Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

e ovo je cirkussad kao povlače to mleko za koje se pokazalo da ne valjaa šta je sa svim ostalim što nisu kontrolisali ?mleka drugih proizvođača. jogurti, pavlake, sirevi itd ?

Link to comment

mene zanima cemu onda ovolika frka ako je do pre dve godine dozvoljena granica bila 0.5?! ko zna koliko smo do sada unosili tog 06cb1d86_cHM6KzAwMDAwMDA5ZjJlYmRiMDY_96c96_ffffff00.jpg - toksina.

Link to comment

Pa jel bilo zarazenog kukuruza ranije, nevezano za granice? Koliko sam ja shvatio, to je relativno retka pojava kod nas, a zaraza kod prethodnog roda je otkrivena prilikom izvoza. A posto mi svake godine izvozimo kukuruz, da je bilo problema, otkrilo bi se i prethodnih godina

Link to comment
A posto mi svake godine izvozimo kukuruz, da je bilo problema, otkrilo bi se i prethodnih godina
superiska kad je jedina relevantna info o kvalitetu to dal je odbijeno ili prihvaceno za izvoz. :s_w:prvi smo pik za banana drzavu evrope!
Link to comment
Србија мора бити 10 пута здравија од Америке.
Kamo srece da je tako, verovatno moraju da prepisuju iz Brisela. Jednog dana ce ovdasnji otkriti Ameriku da imaju povecan arsenik u povrcu u staklenicima koje zalivaju iz arteskih bunara.
Link to comment
superiska kad je jedina relevantna info o kvalitetu to dal je odbijeno ili prihvaceno za izvoz. :s_w:prvi smo pik za banana drzavu evrope!
Jbga, tuzno, ali stvarno je tako. Kod nas se cesto povede prica o zatrovanosti hrane, i jedina kontrola kojoj verujem je kontrola stranih kupaca. Pretpostavljam da nesto tako ne moze lako da se zataska, kao sto smo i videli jesenas. Naravno, to vazi za proizvode koji se izvoze
Link to comment
kolika god da je dozvoljena kolicina tog aflatoksina, onaj ko je pustio zarazeni kukuruz da udje u lanac ishrane treba da robija.
it's all about.na vreme je primecen aflatoxin, na vreme je upozorovano na moguc scenario i na vreme je receno da zarazeni kukuruz mora strogo da se kontrolise.neko treba da odgovara sto taj kuruz nije unisten bar u velikim otkupima jer je jasno da je kontrola malih gazdinstava gotovo nemoguca ali upozorenje i sirenje informacija bar o izgledu zarazenog kuruza je bilo moguce sprovesti.ako je u mleku ovakva koncentracija kolika li je tek u recimo palenti.
Link to comment

Dakle da sumiramo.Povećan nivo aflatoksina u mleku je do 2X.Do 2010. dozvoljeni nivo je bio 0,5 sada je 0,05.U solidnom broj ozbiljnih država taj nivo (0,5) je i dalje aktuelan.Nemamo nikakvu kontrolu i daj bože da sve izvozimo pa makar na svoju štetu, bar će se to iskontrolisati.Takođe ne bi me iznenadilo da je cela frka napravljena zarad nečega drugog, tj nečijih interesa.Ne mislim da su Ješić ili ko drugi upleteni, dobili su podatke i bravo što su s njima izašli u javnost.E sada da li neko tamo vuče konce ili je to moja paranoja...

Link to comment

vreme je da pochne da se razgovara o tome. i da bi se izbegle pretpostavke, teorije zavere i napadi panike, potrebno je da drzava ima ozbiljne laboratorije i standardizovane metode provere. i da potencijalni trovachi mru od straha od posledica. sto ce biti nikad.ali dobro je da smo pocheli.mislim, kul, znash, trovali smo ti dete svih 10 godina 10x vecom dozom i sad smo smanjli dozu i ti bubo kenjash li kenjash <_<

Link to comment

Pa neka politička igra jeste, ali to na stranu cela priča je prilično poražavajuća. Svakako bi bilo lepo videti npr te podatke za palentu i ostalo, logično je zar ne, sad kad znamo da je u mleku koncentracja aflatoksina povišena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...