Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Yup.Da, video sam, al' kao aj' da vidimo koliko ovog 'najgrdjeg' mleka treba da se (po)pije da bi se unela neka znacajna kolicina...
onaj ko ima malo dete zeli da mu ne unese tu materiju ni u tragovima
Link to comment

pa sta je znacajna kolicina. ako neko ima jetru koja je vec u stanju da je nagrizena visegodisnjom upotrebom supstanci, lekova, alkohola, bilo cega sto je do maksimuma napunilo depoe u njoj, onda ce i male kolicine biti dovoljne da doteraju stvar do kraja. i suprotno....nisam siguran da nam sledi period u kome je lako ostati normalan, ili bar racionalan...

Link to comment
pa sta je znacajna kolicina. ako neko ima jetru koja je vec u stanju da je nagrizena visegodisnjom upotrebom supstanci, lekova, alkohola, bilo cega sto je do maksimuma napunilo depoe u njoj, onda ce i male kolicine biti dovoljne da doteraju stvar do kraja. i suprotno....nisam siguran da nam sledi period u kome je lako ostati normalan, ili bar racionalan...
sve ostalo nije neophodno, dovoljna je jetra. mislim da i formalno zdrava jetra moze da odrigra neshto chudno na odgovarajucu pobudu.sleduje nam period teshkog licemerja.od nas ce se traziti da pijemo mleko kako bi sachuvali ekonomiju i poslali sliku u svet. ili da samo nastavimo da ga kupujemo, a sadrzaj moze da se shalje u jkp kanalizaciju direktno... da ne propadnu momcima novci <_< Edited by thermal bug
Link to comment
onaj ko ima malo dete zeli da mu ne unese tu materiju ni u tragovima
pa sta je znacajna kolicina. ako neko ima jetru koja je vec u stanju da je nagrizena visegodisnjom upotrebom supstanci, lekova, alkohola, bilo cega sto je do maksimuma napunilo depoe u njoj, onda ce i male kolicine biti dovoljne da doteraju stvar do kraja. i suprotno....nisam siguran da nam sledi period u kome je lako ostati normalan, ili bar racionalan...
Pa zapravo je pitanje sledece: koje kolicine unosimo desetljecima unazad? Da su vrednosti ovog alfa govneta na testu bile 0.049 kod svih proizvodjaca, nikakve frke ne bi ni bilo.Povratak u "normalu" ne znaci vrednost 0.
Samo mi je malo čudno što je tako navedeno. Zar mu nije bilo lakše da actually meri koliko unosi, a ne koliko unosi po kilogramu telesne težine?
Tako se (po kilogramu telesne mase) doziraju i lekovi, nije svejedno da li temperaturu i alergiju lecim ja sa 130 kila, ili Kojot sa svojih 45...
Link to comment
Pa zapravo je pitanje sledece: koje kolicine unosimo desetljecima unazad? Da su vrednosti ovog alfa govneta na testu bile 0.049 kod svih proizvodjaca, nikakve frke ne bi ni bilo.Povratak u "normalu" ne znaci vrednost 0.
upravo.i ne samo afla govneta nego i alfa i beta itdmi više nemamo pojma šta jedemo i to je put bez povratka, čim smo otišli sa sela, odrekli smo se prava da to znamone kažem da je trebalo tamo da ostanemo, samo konstatujem stanje stvarimožda jednog dana kada tehnologija toliko napreduje, pa svi sebi pokupujemo neke mini kućne laboratorije.računam da se to ipak neće dogoditi, jer teško može da bude u interesu gazdatm
Link to comment
Pa zapravo je pitanje sledece: koje kolicine unosimo desetljecima unazad? Da su vrednosti ovog alfa govneta na testu bile 0.049 kod svih proizvodjaca, nikakve frke ne bi ni bilo.Povratak u "normalu" ne znaci vrednost 0.
neko ce i tu progovoriti, da li je ova proslogodisnja epidemija bila izuzetak ili je takvih slucajeva bilo i ranije.ono sto ovde uliva kakvu takvu nadu je da se pojavilo par ljudi da ne kazem politicara koji su otvorili usta, jesic, ivana dulic markovic itd. ne ulazim u njihove motive do kraja (iako kod jesica mislim da je to njegovo licno ludilo, pozitivno) ali nisam siguran da ce ovo moci sada da se zaustavi. moguce je izmedju ostalog da iza svega stoji odnos pokrajinskog DS i SNS, da ne kazem mazanje govnima knezevica koji je u ovo upetljan toliko da mu ne bi skodilo da opet promeni mesto prebivalista na neko vreme jer je cela stvar 102% pod njegovom kontrolom. a za stav, "videcemo kako prodje u hrvatskoj pa cemo i mi isto tako" bi mu za pocetak svaki radni dan u zatvoru sledovala flasa od litar mleka, onako, u pozadini....
Link to comment

