Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

nije da je izvor od poverenja, ali je ovo prvi put da vidim da neko kaze koliko treba piti tog opasnog mleka da bi stvarno bilo opasno.
A ako se pije pola litre dnevno, 20-ak godina? Edited by CTale
Link to comment
A ako se pije pola litre dnevno, 20-ak godina?
ne znam kako se to racuna. jebesga, dovoljno sam matora da sam u vreme cernobilja jela zelenu salatu, rotkvice, lukac i sve te zelenise u neogranicenim kolicinama, pa poziveh jos ovoliko.
Link to comment
Čekaj bre indi, ovde baš eksplicitno piše:
This EU standard is relatively strict compared with other parts of the world. However, it is interesting that the United States, which has a relatively relaxed total aflatoxin standard of 20 µg/kg (“total aflatoxin” refers to the sum of the levels of aflatoxins B1, B2, G1, and G2: the four major types of aflatoxins), primarily exports maize to other nations that also allow relatively larger amounts of aflatoxin in maize.http://www.plosone.o...al.pone.0045151
Edited by Bakemono
Link to comment
nije da je izvor od poverenja, ali je ovo prvi put da vidim da neko kaze koliko treba piti tog opasnog mleka da bi stvarno bilo opasno.
A ovoga su kao pustili da smiri situaciju?Budite bez brige, slobodno dajte deci pola l mleka dnevno, neće se razboleti u narednih 10-tak god? Koji brod ludaka
Link to comment
I ja sam u to doba imao 12 godina, ono što pitah je baš zbog nečije "procene" koliko to može da utiče na zdravlje.
A čuj utiče.Utiču i izduvni gasovi kojih se nadišeš svaki dan, utiče i izolacija u rerni i ko zna šta još sve...Nekome više, nekome manje.
Link to comment
krenula je panika, imlekovog bellog nema nigde u prodaji.... kapiram da ce im jedino preostati da i obicno mleko pakuju u tu ambalazu
to je odlichno, hvala partenonu na panici! ozbiljna sam, dakle. sad nece moci nishta da pakuju u neshto drugo <_<
Link to comment

This EU standard is relatively strict compared with other parts of the world. However, it is interesting that the United States, which has a relatively relaxed total aflatoxin standard of 20 µg/kg (“total aflatoxin” refers to the sum of the levels of aflatoxins B1, B2, G1, and G2: the four major types of aflatoxins), primarily exports maize to other nations that also allow relatively larger amounts of aflatoxin in maize.Jel ja nesto pogresno razumem ili oni imaju veliku toleranciju za proizvode koje izvoze?edit: nisam citala sve, samo ovaj pasus pa mi promaklo da se ne odnosi na mleko. Hvala Indy

Edited by nera
Link to comment
krenula je panika, imlekovog bellog nema nigde u prodaji.... kapiram da ce im jedino preostati da i obicno mleko pakuju u tu ambalazu
heh, znala sam da će neki pičvajz, čim sam ja to počela da kupujema pre par dana bilo ga onoliko, niko ga nije ni gledao, tj. mene gledali belo kad sam uzela 4 boce
Link to comment
This EU standard is relatively strict compared with other parts of the world. However, it is interesting that the United States, which has a relatively relaxed total aflatoxin standard of 20 µg/kg (“total aflatoxin” refers to the sum of the levels of aflatoxins B1, B2, G1, and G2: the four major types of aflatoxins), primarily exports maize to other nations that also allow relatively larger amounts of aflatoxin in maize.Jel ja nesto pogresno razumem ili oni imaju veliku toleranciju za proizvode koje izvoze?edit: nisam citala sve, samo ovaj pasus pa mi promaklo da se ne odnosi na mleko. Hvala Indy
I meni skroz. Tj. mislio sam da su dozvoljeni procenti isti za sve, pa nisam ni obraćao previše pažnje.Ali spaletov link je čini mi se OK.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...