kako treba).
Da, da je neka specifična analiza bilo bi OK, ali ovo je koliko kapiram standardna stvar.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...