Jedna stvar je to što mi ovde diskutujemo o dozvoljenim granicama, a druga to što ministarstvo zna da je granica koju je država postavila pređena i odlučuje da iskulira.

Link to comment

Napusi mi se kurca udruzenje potrosaca. Sta znaci to da su testovi radjeni u razlicitim laboratorijama pa rezultati variraju do 30%? Koji onda moj bilo sta testiraju?Sva testirana mleka ne valjaju, ukljucujuci i ona koja su prosla jer su na gornjoj granici a nijedno nije pogodno da ga konzumiraju deca.

Link to comment

oglasilo se ministarstvo, nalozili povlacenje iz prometa, dosta senzacionalizma, porucuju,

БЕЗБЕДНОСТ МЛЕКА У СРБИЈИ ЈЕ ПОД КОНТРОЛОМ, ЗДРАВЉЕ СТАНОВНИШТВА НИЈЕ УГРОЖЕНО

Додатна испитивања које је Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде извршило након сумње у присуство афлатоксина у појединим узорцима млека, узетих у оквиру ванредне контроле која је спровођена од почетка фербруара ове године, потврдила су и могућност присуства афлатоксина М1 изнад дозвољених вредности.Због различитих резултата испитаних узорака унутар истог млека, Министарство пољопривреде ће по препоруци Референтне лабораторије Европске уније послати спорне узорке на суперанализу у Холандију, у лабораторију која може са прецизношћу да утврди стварни ниво афлатоксина М1 у млеку.Ветеринарска инспекција наложила је повлачење из промета млеко чији узорци показују могућност недозвољене количине афлатоксина М1, док не стигну резултати суперанализе из Холандије.Инспекције Министарства пољопривреде утврдиће с којих фарми музних крава потиче млеко чији узорци су показали повишен ниво афлатоксина и даће налог за обуставу испоруке млека с тих фарми.Министарство уводи и појачану контролу увозног млека јер се ради о регионалном проблему.Пољопривредна и ветеринарска инспекција започеле су нову ванредну контролу сточне хране која је узрочник појаве афлатоксина у млеку. Од три до седам дана након што се прекине исхрана музних крава контаминираном храном, афлатоксини исчезавају из млека. Индустријама млека дата је инструкција о обавезној дневној самоконтроли сировог млека и готових производа.Здравље људи у Србији није угрожено конзумирањем млека који је у рафовима продавница јер је ниво афлатоксина, иако у неким узорцима изнад дозвољених граница, далеко испод концентрација које могу изазвати било какве здравствене проблеме.У Србији је до 2010. године дозвољено присуство афлатоксина у млеку било десет пута веће него данас (0,5 уместо садашњих 0,05 микрограма по килограму), што је стандард који у овом тренутку важи у великом броју држава, укључујући и Сједињене Америчке Државе.Министарство упозорава на све чешће покушаје да се сензационалистичким приступом врло озбиљним и значајним темама угрожавају економски интереси Србије, у овом случају њених произвођача и прерађивача млека, као и да се уноси беспотребна паника међу становништвом.

Link to comment
Napusi mi se kurca udruzenje potrosaca. Sta znaci to da su testovi radjeni u razlicitim laboratorijama pa rezultati variraju do 30%? Koji onda moj bilo sta testiraju?Sva testirana mleka ne valjaju, ukljucujuci i ona koja su prosla jer su na gornjoj granici a nijedno nije pogodno da ga konzumiraju deca.
Ne znam kolika je inače dozvoljena greška za akreditaciju, ali ja bih sa greškom od 30% iznad rigorozno postavljene grannice bezbednosti bila prilično opuštena u smislu jela/pića.morgana, niko nije trebao da ga pusti već je neko verovatno trebalo da ga zabrani. Onako naivno bih rekla ministarstvo poljoprivrede, ali možda ćemo i tu gledati igranku nenadležnosti i neinformisanosti. Edited by Evi_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...